?>
-      گلی شی      دانلود فیلم دوبله فارسی      نوید      ویپ چی      روز ۱۰۰      سازندگی و توسعه      هفت ستاره      روز 100      تیترفا      سینما برتر      ماه 360      -      -      قیمت روز      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      *      +      -      *      +      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 221
دیروز : 150
افراد آنلاین : 3
همه : 98675
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

بچه حرف گوش كن، چگونه كودك حرف گوش كن داشته باشيم؟
بچه حرف گوش كن چگونه كودكي مي باشد؟ آيا حرف گوش كن بودن كودك به معني مطيع بودن او مي باشد؟ همه پدر و مادرها دوست دارند تا كودك حرف گوش كن داشته باشند و فرزندشان از آن ها حرف شنوي داشته باشد تا در تربيت فرزند خود با چالش هاي كمتري رو به رو شوند و كودكشان آن گونه كه آن ها دوست دارند رشد كند و پرورش يابد.
گوش ندادن كودكان به حرف هاي والدينشان دليل هاي زيادي دارد كه مي توان به محيط هاي تربيتي نادرست، خلق و خوي دشوار كودك و سبك هاي فرزند پروري نامناسب اشاره كرد و در ادامه راهكارهايي را بيان مي كنيم تا كودكان حرف شنو تربيت كنيد و اگر در اين زمينه با فرزندتان به مشكلي برخورديد بهتر است اين مطلب را تا انتها مورد مطالعه قرار دهيد.
بچه حرف گوش كن، لزوم تغيير در نگرش و ديدگاه هابيش از هر چيزي بايد بدانند كه انتطار داشتن از كودكي كاملا مطيع در حقيقت انتطاري نا به جا مي باشد به علاوه  عمل به حرف گوش كردن امكان پذير نمي باشد و اصرار بر انجام آن ها صدمات جدي بر روي روابط كودك و والدين در آينده خواهد داشت به طوري كه خاطرات دوران كودكي بخش مهمي از زندگي هر شخص مي باشد و اين خاطرات باعث مي شود تا قسمت بزرگي از ضمير ناخودآگاه فرزند شما ساخته شود..
بي شك هيچ كدام از ما نمي خواهيم كودكاني بي اعتماد به نفس داشته باشيم زيرا اين كودكان مشكلات جدي به خصوص در گذران زندگي و آينده رو به رو خواهند داشت و جوان و نوجواني كه دوره كودكي اش پر از خاطرات تحكم ميز والدين باشد يقينا نمي تواند ادعا كند كه دوران كودكي خوبي را پشت سر گذاشت است به طوري كه افرادي كه دوران كودكي خوبي را سپري نكرده باشند با مشكلات بسياري در بزرگسالي رو به رو مي شوند.
براي اثبات اين امر مي توانيد به دوران كودكي تان مراجعه كنيد، بدون شك هيچ  كدام از شماها نمي توانيد تاثيرات كودكي در شكل گيري زندگي را مخفي كنيد و يا آن را انكار كرده و به آن توجه نداشته باشيد.


چگونه كودك حرف شنو داشته باشيمداشتن كودك حرف گوش كن كار آساني نمي باشد و به طور ناخودآگاه به وجود نمي آيد به خصوص در دنياي امروز كه بچه ها تحت تاثير عوامل مختلفي مانند شبكه هاي اجتماعي، ماهواره، دوستان و غيره قرار مي گيرند در اين موقعيت ها اگر روش هاي تربيتي خودتان را بروز نكنيد نمي توانيد آن طور كه مي خواهيد فرزنداني را تربيت كنيد در ادامه اين مقاله چند راهكار مناسب را بيان مي كنيم كه مي تواند براي شما مفيد باشد و كودكان حرف گوش كن تربيت كنيد و در صورتي كه اين راهكار ها كافي نبود مي توانيد اطلاعات تربيتي خودتان را در اين زمينه افزايش دهيد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-نحوه تربيت بچه حرف گوش كن


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۷ مهر ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۳۲:۴۹ ] [ دكتر غلامي ]

تاثير دوستان در اعتياد، نقش دوستان در گرايش جوانان به مصرف مواد مخدر
تاثير و نقش دوستان در اعتياد چيست؟ ممكن است دوستاني معتاد به مواد مخدر داشته باشيد يا متوجه شويد كه دوستان فرزندتان معتاد هستند، اغلب اين دوستان اطرافيان خود را تشويق مي كنند تا به سمت مواد مخدر كشيده شوند و آن ها را تشويق به مصرف مواد مخدر مي كنند، بسياري از افراد اين تعارفات و تشويق ها را بدون تاثير مي دانند اما واقعا تاثير دوستان بر روي اعتياد چقدر مي باشد؟ آيا چنين دوستاني مي توانند عاملي براي شروع اعتياد باشند؟ بر اساس تحقيقاتي كه در اين زمينه انجام شده است بسياري از اعتياد ها در دوران نوجواني آغاز شده است.
براي نوجوان ها گروه هاي دوستي اهميت بسياري دارد و آن ها هر كاري را انجام مي دهند تا عضوي از آن گروه باشند و تلاش مي كنند تا از عقايد و افكار هم سن و سالان خود پيروي كنند، بنابراين متاسفانه در صورتي كه دوستان آن ها معتاد باشند احتمال اين كه نوجوان معتاد شود و به سمت مواد مخدر گرايش داشته باشد بسيار زياد است.
براي آن كه اطلاعات بيشتري در مورد نقش دوستان در اعتياد به دست آوريد اين مقاله را تا انتها مورد مطالعه قرار دهيد.


نوجوان و اعتياد، نقش و تاثير دوستان در اعتياداعتياد يك پديده مهلك و مخرب در هر جامعه اي مي باشد، زماني كه نوجوانان درگير مواد مي شوند و معتاد مي شوند به معناي از بين رفتن نيروي كار جوان و والدين نسل بعد مي باشد، دو موضوع اصلي در ارتباط با سن اعتياد و علل گرايش به اعتياد اهميت بسياري دارد:
پايين آمدن ميانگين سني به اعتياد: در سال هاي اخير سن اعتياد بسيار پايين آمده است و نوجوانان در سن هاي كمتري گرفتار مواد مي شوند به همين دليل ديده مي شود كه مصرف برخي از مواد اعتياد آور مانند حشيش، شيشه و مارجوآنا در سنين جواني و نوجواني نسبت به زمان گذشته افزايش يافته است.گروه دوستان معتاد: بر اساس تحقيقاتي در زمينه علت يابي اعتياد صورت گرفته است به اين نتيجه رسيده اند كه يكي از مهم ترين دلايل اعتياد افراد به خصوص نوجوانان، فشار همسالان و دوستان آن ها مي باشد و هم چنين داشتن دوستان مصرف كنند مواد، تاثير بسيار در معتاد شدن نوجوان دارد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-تاثير دوستان در اعتياد | نقش دوستان در گرايش جوانان به مصرف مواد مخدر


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۷ مهر ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۵۸:۱۰ ] [ دكتر غلامي ]

روش هاي ترك اعتياد در خانه
بسياري از افراد درگير اعتياد مي باشند و ترجيح مي دهند در خانه ترك را انجام دهند، زيرا روش هاي ديگر و درمان هاي بستري در مراكز درماني هزينه بر و وقت گير مي باشد، هم چنين برخي از مراكز ترك اعتياد از روش هاي سخت گيرانه اي مانند بستن فرد به تخت استفاده مي كنند كه باعث ترس و وحشت فرد نسبت به ترك مي شود.
به همين دليل بسياري از مصرف كنندگان به دنبال روش هاي آسان و ترك اعتياد در خانه مي باشند و البته بايد اين نكته را در نظر بگيرند كه ترك اعتياد در خانه بايد تحت نظر متخصص انجام شود. اگر در جست و جوي روش هايي آسان براي ترك اعتياد مي باشيد اين مقاله را مورد مطالعه قرار دهيد زيرا در آن توضيحات بيشتري در مورد ترك اعتياد بيان شده است.
ترك اعتياد در خانه امكان پذير است؟امروزه براي ترك اعتياد از روش هاي مختلفي وجود دارد و هنگامي كه تصميم به ترك اعتياد مي گيريد بايد از مشاوران مورد اعتماد و اطمينان استفاده كنيد، استفاده از روش هاي روان درماني و دريافت داروهاي جايگزين از مهم ترين اين روش ها مي باشد و هم چنين بعد از ترك بايد در مورد علائم خماري و علائم ترك فرد بيمار به طور پيوسته با پزشك و روانشناس خود در تماس باشيد.
متخصصان زماني كه مي خواهند روش خاصي را براي ترك اعتياد به فرد توصيه كنند شرايط آن ها را در نظر مي گيرند و موضوعات مختلي مانند نوع ماده مصرفي، ميزان دوز مصرف، آسيب ها و عوارض ناشي از مصرف و شدت علائم ترك را در نظر مي گيرند و با استفاده از اين علائم روش مناسبي را براي ترك بيان مي كنند، اما امروزه روش هاي بستري كمتر توصيه مي شود.
در روش هاي ترك اعتياد امروزه و نوين تنها چند ساعت در طول هفته زير نظر متخصصان باشيد كافي مي باشد و بقيه اقدامات را مي توانيد تنهايي در خانه انجام دهيد.


چالش هاي ترك اعتياد در خانهترك اعتياد در خانه با همه مزايايي كه دارد مي تواند با چالش هايي همراه مي باشد بنابراين براي اين كه يك ترك پايدار و مداوم داشته باشيد بايد براي غلبه بر اين چالش ها راه درستي را انتخاب كنيد، در ادامه اين مقاله به مهم ترين آن ها اشاره مي كنيم:
وجود عوامل محرك يا برانگيزان در خانهيكي از عواملي كه به عنوان مانع ترك شناخته مي شود وسوسه يا همان احساس تمايل شديد به مصرف مجدد مواد مي باشد، عواملي زيادي در اين وسوسه دخيل مي باشند به عنوان مثال افرادي كه اغلب در محيط خانه به استعمال مواد مي پرداختند ممكن است با ديدن ابزار آلات مرتبط با مواد مخدر و يا قرار گرفتن در محيطي كه هميشه آن جا مواد مصرف مي كرده اند دچار وسوسه شوند و دوباره تمايل به مصرف مجدد داشته باشند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-روش هاي ترك اعتياد در خانه كه زندگي من را نجات داد


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۶ مهر ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۰۴:۳۱ ] [ دكتر غلامي ]

تاثير و عوارض و پيامد هاي مواد مخدر بر شير مادر
تاثير مواد مخدر بر شير مادر چيست؟ امروزه سوء مصرف مواد مخدر در بسياري از جوامع با معضلات عمده بهداشتي رو به رو مي باشد و سوء مصرف مواد مخدر خطرات بسياري به همراه دارد و گروه هاي مختلفي را در معرض تهديد قرار داده است و با عوارض و پيامدهاي ناخواسته اي براي افراد مختلف به خصوص زنان باردار رو به رو مي باشد و عوارضي براي مادر و جنين به همراه خواهد داشت.
مصرف مواد مخدر در دوران بارداري و ترك اعتياد از مباحثي مي باشد كه مادران نبايد به سادگي از آن بگذرند زيرا اعتياد در دوران حاملگي از طريق خون و بعد از زايمان از طريق شير مادر به كودك انتقال داده مي شود براي اين كه اطلاعات بيشتري در اين زمينه به دست آوريد بايد اين مطلب را تا انتها مورد مطالعه قرار دهيد تا با تاثير مواد مخدر بر روي شير مادر آشنا شويد.
تاثير مواد مخدر بر شير مادرزماني كه در طول بارداري از مواد مخدر استفاده مي كنيد اين مواد از طريق بند ناف و جفت وارد خون جنين مي شود و به جنين در حال رشد آسيب وارد مي كند و علاوه بر اين مواد ساير مواد اعتياد آور بر روي جنين تاثير مي گذارند و اگر در دوران حاملگي مواد مخدر بيش از اندازه استفاده شود باعث مرگ نوزاد، متوسط وزن پايين هنگام تولد، زايمان پيش  از موعد، اختلال رشد داخل رحمي، اختلالات تكاملي و رفتاري نوزاد و سندروم محروميت نوزاد را به همراه خواهد داشت.
همچنين اين نوزادان بعد از تولد هم با خطرات جدي رو به رو مي باشند زيرا از مادراني شير مي خورند كه معتاد مي باشند زيرا اين مواد از طريق شير به مادر انتقال داده مي شود علاوه بر موارد گفته شده تغييرات روحي- رواني، جسمي و محيطي ناشي از مواد مصرف شده در مادران شيرده بر ميزان و كيفيت شيردهي اثر مي گذارد.
انتقال اچ اي وي و ايدز از طريق شير مادرتزريق كردن موادي مانند هروئين و استفاده از سرنگ هاي آلوده احتمال افزايش بيماري هايي مانند ايدز را افزايش مي دهد  شير مادري كه داراي ويروس اچ آي وي است در شش ماه اول نوزادي خطر بسياري براي كودك دارد و احتمال ابتلا شدن كودك به بيماري بسيار زياد مي باشد.


مواد مخدر و سرطانخطر ابتلا به انواع سرطان با موادمخدر غير ممكن است؟تاثير مواد مخدر مختلف بر شير مادرانمواد مخدر مختلف تاثيرات متفاوتي بر روي شيرمادران مي گذارد و با اين وجود به نظر مي رسد كه منافع شير مادران معتاد يا در حال ترك از مضرات آن بيشتر مي باشد در حالي كه مادراني كه مصرف كننده دائمي هستند بايد شيردهي خودشان قطع كنند در صورتي كه مادر در مصرف مواد مخدر زياده روي نمي كند در اين صورت بايد با رعايت نكات بهداشتي به كودك خود شير بدهد زيرا شير دهي نه تنها نياز جسماني كودك را رفع نمي كند بلكه باعث به وجود آمدن يك رابطه عاطفي و دلبستگي بسيار ميان مادر و نوزاد مي شود.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-تاثير مواد مخدر بر شير مادر و مرگ كودك


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۶ مهر ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۴۰:۱۲ ] [ دكتر غلامي ]

تست شيشه، نحوه تقلب و منفي كردن تست اعتياد به شيشه
شايد براي شما پيش آمده است كه در مورد اعتياد شوهر خود به شيشه يا مواد مخدر ديگر شك كرده باشيد و تمايل داشته باشيد از او تست شيشه بگيريد، از طرف ديگر مي ترسيد موضوع را با او مطرح نماييد شايد واكنش جالبي از خود نشان ندهد ولي دوست داريد از اين بلاتكليفي رهايي پيدا كنيد.
در اين حالت شروع به سرچ كردن در اينترنت مي كنيد و يا مسئله را با اطرافيان در ميان مي گذاريد و در صورتي كه مجموعه اي از نشانه ها و علائم را مشاهده مي كنيد مي خواهيد فرضيه ذهني خودتان را تاييد نماييد، ولي بايد اين نكته را در نظر بگيريد كه هرگز به خاطر چند نشانه به او برچسب معتاد بودن نزنيد، بهتر است براي اطمينان از علائم و نشانه ها با فردي متخصص صحبت نماييد، در ادامه اين مقاله در مورد نحوه مطرح كردن موضوع اعتياد به فرد مورد نظر، روش هاي تست شيشه و راه هاي تقلب و منفي شدن تست مطالبي را بيان مي كنيم و اين موضوع را مورد بررسي قرار مي دهيم.
رهايي از بلاتكليفي؛ درخواست انجام تست اعتياد از همسرتانبعد از اين كه مطمئن شديد همسرتان شيشه مصرف مي كند احتمالا ذهنتان درگير نحوه مطرح كردن موضوع با او خواهد شد، بايد توجه داشته باشيد كه اين موضوع را با بحث و جدل مطرح نكنيد زيرا ممكن است همسرتان حالت تدافعي به خودش بگيرد و به شدت عصباني شود و يا اين مسئله را انكار نمايد و يك جنگ رواني در خانه به وجود مي آيد.
جنگ رواني در خانه نه تنها باعث بهبود وضعيت نمي شود بلكه روابط ميان شما را خدشه دار كرده و اوضاع را بدتر مي كند. اگر شوهرتان هر از گاهي مواد مصرف مي كند با رفتار نسنجيده شما ممكن است احتمال گرايش به سمت مواد در او بيشتر شود و ممكن است قبول كند كه تست اعتياد بدهد اما به دنبال راهي براي تقلب مي باشد.
تست شيشه از همسراول شما بايد تكليفتان را مشخص كنيد كه هدفتان از انجام تست تشخيصي چه مي باشد؟ آيا قصد جدايي داريد و مي خواهيد براي طلاق اقدام كنيد يا مي خواهيد از آن براي اهرم فشار براي ترك اعتياد استفاده نماييد؟


در صورتي كه دوست داريد به همسرتان كمك كنيد ابتدا بايد رابطه صميمانه و دوستانه اي را با او برقرار كنيد و سعي كنيد در او انگيزه همكاري را بالا ببريد، هم چنين اطلاعاتي در مورد روش هاي مناسب ترك اعتياد شيشه به دست آوريد تا بدانيد چه اقداماتي را بايد انجام دهيد، در صورتي كه قصد طلاق نداريد، نفع خود و فرزندتان را مورد بررسي قرار دهيد و پيش از اقدام براي ترك از روانشناس متخصص در زمينه زوج درماني يا خانواده درماني  مشورت بخواهيد تا راهكارهاي لازم را در اختيار شما قرار دهد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-تست شيشه | نحوه تقلب و منفي كردن تست اعتياد به شيشه


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳ مهر ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۴۹:۵۴ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب