?>
گلی شی      دانلود فیلم دوبله فارسی      نوید      ویپ چی      روز ۱۰۰      سازندگی و توسعه      هفت ستاره      روز 100      تیترفا      سینما برتر      ماه 360      -      -      قیمت روز      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      *      +      -      *      +      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 204
دیروز : 150
افراد آنلاین : 1
همه : 98658
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

برگشت بعد از طلاق، رعايت نكاتي براي آشتي و بازگشت بعد از طلاق
افرادي كه به مرحله طلاق مي رسند، معمولا به ندرت اتفاق مي افتد تا دوباره به زندگي شان برگردند زيرا افراد در اين دوران به يكديگر زخم هاي بسياري مي زنند كه به زودي خوب نخواهد شد، آن ها بعد از جدايي با فرد ديگري ازدواج مي كنند و يا ترجيح مي دهند مدت طولاني به تنهايي زندگي كنند.
گاهي اوقات ترجيح مي دهند به زندگي قبلي شان برگردند و با فردي كه طلاق گرفته اند ازدواج كنند، در صورتي كه شما جز اين افراد هستيد در ادامه اين مقاله چند نكته ارزشمند را بيان مي كنيم كه در اين زمينه مي تواند براي شما مفيد باشد.
هم چنين در اين شرايط مي توانيد با مشاوران روانشناس و متخصصين امور طلاق مشورت كرده تا بهترين راهكارها را در اختيار شما قرار دهند و براي اين كه اطلاعات بيش تري كسب كنيد مي توانيد از مشاوره طلاق كمك بگيريد.
برگشت بعد از طلاقبرگشت بعد از طلاق به زمان زيادي نياز دارد و همان ابتدا نبايد انتظار داشته باشيد كه بلافاصله بعد از طلاق دوباره همسرتان شما را بپذيرد.
در صورتي كه موضوع جدي باعث تصميم براي طلاق و جدايي شما از همسرتان شده است، براي التيام اين زخم بايد اقداماتي را انجام دهيد، در صورتي كه در اين مسير مي خواهيد عملكرد مناسبي داشته باشيد اين مقاله را تا انتها مورد بررسي قرار دهيد تا اطلاعات شما در اين زمينه افزايش يابد.
در نظر بگيريد كه چرا در وهله اول طلاق گرفتيددر زمان طلاق ممكن است با يكديگر آشتي كنيد و در وهله اول بايد به اين نكته توجه كنيد كه امكان دارد دوباره كارتان به طلاق بكشد يا خير. به علت اصلي و عوامل طلاق خود فكر كنيد.
در اين شرايط شما بايد ريشه مشكلات روابط زناشويي را به خوبي مورد بررسي قرار دهيد و فكر كنيد آيا اين مسئله مي تواند دوباره براي شما مشكلاتي را ايجاد كند يا خير؟
به طور مثال ممكن است جدايي شما به خاطر بي اعتمادي به همسرتان باشد به اين موضوع توجه داشته باشيد اگر همسرتان به شما قول دهد كه ديگر اين اتفاق نخواهد افتاد و در اين شرايط شما احساس كرديد كه نمي شود روي حرف او حساب كرد و به او اعتماد كرد، آشتي كردن گزينه ي خوبي براي شما نمي باشد.
شما بايد آشتي كردن را براي موقعي بگذاريد كه اختلافات شما حل شده است، آشتي را آهسته انجام دهيد تا ببينيد در مورد آينده به نتيجه مي رسيد و مي توانيد زندگي خوبي در كنار يكديگر داشته باشيد و يا گذشته به سادگي براي شما تكرار خواهد شد.


برگشت بعد از طلاق، بپرسيد كه آيا چيزي تغيير كرده است يا خيرزماني كه بعد از طلاق به آشتي فكر مي كنيد بايد هدفتان به سمت يك رابطه كاملا جديد باشد و نبايد رابطه قبل از طلاق را بازگرداني كنيد و راهكارهايي براي مسائلي پيدا كنيد كه براي اولين بار منجر به طلاق گرفتن و جدايي شما شده است.
به احتمال زياد در زمان بين طلاق و اكنون، شما و همسرتان تغيير كرده ايد و در صورتي كه همسرتان مي گويد كه تغيير كرده است به او زمان بدهيد و از او بخواهيد كه تغييرات خود را اثبات كند.
شكايت هاي قديمي را مطرح نكنيددر صورتي كه به دنبال آشتي و برگشت به سمت همسرتان هستيد سعي كنيد در مورد شكايت هاي قديمي هيچ مسئله اي را مطرح نكنيد و اگر در مورد اختلافات گذشته خود بحث كنيد، جنگ و جدال در ميان شما بيشتر مي شود.
و اگر تمايل داشتيد كه مشكلات و مسائل گذشته را مطرح كنيد بايد از مشاوره حرفه اي كمك بگيريد و در حضور او به حل مشكلات خود بپردازيد تا صحبت هاي شما به دعوا كشيده نشود.

منبع:كانون مشاوران ايران-برگشت بعد از طلاق | رعايت نكاتي براي آشتي و بازگشت بعد از طلاق


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۱۰:۳۱ ] [ دكتر غلامي ]

جدا خوابيدن زن و شوهر، قهر نيستم فقط جدا مي خوابيم!
جدا خوابيدن زن و شوهر به چه دلايلي اتفاق مي افتد؟ اين جدايي در رابطه زناشويي مي تواند پيامدهايي داشته باشد، بسياري از زوجين به دلايل مختلفي مانند اختلال خواب و مشكلات ارتباطي تصميم به جدا خوابيدن مي كنند.
مسئله جدا خوابيدن به مرور زمان مي تواند بر روي روابط جنسي آن ها تاثير منفي بگذارد و منجر به  سردي و فاصله ميان زوجين مي شود.
اگر شما هم از همسرتان دور شده ايد و جدا از او مي خوابيد و در مورد پيامدهاي اين جدايي سوال هايي داريد، بهتر است.
اين مقاله را مورد مطالعه قرار دهيد و اطلاعات آن مي تواند براي شما مفيد باشد و در اين شرايط شما مي توانيد براي شناخت بيشتر خود و همسرتان از مشاوره جنسي كمك بگيريد تا بتوانيد مشكلات خود را رفع كنيد و روابط زناشويي خوبي داشته باشيد.
جدا خوابيدن زن و شوهر: پيامدهاي مثبت و منفيجدا خوابيدن زن و شوهر هميشه بد نمي باشد گاهي اوقات به نفع زن و شوهر است تا جدا از يكديگر بخوابند در ادامه اين مقاله به پيامدهاي مثبت و منفي اين موضوع اشاره  مي كنيم.
جدا خوابيدن زن و مرد، فوايد و مضراتدر بسياري از اوقات جدا خوابيدن زن و مرد مي تواند براي سلامتي آن ها مفيد باشد به عنوان مثال اگر همسر شما در خواب خر و پف مي كند، زيادي تكان مي خورد يا نيمه شب ها از خواب بيدار مي شود و شما را بيدار مي كند.


به طور طبيعي خواب و استراحت شما دچار آسيب مي شود اين مسئله از نظر جسمي و روحي مشكلاتي براي شما به وجود مي آورد، در زير نمونه هايي از اين مشكلات را بيان مي كنيم:
احساس غمگينيتغييرات خلقيبروز مشكلاتي در تمركزايجاد تغييراتي در وزنزماني كه با اين مشكلات رو به رو مي شويد جدا خوابيدن باعث مي شود تا خوابتان كيفيت خوبي داشته باشد اين مسئله در زنان اهميت بسياري دارد.
زيرا زنان اگر كيفيت خواب آن ها پايين باشد و يا خواب كافي نداشته باشند وضعيت خلقي آن ها تحت تاثير قرار خواهد گرفت، در اين حالت ها مي توانيد با استفاده از راهكارهايي براي خود  همسرتان خواب راحت تري داشته باشيد و با او اين مسئله را در ميان بگذاريد.
زماني كه شما جدا مي خوابيد اگر به روابط جنسي و عاطفي همسرتان توجه كنيد و براي نيازهاي او ارزش قائل باشيد جدا خوابيدن مشكل و آسيبي به زندگي شما وارد نمي كند و شما مي توانيد از اين جدايي فيزيكي بهره مثبتي ببريد.
زيرا جدا خوابيدن در اين شرايط باعث مي شود تا احساس دلتنگي نسبت به همسرتان داشته باشيد و ميل جنسي تان افزايش يابد و به همين دليل از اين موضوع مي توانيد در جهت مثبت استفاده كنيد به طور معمول زماني كه انسان از چيزي محروم شود و آن را نداشته باشيد بيشترش قدرش را مي داند.

منبع:كانون مشاوران ايران-جدا خوابيدن زن و شوهر | قهر نيستم فقط جدا مي خوابيم!


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۶:۴۸:۵۸ ] [ دكتر غلامي ]

ويژگي هاي ظاهري در امر ازدواج تا چه حد مهم و تاثيرگذار مي باشد؟ ظاهر همسر چقدر براي شما مهم مي باشد و چقدر به ويژگي هاي ظاهري او اهميت مي دهيد؟ ازدواج يك امر بسيار مهم مي باشد كه فرد بر اساس معيارهاي شخصي اش آن را انتخاب مي كند و معيارهاي هر كس براي اين تصميم با ديگران متفاوت مي باشد.
برخي از افراد در ازدواج به ويژگي هاي ظاهري بيش تر اهميت مي دهند و براي افرادي سوال پيش مي آيد كه در ازدواج، ويژگي هاي ظاهري تا چه حد مهم مي باشد و آيا اين ويژگي ها بر روي كيفيت و دوام ازدواج اثر مي گذارد يا خير. در اين شرايط بايد آگاهي خود را در معيارهاي مهم ازدواج و تاثير ويژگي هاي ظاهري در ازدواج افزايش دهيد و از مشاور قبل از ازدواج كمك بگيريد تا در اين خصوص شما را راهنمايي كنند و با اطمينان بيش تري تصميم به ازدواج بگيريد.
به خاطر داشته باشيد كه اهميت ويژگي هاي ظاهري براي هر فرد متفاوت مي باشد و بايد با توجه به آن به آن پرداخته شود.
ويژگي هاي ظاهري در ازدواجدر  اوايل ازدواج و در شروع رابطه، زيبايي و جذابيت هاي ظاهري نقش پررنگ تري دارد،  در صورتي كه فرد مورد نظرتان ويژگي هاي ظاهري مطلوبي داشته باشد راحت تر مي توانيد به ساير ويژگي هاي فرد مقابل تان توجه كند، در حقيقت ظاهر نمونه اي از مولفه هاي ابتدايي در برقراري ارتباط ميان دو جنس مخالف مي باشد.
مسئله زيبايي باعث جذب افراد به سمت يكديگر مي شود آيا اين مسئله بر روي دوام زندگي آن ها هم تاثير دارد يا خير؟ جواب اين سوال هميشه مثبت نمي باشد، شما براي اين كه رابطه رضايت بخشي داشته باشيد و بتوانيد رابطه تان را به مدت طولاني مدتي حفظ كنيد در اين شرايط بايد به ملاك ها ومعيارهاي خود توجه كنيد و تا حد متوسطي به ملاك هاي ظاهري اهميت دهيد.
در صورتي كه به طور متوسط نسبت به ويژگي هاي ظاهري رضايت داشته باشيد به اين معنا نمي باشد به در طولاني مدت، اين زيبايي ظاهري بر روي دوام زندگي شما اثر مي گذارد و آن رابطه را تضمين مي كند، بلكه با گذشت زمان ويژگي هاي ديگري بر روي دوام رابطه اثر مي گذارد كه شامل موارد زير مي شوند:
ويژگي هاي شخصيتيسبك هاي رفتاريمهارت هاي ارتباطيمهارت هاي سازگاريويژگي هاي ظاهري بر روي رضايت كلي اثر مي گذارند و در صورتي به اين ملاك هاي ظاهري توجه نشود بر روي كيفيت زندگي اثر مي گذارد اما در طولاني مدت عوامل مهم تري بر روي كيفيت زندگي اثر مي گذارد و نقش و تاثيرگذاري به سزايي دارد.
سخت گيري در معيارهاي ظاهري در ازدواجويژگي هاي ظاهري معمولا بر روي تمايلات جنسي اثر مي گذارند و در صورتي كه فرد نسبت به ويژگي هاي ظاهري ناراضي باشد،  تمايل جنسي او كم مي شود، كاهش تمايلات جنسي و ناراضي بودن از رابطه جنسي بر روي كيفيت زندگي زوجين اثر مي گذارد، به همين دليل توجه به ويژگي هاي ظاهري براي برخي از افراد نقش مهمي در زندگي آن ها ايفا مي كند و بر روي كيفيت زندگي زناشويي آن ها تاثير مي گذارد.


قبل از ازدواج فرد بايد به شناخت دقيقي از خودش برسد و ملاك هاي دقيق قبل از ازدواج را براي خود تعريف كند و بايد قبل از ازدواج به اين نتيجه برسد كه زيبايي ظاهري تا چه اندازه براي او مهم مي باشد و شامل چه ويژگي هايي است، در اين شرايط بسياري از افراد به خاطر كمبود مهارت خودآگاهي و عدم شناخت كافي از ملاك ها ومعيارهاي خود نمي توانند انتخاب درستي داشته باشند و به همين دليل بدون شناخت، انتخاب اشتباهي را انجام مي دهند و بعدا پشيمان شده و احساس رضايت كافي ندارند، به عنوان مثال اختلاف قد يكي از مهم ترين معيارهاي ظاهري به شمار مي آيد.
در صورتي كه در مورد ظاهر طرف مقابل تان دچار شك و ترديد شده ايد بايد از مشاوره قبل از ازدواج كمك بگيريد تا در اين خصوص شما را راهنمايي كند و به شناخت بهتري نسبت به ملاك هاي مهم خود برسيد در اين شرايط احتمال انتخاب اشتباه براي شما كم مي شود و مي توانيد انتخاب دقيق تر و صحيح تري داشته باشيد.

منبع:كانون مشاوران ايران-اهميت ويژگي هاي ظاهري در ازدواج| نكات طلايي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۹ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۰۶:۰۵ ] [ دكتر غلامي ]

از نامزدي تا عقد چند كيلومتر است؟( راهنمايي عملي)
دوران نامزدي تا عقد يكي از شيرين ترين دوره هاي زندگي افراد مي باشد و مدت زمان اين دوره به شرايط خانوادگي و عرف جامعه بستگي دارد، دوران نامزدي فرصت مناسبي مي باشد تا افراد يكديگر را بشناسند و بتواند يكديگر را بيشتر محك بزنند.
زوجين در اين دوران با چالش هاي بسياري رو به رو مي شوند، آن ها از زمان خواستگاري تا عقد بايد به درستي اين چالش ها را مديريت كنند تا زندگي آينده آن ها را تحت تاثير قرار ندهد و درگير اين مسائل نشوند.
در ادامه در مورد مسائل مهم، مشكلات و چالش هاي زمان نامزدي تا عقد مطالبي را بيان مي كنيم و مطالعه آن مي تواند براي شما مفيد و سودمند باشد، هم چنين در اين خصوص مشاوره قبل از ازدواج بسيار مناسب است و راهكارهاي مناسبي را در اختيار زوجين قرار مي دهد.
از نامزدي تا عقد، نقش خواستگارينقش خواستگاري در عرف و فرهنگ ما بسيار پررنگ است و نقش بسيار مهمي در ازدواج دارد، در جلسه خواستگاري در مورد مهم ترين مسائلي كه ممكن است در آينده زوجين اتفاق بيفتد صحبت مي شود و در اين مراسم توافقاتي در ميان دختر و پسر و خانواده هاي آن ها صورت مي گيرد و اين توافقات به ميزان زيادي زندگي زن و مرد را تحت تاثير خود قرار مي دهد.
در ادامه اين مقاله به چند نكته مهم كه در خواستگاري بايد به آن توجه شود را بيان مي كنيم:
از نامزدي تا عقد: ميزان تشابه خانواده هااولين مسئله اي كه بايد در جلسات خواستگاري مورد بررسي قرار گيرد ميزان تشابه خانواده ها مي باشد، در صورتي كه شرايط خانواده ها به يكديگر نزديك تر باشد در آينده زوجين با اختلاف ها و تعارضات كمتري رو به رو مي شوند و با يكديگر سازگارتر خواهند بود.
تشابهات خانواده ها مسئله اي است كه در عرف جامعه به هم كفو بودن معروف مي باشد، زماني كه زوجين هم سطح يكديگر باشند در صورتي كه در زندگي مشترك با چالش ها و مشكلاتي رو به رو شوند راحت تر مي تواند از پس آن برآيند و خواهند توانست به كمك يكديگر مشكلاتشان را حل كنند.
هدف از ازدواج را در فرد بررسي كنيدهر كس براي ازدواج مي تواند هدف متفاوتي داشته باشد، سبك زندگي افراد در آينده بر اساس ديدگاه شان تعيين مي شود به طور مثال برخي از افراد براي رسيدن به كمال و رشد رواني و اجتماعي شان ازدواج مي كنند تا در زندگي مشترك با همكاري و كمك به يكديگر بتواند به اين كمال برسند.
اما برخي ديگر بر اساس مقتضيات عرف ازدواج مي كنند و به طور معمول سبك زندگي اين افراد با افرادي كه به دنبال رشد و ترقي در زندگي هستند متفاوت مي باشد، زيرا اين افراد براي خود و زندگي شان هدف مشخصي ندارند.


توجه داشته باشيد كه هدف از ازدواج ممكن است خوشبخت شدن باشد، به طوري كلي اين هدف براي ازدواج امري اشتباه مي باشد و باعث مي شود كه افراد توقع زيادي از همسر خود داشته باشند و تصور كنند كه وظيفه همسرشان اين است كه آن ها را خوشحال كند.
از نامزدي تا عقد، بررسي همه مسائل را به جلسه اول خواستگاري واگذار نكنيدازدواج تصميم بسيار مهم در زندگي هر فرد به حساب مي آيد، به همين دليل انتظار نداشته باشيد كه در طي چند ساعت بتوانيد در مورد مهم ترين تصميم زندگي تان به نتيجه برسيد و بررسي همه مسائل را به جلسه خواستگاري واگذار نكنيد، زيرا در اين شرايط نخواهيد توانست در مورد اين مسائل بحث كافي و مفيدي داشته باشيد و بيشتر دچار سردرگمي مي شويد.

منبع:كانون مشاوران ايران-از نامزدي تا عقد چند كيلومتر است؟( راهنمايي عملي)


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۷ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۲۹:۳۰ ] [ دكتر غلامي ]

بهداشت رواني در ازدواج چه نقشي دارد؟ ( ۶ نكته اساسي)
يكي از مواردي كه در ازدواج كيفيت زندگي زوجين را مشخص مي كند، ميزان سلامت و بهداشت رواني در ازدواج مي باشد.
پيش از ازدواج افراد در مورد شناخت و آشنايي در مورد سلامت روان فرد مورد نظر تحقيقات لازم را انجام دهند و در صورتي كه از وجود مشكلي آگاه شدند بايد قبل از تصميم گيري براي ازدواج در جهت رفع و بهبودي آن تلاش كنند.
در صورتي كه فرد از سلامت رواني برخوردار نباشد بر روي ويژگي هاي رفتاري فرد اثر مي گذارد و به ميزان زيادي فرد را تحت تاثير قرار مي دهد، هم چنين بر روي روابط زن و مرد هم اثر مي گذارد.
اگر در مرحله تصميم گيري براي ازدواج به سر مي بريد در ادامه اين مقاله به بررسي اين موضوع مي پردازيم و به نكاتي در مورد بهداشت رواني در ازدواج اشاره مي كنيم.
مطالعه اين مقاله در امر ازدواج مي تواند براي شما مفيد باشد  و مي توانيد از مشاوره ازدواج كمك بگيريد، مشاوره ازدواج مطمئن ترين روش براي رسيدن به يك زندگي موفق مي باشد.
بهداشت رواني در ازدواج چگونه تعريف مي شود؟بسياري از افراد در مورد بهداشت و سلامت روان آگاهي ندارند و تعريف درست و دقيقي از آن برخوردار نمي باشند و همين مسئله باعث شده است تا معيار مناسبي براي انتخاب همسرشان نداشته باشند.
بر اساس تعريف سازمان بهداشت جهاني، سلامت رواني حالتي از بهزيستي مي باشد كه در آن فرد از توانمندي خود آگاه مي باشد و مي تواند با استرس هاي زندگي كنار بيايد و عملكرد مثبتي در اجتماع داشته باشد و به طور موثر و مفيدي كار كند.
با بررسي نكاتي كه در سازمان بهداشت جهاني بيان شده است شما مي توانيد ميزان سلامتي فرد مورد نظر را مورد بررسي  قرار دهيد و در انتخاب همسرتان صحيح و دقيق باشد.
براي بررسي بهداشت رواني در ازدواج چه اقداماتي لازم است؟بررسي كردن فاكتورهاي سلامت روان براي همه افراد آسان نمي باشد در اين خصوص براي اين كه شما به شناخت بيشتري برسيد بايد نكات زير را مدنظرتان قرار دهيد و به آن ها توجه كنيد.
احترام شخص به خود و ديگرانيكي از اصول اساسي بهداشت رواني داشتن حفظ عزت نفس و هم چنين احترام به ديگران مي باشد، به راحتي مي توانيد ميزان عزت نفس فردي كه نسبت به ارزش هاي خود و ديگران واقف باشند و از سلامت رواني برخوردار باشند را تشخيص دهد.


بهداشت رواني در ازدواج، شناخت محدوديت ها در خود و افراد ديگريكي از اصول اساسي در بهداشت رواني فرد، واقع بيني و شناخت و پذيرش واقعيت ها مي باشد، در صورتي كه فرد واقع بين باشد به خوبي مي تواند نقاط قوت و ضعف خود را بشناسد و تعامل بهتري با محيط اطراف داشته باشد.
در اين شرايط بايد ببينيد كه فرد چقدر نسبت به محدوديت هاي خود آگاه است و آن را مي پذيرد.
ارزش نهادن به نيازهاي اوليهبايد توجه داشته باشيد كه بهداشت رواني مستلزم دانستن و ارزش دادن به نيازهاي اوليه انسان مي باشد هم چنين احتياجات و نيازهاي جسماني و رواني بسيار مهم مي باشند و در اين شرايط انسان به طور معمول از نيازهاي اوليه تاثير گرفته و نسبت به محروميت و ارضا آن ها رفتارهاي خود را تغيير مي دهد.
بهداشت رواني بر اين اصل استوار مي باشد كه نيازهاي جسماني و رواني هر شخصي در هر سني بايد با توجه به همان سن در نظر گرفته و ارضا شود.

منبع:كانون مشاوران ايران-بهداشت رواني در ازدواج چه نقشي دارد؟ ( ۶ نكته اساسي)


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۷ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۰۰:۴۹ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب