?>
-      قیمت روز      طلایاب      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      خرید نهال      نوید      *      +      -      *      -      +      دانلود سریال آواتار 2024      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 258
دیروز : 107
افراد آنلاین : 1
همه : 94153
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

روانشناسي عشق رمانتيك:اكثر قريب به اتفاق افراد مي خواهند عاشق شوند.
به ويژه افراد داراي اختلال وابستگي.
عشق براي ما شايد بالاترين ايده آل است.
و روابط به ما معنا و منظور مي دهد.
رابطه به ما حيات  و انگيزه مي دهد.
يك شريك (يار) هنگام مشكل در آغاز يك كار به ما كمك مي كند.
عاشق شدن حس اعتماد به نفس ما را نيز اعتبار مي بخشد.
بر احساس شرم ناشي از شك و ترديدها غلبه مي كند و از ترس  هاي ما از تنهايي ها مي كاهد.
اما، بيشتر اوقات يك رابطه عاشقانه زيبا، به كام ما تلخ مي شود.
آنچه يك رؤياي حيرت انگيز بود تبديل به يك كابوس دردناك مي شود.
خانم كامل يا آقاي تمام عيار مي شود آقا يا خانم بد.
ناخودآگاه نيرويي مقتدر است.به نظر نمي رسد استدلال مانع عاشق شدن ما شود.
نه عاشق شدن آسانتر است و نه رهايي!
حتي وقتي رابطه به شكل وارونه اي پس از ايجاد دلبستگي ما مسموم مي شود.
پايان دادن  رابطه همانقدر سخت است كه به راحتي عاشق شدن!

عشق رمانتيك۱
انفعالات شيميايي رابطه رمانتيكسيم كشي مغز ما مستعد عاشق شدن است.
تا رابطه عاشقانه اي شاد و شنگول را تجربه كنيم و از رضامندي، ازدواج و توليد نسل برخوردار شويم.
نوعي فرآيند شيميايي عصبي كه ايجاد كننده احساس خوب است.در هر مرحله از شهوت، كشش و دلبستگي در مغز ما به جريان مي افتد.به ويژه دوپامين، احساسات نشئگي طبيعي بالايي را موجب مي شود كه مي تواند اثري همچون كوكائين داشته باشد.


احساسات عميق تر با اوكسي توكسين:“هورمون در آغوش گرفتن” راه اندازي مي شوند كه در حين ارگاسم آزاد مي شود.اين هورمون مستقيماً با پيوند و افزايش صداقت و وفاداري در دلبستگي هاي رمانتيك ارتباط دارد.
روانشناسي عشق رمانتيكما جذب چه كسي مي شويم؟روانشناسي نيز نقش مهمي دارد.
اعتماد به نفس ما، سلامت هيجاني و رواني، تجربه زيستي.و روابط خانوادگي همه اينها تعيين مي كنند كه ما جذب چه كسي شويم.هر دو تجارب مثبت و منفي بر انتخاب هاي ما اثر مي گذارند و باعث مي شوند كسي بيشتر يا كمتر جذاب به نظر برسد.
براي مثال، ما ممكن است كسي را عموماً جذاب بدانيم اما از فردي كه قبلاً به ما خيانت كرده دوري كنيم.

منبع:كانون مشاوران ايران-روانشناسي عشق رمانتيك


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۵:۴۸:۲۷ ] [ دكتر غلامي ]

مهارت هاي ارتباطي، اهميت انواع مهارت هاي ارتباطي
انسان يك موجود اجتماعي است و همين امر باعث مي شود تا فرد مهارت هاي ارتباطي لازم را كسب كند.
به طور كلي مهارت ارتباطي شامل دو نوع مهارت كلامي و غيركلامي مي شود و داشتن اين مهارت ها در روابط بين فردي، كاري و تحصيلي و مكاتباتي بسيار لازم و ضروري مي باشد. مهارت هاي ارتباطي را مي توان ياد گرفت و با استفاده از تمرين و آموزش اين مهارت ها را در خود تقويت كرد.
بايد ارتباطات را به خوبي بشناسيد زيرا در بسياري از مواقع همين ارتباطات سبب آسيب مي شود و در اين شرايط شما بايد درك عميقي از فرآيند ارتباطات داشته باشيد تا در جنبه هاي مختلف زندگي تان به طور مثبت از آن استفاده كنيد و براي شما موفقيت آميز باشند.
افرادي كه نمي توانند با ديگران ارتباط موثري برقرار كنند به دلايل مختلفي مانند عدم اعتماد به نفس يا مشكلات دوران كودكي مي باشد در اين شرايط بايد در جلسات مشاوره روانشناسي شركت كنند تا ناتواني افراد در عدم برقراري ارتباط ريشه يابي شود و براي حل آن راهكارهايي بيان شود.
در اين مقاله به بررسي مهارت هاي ارتباطي و انواع آن مي پردازيم.
مهارت هاي ارتباطيمهارت ارتباطي به توانايي فرد براي انتقال اطلاعات به ديگران به صورت موثر و كارآمد مي باشد، در صورتي كه فرد مهارت ارتباطي را به صورت عميق و كارآمد ياد بگيرد مي تواند ارتباط بين فردي  و تجاري موفقيت آميزي با ديگران داشته باشد، در نتيجه رضايت فرد از زندگي افزايش مي يابد.
اولين مرحله براي ارتباط برقرار كردن با ديگران توليد اطلاعات مي باشد و بعد از آن شخص راهي براي رساندن اطلاعات به ديگران پيدا مي كند. توجه داشته باشيد كه فرآيند برقراري ارتباطات صحيح علاوه بر اطلاعات به شيوه انتقال اطلاعات هم بستگي دارد.


هر شخصي به شيوه خاص خودش از مهارت هاي ارتباطي استفاده مي كنند تا اطلاعات را به ديگران انتقال دهد. در صورتي كه مهارت هاي فرد بيشتر باشد و بتواند تسلط بهتري بر روي مهارت هايش داشته باشد به شيوه بهتري مي تواند با ديگران ارتباط برقرار كند.
اهميت افزايش مهارت هاي ارتباطي در زندگيدر صورتي كه فرد مهارت هاي ارتباطي را فرا گرفته باشد مي تواند ازدواج موفق، دوستي هاي پايدار، فرصت هاي شغلي بيشتر و پيشرفت هايي در زمينه هاي مختلف زندگي داشته باشد.
در صورتي كه شما مهارت هاي ارتباطي تان را افزايش دهيد، خواهيد توانست در زمينه كاري به جايگاه هاي بالاتري برسيد و تبديل به مديري موفق و ثروتمند شويد. هم چنين در ارتباط با ديگران اعتماد به نفس شما افزايش يافته و نسبت به خودتان به ديد مثبت تري خواهيد رسيد.

منبع:كانون مشاوران ايران-مهارت هاي ارتباطي | اهميت انواع مهارت هاي ارتباطي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۵:۴۴:۳۱ ] [ دكتر غلامي ]

مبارزه با بيماري سرطان، چگونه با بيماري سرطان مبارزه كنيم؟
مبارزه با بيماري سرطان مسئله اي است كه هر دو بعد روحي و جسمي را درگير مي كند به همين دليل نبايد تاثير شرايط روحي و جسمي را در سيكل درمان ناديده بگيريد و دست كم گرفته شود.
توجه داشته باشيد براي درمان سرطان علاوه بر درمان جسمي، مراقبت از سلامت ذهني و عاطفي از اهميت بسياري برخوردار است، زيرا شرط اصلي شكست سرطان داشتن انگيزه قوي و از دست ندادن اميد مي باشد.
عواملي مانند استرس، نگراني و خشم باعث تضعيف شدن ايمني بدن مي شود در اين شرايط بايد سلامت روان و روحيه قوي داشت تا بتوان با سرطان مبارزه كرد. روحيه افراد و بهزيستي رواني نقش بسيار مهم و حساسي براي مقابله با سرطان دارد.
به همين دليل در اين مقاله به بررسي اين موضوع پرداخته مي شود و در مورد نحوه تغييرات رفتاري و شخصيتي، نحوه بهبود و تقويت روحيه و نقش خانواده در افراد مبتلا به بيماري سرطان توضيحاتي را بيان مي كنيم.
مبارزه با بيماري سرطانچگونه سرطان يك فرد را تحت تاثير قرار مي دهدزماني كه فرد متوجه بيماري سرطان خود مي شود احساسات منفي مانند غم، اندوه، خشم، نااميدي، بي حوصلگي و ترس به سراغش مي آيد، در ابتدا درك اين بيماري سخت است و شما حق داريد غمگين و ناراحت باشيد اما اين حالت نبايد ادامه داشته باشد شما بايد اين احساسات منفي را شكست دهيد.


زماني كه دچار اين احساسات مي شويد اطرافيان متوجه تغيير ناگهاني در شخصيت و رفتار شما مي شوند برخي از اين تغييرات رفتاري و شخصيتي در بيماران سرطاني ديده مي شود كه در صورتي كه به آن رسيدگي نشود شدت آن زياد شده كه برخي از اين علائم شامل موارد زير مي شود:
افسردگي حاداضطرابنوسانات رفتاري و خلقي شديدتحريك پذيري سريع از عوامل و تغييرات خارجيعدم انگيزه و علاقه به زندگيرفتارهاي اجتماعي و فرهنگي نامقبولعدم داشتن تمركزمشكل در تشخيص احساس خود و ديگرانچرا بعد از ابتلا به سرطان افراد تغيير رفتار و شخصيت مي دهند؟افرادي كه به بيماري سرطان مبتلا مي شوند بايد بدانند كه اين بيماري چطور بر روي روحيه و رفتار و شخصيت آن ها تاثير مي گذارد، البته سرطان با دردها و عوارضي همراه مي باشد كه دردها و عوارض بي تاثير نيست و بر روي رفتار و روحيه تاثير مي گذارد.

منبع:كانون مشاوران ايران-مبارزه با بيماري سرطان | چگونه با بيماري سرطان مبارزه كنيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۵:۴۰:۰۴ ] [ دكتر غلامي ]

تاتوره گياهي سمي يا ماده اي مخدر؟
تاتوره يك گياه خودرو از خانواده سيب زميني مي باشد كه نام هاي مختلفي مانند طلانور، داتوره و بقم دارد، ساقه هاي اين گياه شاخه زني فراواني دارد و برگ هاي آن بيضي شكل است كه به صورت دندانه دار و بدبو مي باشند، اين گياه خودرو سمي مي باشد و به صورت فرآوري شده در صنايع دارويي مورد استفاده قرار مي گيرد.
گياه تاتوره باعث مرگ و مير بسياري از افراد شده است و در صورتي كه به مقدار زياد مورد استفاده قرار گيريد به قدري خطرناك است كه مرگ فرد را به دنبال خواهد داشت، برخي از افراد آن را به عنوان داروي مخدر مي شناسند و در صورتي كه آن را استفاده كنند باعث توهم و لذت آن ها مي شود.
به همين دليل قبل از استفاده از اين دارو بايد با ماهيت آن به خوبي آشنا شويد و آگاهي تان را در مورد آن افزايش دهيد، در اين مقاله در مورد گياه تاتوره مطالبي را بيان مي كنيم.
شكل ظاهري گياه تاتورهبرخي از افراد در مورد سمي بودن گياه تاتوره اطلاعي ندارند و به خاطر زيبايي آن را كشت مي كنند اين گياه يكساله از خرداد تا مهر گل مي دهد و به احتمال زياد بومي شمال شرقي آمريكاي شمالي مي باشد.
گل هاي گياه تاتوره بزرگ، قيفي شكل و سفيد رنگ مي باشد كه از كنار شاخه تا انتهاي آن رشد مي كند ميوه اين گياه مانند يك كپسول بزرگ است كه به شكاف طولي باز شده است و سطح ميوه پر از تيغ هاي فراوان مي باشد و درون ميوه دانه هاي سياه رنگ وجود دارد.
مشتقات و موارد مصرف تاتوره چيست؟اين گياه در مصرف پزشكي مورد استفاده قرار مي گيرد كه در زير نمونه هايي از كارايي آن را بيان مي كنيم.


برگ، گل ها و دانه هاي گياه تاتوره حاوي الكالوئيد هاي هيوسيامين، آتروپين و اسكوپولامين مي باشند كه به عنوان آرام كننده تشنج از آن استفاده مي شود.از اين گياه فرآوري شده به عنوان ضد درد و مسكن استفاده مي شود.ماده آتروپين كه در اين گياه وجود دارد باعث گشاد شدن مردمك چشم شده و بزاق دهان را كاهش مي دهد.گياه تاتوره براي كنترل دفع ادرار، نفخ معده، كاهش بيش تعريقي و تسكين حملات آسم مفيد مي باشد.عصاره دانه و ميوه تاتوره براي رفع شوره سر و جلوگيري از ريزش مو استفاده مي شود.جوشانده اين گياه براي رفع ورم هاي بيماري استسقا استفاده مي شود.پماد اين گياه براي ترميم و تسكين زخم و سوختگي موثر است.

منبع:كانون مشاوران ايران-تاتوره گياهي سمي يا ماده اي مخدر؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۴۸:۴۵ ] [ دكتر غلامي ]

قرص اكس يا اكستازي چيست؟ عوارض و پيامدهاي قرص اكس
قرص اكس يا اكستازي با نام علمي متيل دي اكسي مت آمفتامين (MDMA) اولين بار با هدف كنترل و مهار اشتها در افراد چاق به وسيله يك شركت آلماني توليد شد اما اين قرص عوارض بسياري داشت و به همين دليل از رده خارج شد.
امروزه از قرص اكستازي براي ايجاد سرخوشي و افزايش انرژي استفاده مي كنند و در ميان جوانان طرفداران زيادي دارد. و به خاطر ساختار شيميايي و تركيبات آن باعث بروز توهم و پيامدهاي ديگري در ميان مصرف كنندگان مي شود.
قرص اكس خاصيت اعتيادآوري بسياري دارد و همين مسئله باعث مي شود بعد از چندين بار مصرف تحمل فرد كاهش يابد و مجبور شود دوز بيشتري را مصرف كند زيرا با مصرف دوز قبلي نمي تواند همان اثرات خوشايند سابق را تجربه كند و اين مسئله سلامت جسمي و رواني فرد را تهديد مي كند و خطر مرگ او را افزايش مي دهد.
با توجه به اهميت اين موضوع به بررسي آن در اين مقاله مي پردازيم و علائم مصرف و عوارض جانبي آن را بيان مي كنيم.
قرص اكس يا اكستازيقرص اكس يا اكستازي در دسته مواد توهم زا قرار دارد و يك نوع مواد اعتياد آور مي باشد، اكس به صورت قرص، كپسول و پودر در دسترس افراد قرار مي گيرد و به صورت خوراكي، استنشاقي و تدخيني مصرف مي شود، اين ماده بر روي سه ماده شيميايي مغز كه شامل سروتونين، دوپامين و نوراپي نفرين است اثر مي گذارد و هيجانات و اعمال فرد را تحت تاثير قرار مي دهد.
بعد از ۳۰ تا ۴۵ دقيقه بعد از مصرف اثرات قرص اكس مشخص مي شود و حداكثر تا ۶ ساعت باقي مي ماند، خطرناك مصرف اين دارو با اثرات خوشايندي همراه است اما همه مصرف كنده تجربه خوشايندي ندارند و عوارض قرص اكس در افراد مختلف متفاوت مي باشد.
به خصوص اگر با مواد ديگري مانند الكل يا مواد مختلف استفاده شود، هم چنين اين ماده با اصطلاحاتي مانند ريو، اكس پارتي و كنسرت راك شناخته مي شود.
اشكال مختلف قرص اكسبر اساس مطالبي كه بيان شده است قرص اكس به دو صورت قرص يا پودر در ميان مصرف كنندگان عرضه مي شود، شكل پودري اين ماده معمولا به نام MDMA شناخته مي شود و توجه داشته باشيد اين نام صرفا اسم تجاري پودر اكس است و از نظر تاثير و عملكرد بر روي بدن، تفاوتي با آن ندارد.
پودر MDMA سفيد و خاكستري رنگ مي باشد در حالي كه قرص ها و كپسول هاي اكس اشكال و طراحي هاي گوناگوني دارد، متاسفانه در بسياري از موارد توليدكنندگان مواد قرص اكس را در شكل ها و رنگ هاي جذابي عرضه مي كنند كه باعث جذب شدت بيش تر در ميان جوانان مي شود، علاوه بر قرص اكس، ماده مخدر گل هم در ميان جوانان طرفداران بسياري دارند.


انواع روش هاي مصرف قرص اكساشكال مختلف اكستازي به روش هاي مختلفي استفاده مي شود و به طور معمول قرص اكس به دو صورت جويدن يا بلعيدن مورد استفاده قرار مي گيرد اما شكل پودري آن در رول هايي شبيه به سيگار و يا ماده مخدر گل دود شده يا از طريق بيني مورد استفاده قرار مي گيرد.
در برخي از موارد از روش جذب پوستي استفاده مي كنند و اين حالت به صورت گذاشتن پودر اكس بر روي لثه در ميان مصرف كنندگان ديده مي شود، توجه داشته باشيد كه ميزان تاثيرگذاري اين ماده متناسب با روشي كه فرد آن را استعمال مي كند متفاوت مي باشد، به طور نمونه استنشاق به وسيله بيني تاثيرات شديد و سريعي به بار مي آورد و منجر به مشكلات جدي تري مي شود.

منبع:كانون مشاوران ايران-قرص اكس يا اكستازي چيست | عوارض و پيامدهاي قرص اكس


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۲ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۵۰:۲۵ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب