?>
-      قیمت روز      طلایاب      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      خرید نهال      نوید      *      +      -      *      -      +      دانلود سریال آواتار 2024      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 231
دیروز : 107
افراد آنلاین : 1
همه : 94126
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

برنامه پيشگيري از اعتياد، مراحل و نحوه اجرا
برنامه پيشگيري از اعتياد چطور مي تواند به شما كمك كند؟ در بسياري از موقعيت ها شنيده ايد كه پيشگيري بهتر از درمان مي باشد و در مورد موضوع اعتياد اين مسئله به درستي صدق مي كند، نگراني هاي بسياري از خانواده ها را در مورد اعتياد فرزندشان را مي توان به درستي درك كرد، اين نگراني در خانواده هايي كه عضوي از آن معتاد بوده است بيشتر احساس مي شود.
يكي از مهم ترين نهاد هاي اجتماعي خانواده مي باشد كه مي تواند گرايش جوانان به اعتياد و مصرف مواد مخدر را پيشگيري كند و به همين دليل لازم است خانواده ها در اين زمينه آگاهي خود را افزايش دهند تا بتوانند نسبت به اعتياد شناخت بيشتري داشته باشند و براي افزايش اطلاعات مي توانند از مشاور كمك بگيرند.
با توجه به روش هايي مانند آگاه ساختن فرزندان، غني سازي اوقات فراغت، توجه به خواسته هاي منطقي آن ها و برقراري رابطه عاطفي در خانواده مي تواند پيشگيري هاي لازم را در اعتياد را انجام دارد و خانواده در اين پيشگيري ها نقش بسيار مهمي دارد.


برنامه پيشگيري از اعتياد: احتمال اعتياد در افراددر جلسات مشاوره علل گرايش اعتياد مورد بررسي قرار مي گيرد و در اين جلسات مسئله پيشگيري براي برخي از افراد بايد با جديت بيشتري انجام شود كه در زير نمونه اي اين گروه ها را بيان مي كنيم:
افرادي كه پدر و مادر آن ها معتاد مي باشد.افرادي كه در كودكي مورد آزار و اذيت و يا تجاوز قرار گرفته اند.افرادي كه به هر دليلي ترك تحصيل كرده اند.دانش آموزاني كه از مدرسه اخراج شده اند و يا فرار كرده اند.افرادي كه تمايل به خودكشي و يا تجربه آن را دارند.جواناني كه شخصيت خشونت آميز و يا تخلفات رفتاري دارند.معلولان فيزيكي، افراد بي خانمان و آواره نسبت به ديگران بيشتر به سمت مواد مخدر كشيده مي شوند.موارد بالا به اين معني نمي باشد كه اين گروه ها معتاد هستند و حتما معتاد مي شوند بلكه بايد آگاهي لازم و برنامه هاي پيشگيري از اعتياد به آن ها گفته شود و به خوبي اعمال گردد و چون بسياري از مواقع اعتياد از سيگار شروع مي شود بايد علل گرايش به سيگار مورد بررسي قرار گيرد.
برنامه پيشگيري از اعتياد: نقش خانوادهگرايش افراد به مواد مخدر تا حد زيادي به شرايط زندگي آن ها مربوط مي شود، كودكاني كه در زمان كودكي در خانواده سالمي رشد كرده اند و تمام نيازهاي روحي و جسمي آن ها به درستي برطرف شده است به احتمال بسيار كمي به اعتياد دچار مي شوند، برنامه پيشگيري از اعتياد در خانواده بايد به صورتي باشد تا نيازهاي كودك به درستي و تا حد زيادي رفع شود.

منبع:كانون مشاوران ايران-برنامه پيشگيري از اعتياد، مراحل و نحوه اجرا


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۱۵:۰۹ ] [ دكتر غلامي ]

جلب اعتماد خانواده پس از ترك اعتياد، راهنماي مصرف كننده و خانواده
پس از ترك اعتياد جلب اعتماد خانوده چگونه اتفاق مي افتد؟ معمولا شخصي كه مصرف كننده مواد بوده است و بعد از مدت كوتاهي ترك و شروع درمانش توقع دارد تا اطرافيان و خانواده يك شبه رفتارشان را تغيير دهند و به او اعتماد كنند او انتظار دارد امكاناتي كه پيش از اين ها محروم بوده است و در اختيارش قرار نمي داده اند در اختيارش قرار دهند و ديگر به او شك نكنند، اين توقع غير طبيعي منجر به افراط و تفريط در خانواده ها مي شود.
بسياري از خانواده ها انتظارات فرد را مي پذيرند تا دوباره به سمت مصرف مواد نرود و برخي ديگر مانند پليس مچ گيري مي كنند تا دوباره بتوانند نشانه هاي مصرف مواد را كشف نمايند اما چطور مي توان اعتماد خانواده را مجددا به دست آورد؟ اعضاي خانواده بايد در مقابل عضوي كه بهبود يافته است چه برخوردي داشته باشند و چطور رفتار كنند؟ براي اين كه به پاسخ اين سوالات برسيد بايد مقاله را تا انتها مورد مطالعه قرار دهيد.
جلب اعتماد خانواده پس از ترك اعتياد، براي خانواده ام ترك مي كنم؟در قدم اول بايد به اين سوال پاسخ دهيد كه قطع كردن مصرف مواد به هدف جلب اعتماد و حمايت اعضاي خانواده مي باشد؟ در صورتي كه اعتماد اعضاي خانواده بر نگردد يعني من شكست خورده ام و بايد دوباره به سمت مصرف مواد مخدر برگردم؟ يا آن كه اگر خانواده به من اعتماد نكنند پس من مي توانم مصرف كنم و قول معروف آش نخورده و دهن سوخته نمي شوم؟ اگر به خاطر لجبازي با اعضاي خانواده ام مصرف كنم من بيشتر آسيب مي بينم يا اعضاي خانواده ام؟
براي آن كه بتوانيد به اين سوالات به درستي پاسخ دهيد بايد ارزش ها و اهدافي كه باعث بهبودي شما شده است را در نظر بگيريد و به آن ها توجه كنيد و به ياد آورديد كه ارزش و هدف بنيادي شما براي قطع مصرف مواد مخدر چه چيزي بوده است. به شما توصيه مي كنيم به دنبال ارزشي باشيد كه درون شما ريشه دارد و در صورتي كه اطرافيان به شما اعتماد نكنند باز هم در مسير ترك نا اميد نمي شويد و براي بهبودي خود تلاش مي كنيد.
خانواده به بي اعتمادي اعتياد دارد!اگر شما به تازگي برنامه اي براي ترك اعتياد خود داريد و مصرف مواد را كنار گذاشته ايد بايد آگاه باشيد زماني كه خانواده با مسئله ترك شما درگير بوده است چه تجاربي را از سر گذرانده است، احتمالا در زمان ترك تان چند بار لغزش داشته ايد و با شرايط عود مواجه شده ايد و درمان خود را نيمه كاره رها كرده و پيگيري هاي لازم را انجام نداده ايد در اين حالت اطرافيان بعد از چندين بار اعتماد كردن از پيگيري درمان شما نااميد شده اند و اين فرايند باعث شده است كه همانطور كه شما به مواد اعتياد داريد و ترك براي شما سخت مي باشد اعضاي خانواده به بي اعتمادي معتاد شده باشند و ترك آن براي آن ها دشوار باشد.


هم چنين ممكن است روش هايي كه شما استفاده مي كنيد تا اعتماد آن ها را جلب كنيد درست نباشد و يا آن ها باور هاي غلطي دارند كه اعتماد كردن را برايشان سخت كرده است اما بايد اميدوار باشيد زيرا اين پايان راه نمي باشد و متخصصان اعتياد امروزه با استفاده از روش هايي مانند برگزاري جلسات خانواده درماني حل اين مشكلات را آسان كرده اند به طوري كه خانواده اي شخصي كه فرايند درمان را انجام مي دهد در اين جلسات شركت مي كنند به طوري كه انگار آن ها هم مورد درمان قرار گرفته اند و از اين روش اطلاعات آن ها افزايش مي يابد و به آگاهي خوبي در زمينه اعتياد دست مي يابند.لب اعتياد خانواده پس از ترك اعتياد، آيا با ترك اعتياد همه چيز حل مي شود؟
شايد تصور كرده باشيد كه اگر از مصرف مواد رهايي يابيد و ترك كنيد همه مشكلات شما حل خواهد شد و آسيب ها و زخم هايي كه به خاطر مصرف مواد در شما ايجاد شده از بين خواهد رفت اما بايد اين نكته را در نظر بگيريد كه پاكي تنها جزئي از درمان اعتياد مي باشد و قسمت مهم اعتياد درمان مشكلات روحي و رواني و تغيير مهارت هاي ارتباطي و رفتاري مي باشد كه اگر درمان شود آسيب هاي اعتياد جبران خواهد شد.
در واقع اعتياد ذهن را درگير مي كتد و اگر به آسيب هاي رواني كه به خاطر اعتياد به وجود مي آيد پرداخته نشود درمان هرگز انجام نخواهد شد.

منبع:كانون مشاوران ايران-جلب اعتماد خانواده پس از ترك اعتياد، راهنماي مصرف كننده و خانواده


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۲۷:۵۹ ] [ دكتر غلامي ]

دردهاي جسماني ترك اعتياد و راه هاي درمان آن، پا درد، درد دست و عضلات بدن
راه درمان درد جسماني ترك اعتياد چه مي باشد؟ امروزه اعتياد به مواد مخدر يكي از شايع ترين بيماري ها مي باشد كه با عوارض جسماني و رواني زيادي همراه است و به فرد و جامعه آسيب هاي جبران ناپذيري وارد مي كند، ترك كردن و كنار گذاشتن مواد فرايند بلند مدتي مي باشد كه نياز به مراقبت دارد همچنين بعد از ترك اعتياد و سم زدايي بدن مدت زمان بسياري نياز است تا عوارض كه به دليل اعتياد به وجود آمده است از بين برود.
يكي از شايع ترين عوارض و پيامد هاي ترك اعتياد درد جسماني آن مي باشد در صورتي كه فرد درد هاي جسماني (به خصوص پا درد، درد دست و عضلات بدن) را ناديده بگيرد احتمال دارد فرد سال هاي سال اين درد ها را همراه خود داشته باشد، در اين مقاله به بررسي علائم و نحوه درمان دردهاي جسماني ( پا درد، دست درد و درد هاي عضلاني) مي پردازيم.
دردهاي جسماني ترك اعتيادترك اعتياد با توجه به اين كه فرد به چه موادي اعتياد دارد، چالش هاي مخصوص به خود را دارد، ترك برخي از مواد با علائم جسمي همراه مي باشد و برخي ديگر باعث بروز علائم رواني مي شود، مواد مخدري مانند ترياك، شيره، هروئين و غيره در زمان ترك درد ها و مشكلات جسماني زيادي را به همراه دارد كه از جمله آن مي توان به درد هاي عضلاني، مفصلي و حالات ناخوشايندي مانند اسهال و استفراغ اشاره كرد. علت به وجود آمدن اين علائم به خاطر خماري و يا همان نرسيدن مواد مخدر به فرد مي باشد.
گاهي اوقات درد هاي جسماني ترك اعتياد بسيار زياد و شديد مي شود به حدي كه فرد نمي تواند آن را تحمل كند و براي فرار از درد ها دوباره به سمت مواد مخدر مي رود، بنابراين پرداختن به درد ها و درمان آن اهميت بسياري دارد زيرا با درمان اين درد ها مي توان يكي از عوامل موثر بر عود اعتياد را از ميان برداشت.
دردهاي جسماني ترك اعتياد و بيماري هاي روان تنيدردهاي جسماني كه به خاطر ترك اعتياد به وجود مي آيد ممكن است مدت ها بعد از ترك كامل ادامه داشته باشد و اين درد ها بدون اين كه علت جسماني مشخصي براي آن ها وجود داشته باشند همچنان ادامه دارند  در اين زمان مشكل احتمالا به خاطر بيماري هاي روان تني مي باشد.


اختلالات و بيماري هاي روان تني به بيماري هايي گفته مي شود كه با نشانه ها و علائم بيماري هاي بدني و جسمي شروع شده اند و جسم فرد را درگير مي كنند اما منشا اصلي آن مشكلات رواني و ذهني مي باشد.
اگر چه اين بيماري جسمي هستند و درد هاي جسمي را شامل مي شوند اما براي درمان آن بايد روان درماني صورت گيرد و درد هاي روان تني معمولا ۶ ماه بعد از ترك اعتياد از بين مي روند اما براي بسياري از افراد با گذشت سال ها بعد از ترك از بين نرفته و همراه آن ها خواهد بود.
براي درمان اين دردها حتما بايد به مشاوره روانشناسي و مشاوره اعتياد مراجعه كنيد تا راهكار لازم براي درمان آن را در اختيار شما قرار دهند.رد جسماني ترك اعتياد، درد هاي عضلاني، پا درد و دست درد ناشي از اعتياد
يكي از دردهايي كه اكثر افرادي كه در حال ترك هستند با آن دست و پنجه نرم مي كنند درد هاي عضلاني مانند كمر درد و پا درد مي باشد اين درد ها در عضلات و ماهيچه هاي پشت ساق پاي افراد ايجاد مي شود و علائمي مانند سندروم پاهاي بي قرار را در فرد ظاهر مي كند در اين سندروم افراد حالت هاي ناخوشايندي در پاهاي خود احساس مي كنند و نياز شديدي دارند تا پاهايشان را تكان دهند

منبع:كانون مشاوران ايران-دردهاي جسماني ترك اعتياد و راه هاي درمان آن، پا درد، درد دست و عضلات بدن


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۲۲:۲۳ ] [ دكتر غلامي ]

مردان و زنان ممكن است در دوره اي از زندگي دچار افسردگي شوند. افسردگي يك بيماري جدي است كه بر نحوه تفكر، احساس و عمل فرد تأثير مي گذارد. در اين مقاله به راه هاي درمان، علائم و علل افسردگي در مردان مي پردازيم.
يكي از اختلالات شايع رواني، افسردگي مي باشد كه صرف نظر از ويژگي هاي شخصيتي امكان ابتلا در همه مردان وجود دارد و معمولا نشانه هاي آن به صورت خستگي، مشكلات خواب، رفتارهاي خطرناك و اعتياد به مواد مخدر نشان داده مي شود.
افسردگي در زنان زودتر نشان داده مي شود زيرا زنان در مورد احساساتشان حرف مي زنند و به راحتي صحبت مي كنند اما مردان افسردگي را براي خود مسئله اي خجالت آور در نظر مي گيرند و از احساسات و مشكلات خود در اين خصوص حرفي نمي زنند به همين دليل بيماري افسردگي در مردان دير تشخيص داده مي شود. در حالي كه تشخيص به موقع و درمان زود هنگام آن اهميت بسياري دارد.
در ادامه اين مقاله به بررسي كامل افسردگي مي پردازيم و در صورتي كه شما و اطرافيانتان علائم و نشانه هاي افسردگي را داريد بهتر است هر چه زودتر براي درمان آن از مشاور متخصص كمك بگيريد.
پيشنهاد مشاور: تست افسردگي با پاسخ تحليلي رايگان + راهكار درماني
افسردگي در مردان: دلايل اصليافسردگي در آقايان دلايل متعددي دارد. عوامل ژنتيكي، احتمال افسردگي در مردان افزايش مي يابد، هم چنين در محيط كاري اگر شخص دچار استرس هاي زيادي باشد احتمال تحريك و بروز افسردگي وجود دارد، افسردگي در مردان در سنين مختلفي به وجود مي آيد به طور مثال در سنين نوجواني، در هنگام ازدواج و در دوران بازنشستگي، فرد در خطر احتمال افسردگي قرار مي گيرد.


با توجه به اين موارد، عوامل ديگري در اين زمينه نقش دارند كه مي توان به موارد زير اشاره كرد:
استرس بيش از حدمشكلات خانوادگي و زناشوييشكست در رسيدن به اهدافاز دست دادن شغل و مشكلات ماليمشكلات سلامتي و بيماري هاي مزمنترك مواد مخدر و سيگارمرگ دوستان و آشنايانمسئوليت هاي سنگين خانوادگيافسردگي پس از زايمان همسرعلائم افسردگي چيست | علائم افسردگي در مردان مجردعلائم افسردگي در زنان و مردان با يكديگر متفاوت مي باشد برخي از مهم ترين علائم افسردگي در مردها عبارت اند از:
خستگي از علائم افسردگييكي از شايع ترين نشانه هاي افسردگي در آقايان، خستگي مي باشد مردان افسرده همواره احساس خستگي مي كنند و تحريكات بدني و صحبت كردن آن ها بسيار كند مي باشد و آن ها تمايل زيادي به خوابيدن دارند اما در به خواب رفتن با مشكلاتي رو به رو هستند به همين دليل خستگي آن ها همواره در جسم و روان آن ها احساس مي شود.
مشكلات خواب از نشانه هاي افسردگي در مردانمرداني كه به بيماري افسردگي مبتلا مي شوند معمولا در خواب مشكل دارند آن ها يا خيلي زود از خواب بيدار مي شوند و يا بيش از نيازشان مي خوابند به طور مثال ممكن است يك فرد 12 ساعت در طول شبانه روز بخوابد اما باز هم احساس خستگي مي كند.
پيشنهاد مشاور: كمك به دوست و همسر افسرده چگونه ممكن است؟

منبع:كانون مشاوران ايران-افسردگي در مردان| علائمي كه نبايد ناديده بگيريد


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۱۹:۲۲ ] [ دكتر غلامي ]

انواع اضطراب در روانشناسي شامل: اضطراب دوره بارداري، اضطراب ناشي از جدايي، اضطراب جنسي، استرس پس از حادثه و غيره مي باشد.آيا اضطراب باعث خودكشي مي شود؟ علت دلهره و اضطراب چيست؟
انواع اضطراب چيست؟اضطراب اجتماعيهمه ي انسان ها براي سخنراني دچار اضطراب مي شوند ولي افراد مضطرب در اين شرايط:
عرق مي كنند،قرمز مي شوند،تپش قلب مي گيرندحالت تهوع را تجربه مي كنند.اين علائم ممكن است حتي زماني كه فرد كارهاي مورد علاقه اش را انجام مي دهد هم رخ بدهد. به نظر مي رسد اكثر اين بيماران در گذشته اتفاق تلخي را تجربه كرده اند.
دارو مي تواند به بيماران كمك كند كه سرعت اضطراب خود را كنترل كنند اما رواندرماني به افراد مضطرب نشان مي دهد كه مشكل آن ها بي دليل به وجود نيامده است.
روان درماني ممكن است زمان بر باشد اما باعث مي شود كه بيماران اضطراب خود را بهتر كنترل كنند.
نوع ديگري از خاطرات كه با اضطراب عملكرد در ارتباط است، ترس از دست دادن علاقه ي اعضاي خانواده است. اين افراد اعتقاد دارند كه محبت اعضاي خانواده وابسته به عملكرد آن ها است و براي آن ها سخنراني و بودن در اجتماع به معناي سنجش ميزان دوست داشتني بودن آن ها است.
اين افراد معمولا ارزشمندي را وابسته به عملكرد خود مي دانند. 
ديده مي شود كه بعضي از والدين در كودكي به دليل عملكرد اشتباه فرزند خود را تنبيه مي كنند يا حتي اگر عملكرد او عالي هم باشد به دليل مسائل پيش پا افتاده مانند ريختن آب يا غذا روي زمين آن ها را تنبيه مي كنند، اين تداعي ناخوشايند در بزرگسالي باعث مي شود كه فرد احساس كند كه عملكرد او اگر مثبت يا منفي باشد به تنبيه ختم مي شود.
به اين ترتيب تعريف موفقيت براي كودكان دشوار مي شود.آيا فردي كه به رياست رسيده واقعا با كفايت بوده يا از ترس و تهديد به اين مقام رسيده است؟ اين فرد بخاطر موقعيتي كه دارد احساس غرور مي كند يا به دليل اضطراب دچار حملات هراس مي شود؟اضطراب جدايي چيست؟ | انواع اضطراببخش عمده اي از اضطراب مربوط به ترس ناشي از تنها ماندن، ترك شدن و موارد ديگر مي باشد. اضطراب جدايي معمولا از دوران كودكي و بر اساس جدايي از مادر صورت مي گيرد. 


اگر كودك پس از جدايي از مادرش به گرمي پذيرفته شود ياد مي گيرد كه جدايي خطرناك نيست اما اگر با واكنش نگران كننده مادر برخورد كند نگرش او در مورد نگراني تغيير خواهد كرد.
مادراني كه از فرزندانشان براي پر كردن تنهايي خود استفاده مي كنند در صورت جدايي فرزندانشان رفتارهايي عصبي و نگران كننده نشان مي دهند. در اين شرايط كودك مي آموزد كه جدايي باعث بروز اضطراب در مادر آن ها مي شود و براي مراقبت از آن ها بايد در كنار او بمانند.
عكس العملي كه كودكان نسبت به جدايي نشان مي دهند با تجربه طرد شدن توسط مادر ارتباط دارد. تحقيقات انجام شده نشان مي دهد كه غفلت و عدم توجه كافي به كودكان در سال هاي اول زندگي باعث آسيب هاي دائمي به شخصيت و اعصاب او مي شود.

منبع:كانون مشاوران ايران-انواع اضطراب از نظر روانشناسان | آيا اضطراب باعث خودكشي مي شود؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۴۹:۳۴ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب