?>
گلی شی      دانلود فیلم دوبله فارسی      نوید      ویپ چی      روز ۱۰۰      سازندگی و توسعه      هفت ستاره      روز 100      تیترفا      سینما برتر      ماه 360      -      -      قیمت روز      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      *      +      -      *      +      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 142
دیروز : 150
افراد آنلاین : 1
همه : 98596
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

نكات مهمي كه بايد در اولين رابطه جنسي بدانيد
آيا مي دانيد كه يكي از موضوعات بحث برانگيز در ميان دختر ها رابطه جنسي در شب زفاف مي باشد، بعضي از دخترها از برقراري اولين رابطه جنسي مي ترسند و هميشه به خاطر اين ترس استرس و اضطراب دارند.
هنگامي آن ها از از اولين رابطه جنسي خود تجربه تلخي داشته باشند، خاطره تلخي از رابطه جنسي در ذهنشان ثبت مي شود و رغبتي به برقراري رابطه ندارند.
موضوعي كه در مورد اولين رابطه جنسي براي دختر ها اهميت دارد، پرده بكارت است؛ آن ها استرس زيادي نسبت به پرده بكارت دارند و به همين خاطر از سكس در اولين شب عروسي مي ترسند، هميشه زنان نسبت به اولين رابطه جنسي ترس دارند و مرد ها هيچ ترسي ندارند.
شايد در ظاهر تنها ترس دخترا از اولين رابطه جنسي به خاطر پرده بكارت باشد اما در واقعيت اين طور نيست و آن ها بايد در مورد موضوعات ديگري همچون سلامت جسمي، رواني يا بهداشتي نيز دقت داشته باشند تا به طور ناخواسته باردار و يا دچار بيماري نشوند.
اولين رابطه جنسي و نكات رواني آنهمان طور كه گفته شد يكي از اتفاقاتي كه براي دختران ترسناك است و با ترس و دلهره همراه مي باشد برقراري اولين رابطه جنسي مي باشد، اين ترس به خاطر پاره شدن پرده بكارت مي باشد و به عواملي مانند سن، قد و وزن ارتباطي ندارد و براي اغلب دخترا اين ترس وجود دارد.
نكته اي كه در هنگام اولين رابطه جنسي بايد به آن توجه شود آماده بودن فرد از لحاظ روحي و رواني مي باشد، آيا فرد به حالت روحي و رواني خود توجهي دارد؟ قبل از شب زفاف چه نكاتي را بايد مورد توجه قرار داد؟ در اين مقاله به بررسي اين موضوعات مي پردازيم.


سنزماني كه افراد مي خواهند براي اولين بار با همسر خود رابطه جنسي را برقرار كنند بايد به زمان آن و همچنين سن خود توجه ويژگي داشته باشند، شايد در نظر گرفتن سن براي رابطه جنسي عجيب باشد اما براي برقراري اولين رابطه جنسي از اهميت بسياري برخوردار است.
سن افراد هنگامي كه مي خواهند اولين رابطه جنسي را برقرار كنند به موضوعاتي مانند فرهنگ جامعه، مرد يا زن بودن، اعتقادات مذهبي، ارزش هاي فردي و يا خانوادگي، دوستان، آشنايان، انتخاب و تصميم هاي شخصي فرد، پذيرش رابطه جنسي قبل از ازدواج و غيره بستگي دارد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-نكات مهمي كه بايد در اولين رابطه جنسي بدانيد


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۹ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۱۵:۱۱ ] [ دكتر غلامي ]

زبان نوزاد ، صداها و زبان نوزاد را چگونه بفهميم؟
آشنايي با زبان كودك از اهميت بسياري برخوردار مي باشد زيرا باعث مي شود تا مادران به خصوص مادران كم تجربه با مشكلات و چالش هاي كمتري رو به رو شوند و نوزادان معمولا علائم و نشانه هايي از خود نشان مي دهند كه بيانگر مسئله و موضوع خاصي مي باشد .
جالب است كه بدانيد ۹۰ درصد ارتباط بين نوزادان و بزرگسالان به صورت غير كلامي مي باشد در ادامه اين مقاله مي خواهيم معنايي زبان نوزاد و حركات او را مورد بررسي قرار دهيم پس اين مقاله را تا انتها مورد مطالعه قرار دهيد.
معناي گريه نوزادبسياري از والدين در اكثر مواقع متوجه گريه نوزاد نمي شوند و به همين دليل بسيار ناراحت هستند و در بيشتر مواقع گريه نوزاد را به گرسنه بودن او ربط مي دهند، صداي گريه نوزاد گاهي اوقات متفاوت مي باشد و اگر والدين كمي دقت كنند و آگاهي لازم را داشته باشند متوجه مي شوند كه نوزاد قصد دارد چه چيزي را بگويد.
در ادامه به بررسي پنج كلام جهاني نوزادان در زمان گريه كردن مي پردازيم و معنا و توضيحاتي در مورد آ  ها ارائه مي دهيم.
زبان نوزاد، NAH يا NEH، صداي اونگهزماني كه كودك گريه مي كند و در ابتداي گريه او صداي (ن) شنيده مي شود به اين معني است كه كودك گرسنه مي باشد و زمان شير دادن و سير كردن نوزاد است و همچنين اگر صداي ( ايننقهه) را در هنگام گريه كردن تشخيص داديد به معناي گرسنه بودن نوزاد مي باشد.
از خواب پريدن نوزاداز خواب پريدن نوزادOwhاگر دقت كرده باشيد اين صدا شبيه زماني است كه نوزاد خميازه مي كشد و زماني كه گريه مي كند اين صدا را از خود بروز مي دهد و به معناي خستگي او مي باشد، در اين حالت دهان نوزاد به صورت بيضي شكل باز مي شود و لازم است كه والدين شرايطي را مهيا كنند تا فرزندشان استراحت كند.


زبان نوزاد، Ehزماني كه عضلات نوزاد منقبض مي شود نوزاد اين صدا را در خود ايجاد مي كند و به معناي آن است كه مي خواهد آروغ بزند و ممكن است چند بار حرف را به صورت (Eh, Eh,Eh,Eh) تكرار كنند.
بايد اين نكته را در نظر بگيريد كه نوزاد علاوه بر زماني كه شير مي خورد احتمال دارد نياز به آروغ زدن داشته باشد و والدين بايد به نوزاد كمك كنند تا آروغ بزند.
Eairhزماني كه عضلات شكم نوزاد منقبض مي شود اين صدا را در خود ايجاد مي كند، احتمال دارد زماني كه نوزاد نفخ دارد اين صدا يا صداهايي مانند) (eerrhh را داشته باشد كه در اين زمان كودك نياز دارد دردش را تسكين كنيد و والدين بايد به او كمك كنند تا نفخ او رفع شود.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-زبان نوزاد


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۸ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۱۲:۵۹ ] [ دكتر غلامي ]

تاثير مواد مخدر بر مغز | عوارض اعتياد به مواد مخدر بر مغز
آيا در مورد تاثيري كه مواد مخدر بر روي مغز مي گذارد اطلاعاتي داريد؟ مغز اصلي ترين اندام بدن مي باشد و اين عضو بدن باعث مي شود تا عملكردهاي مختلف بدن با هم هماهنگ شود و سامان يابد و هر كدام از قسمت هاي بدن مخصوص يك فعاليت و عمل خاصي مي باشند.
مصرف مواد مخدر به مرور بر روي عملكرد هاي مختلف مغز اثر مي گذارد و به شكل هاي مختلفي آن را مختل مي كند اين تاثيرات مغزي تا جايي پيش مي رود كه فرد اراده خود را از دست مي دهد و به حد زيادي به ماده مخدر وابسته مي شود و مصرف آن را ادامه مي دهد و اين وابستگي باعث مي شود در صورتي كه مواد مخدر استفاده نكند عملكرد مغزي او به طور كامل مختل شود. شما مي توانيد آگاهي لازم در مورد مواد مخدر داشته باشيد و اطلاعات خود را در اين زمينه افزايش دهيد در اين صورت گامي موثر در جهت ترك برداشته ايد.
تاثير مواد مخدر بر مغزمواد مخدر در سيستم هاي ارتباطي درگيري ايجاد مي كند و در مسير انتقال، دريافت و پردازش طبيعي نورون ها دخالت مي كند و به اين ترتيب بر روي مغز تاثير مي گذارد، نورون ها سلول هاي عصبي مغز هستند و وظيفه آن انتقال دادن اطلاعات است، انتقال اطلاعات در نورون ها به وسيله مواد شيمياي به نام انتقال دهنده عصبي يا نوروترنسميترها رخ مي دهند و هر كدام از نورون هاز انتقال دهنده هاي عصبي خاصي استفاده مي كنند و انتقال اطلاعات را انجام مي دهند.
پس از مصرف چه اتفاقي در مغز فرد ميفتد؟مواد مخدر بعد از اين كه مصرف مي شوند وارد سيستم هاي عصبي مغز مي شوند و شبيه انتقال دهنده هاي عصبي هستند و مواد مخدر به خاطر شباهت جايگزين انتقال دهنده هاي عصبي مي شوند اين مواد جايگزين شده در دريافت و پردازش اطلاعات اختلالاتي را به وجود مي آورد.


نورون ها به علت شباهت ساختار مواد مخدر با انتقال دهنده هاي عصبي آن ها را به عنوان انتقال دهنده شناسايي مي كنند و اجازه مي دهند تا اين مواد وارد سلول هاي عصبي شده و آن ها را مورد تحريك قرار دهند.
ورود مواد مخدر باعث مي شود تا مغز به صورت طبيعي توليد انتقال دهنده هاي عصبي را كاهش دهد و براي انتقال پيام ها مغز به مواد مخدر نياز داشته باشد، برخي از مواد مخدر محرك مانند آمفتامين و كوكائين باعث مي شود تا نورون هاي مغزي به مقدار زيادي انتقال دهنده توليد كنند و ميزان آن را از حالت طبيعي خارج كنند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-تاثير مواد مخدر بر مغز بهبود يا ضعف؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۷ تير ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۱۱:۳۶ ] [ دكتر غلامي ]

ديدن رابطه جنسي پدر و مادر | رابطه مقابل فرزندان ممنوع
زماني كه كودك رابطه جنسي پدر و مادرش را ببيند چه بايد گفت؟ يكي از اتفاقات رايج و بسيار آسيب زننده اين است كه كودك به صورت بسيار اتفاقي رابطه پدر و مادرش را ببيند، ترس از اين موضوع نبايد باعث اضطراب از رابطه جنسي شود اما زوجين بايد رابطه جنسي شان را مديريت كنند و به گونه اي رفتار كنند كه چنين اتفاقي براي آن ها به وجود نيايد.
اين مسئله احتمال دارد سبب بروز مشكلاتي در زمينه برقراري رابطه عاطفي و زندگي زناشويي كودك در بزرگسالي فرزندتان شود و با توجه به اين كه بسياري از كودكان احتمال دارد رابطه پدر و مادر شان را ببينند به همين دليل لازم است تا والدين اطلاعات و آگاهي هاي خود را در اين زمينه افزايش دهند كه در ادامه اين مقاله به صورت جامع در مورد آن بحث خواهيم كرد.
بعد از ديدن رابطه جنسي پدر و مادر توسط كودك چه بايد كرد؟اگر كودك تان به صورت اتفاقي وارد اتاق خوابتان شد و رابطه شما را ديد قبل از هر چيز بايد خونسردي خود را حفظ كنيد و نبايد آشفته و وحشت زده شويد و هرگز نبايد فرزندتان را به خاطر آمدن به اتاق خوابتان و ديدن رابطه جنسي مورد سرزنش قرار دهيد و با او دعوا كنيد زيرا اين كار باعث مي شود تا نگراني هاي فرزندتان افزايش يابد.
در اين هنگام به آرامي لباس هاي خود را بپوشيد و با ملافه خودتان را بپوشانيد و حتما فرزندتان را بغل كنيد و چك كنيد كه چي ديده است و چه مقدار از رابطه شما را متوجه شده است و بعد براي او توضيح دهيد چيزي كه او ديده است ابراز عشق و علاقه شما به يكديگر بوده است.


همچنين به او بگوييد” مامان باباها وقتي اين كار رو مي كنند يعني همديگر را خيلي دوست دارند و از كنار هم بودن خوشحال هستند و به همين دليل يكديگر را در آغوش مي گيرند و مي بوسند.”
چرا بايد توضيح دهيم ؟توضيح دادن در مورد اين موضوع بسيار مهم مي باشد زيرا هنگامي كه بچه ها اين صحنه را مي بينند برداشت بد و وحشتناكي دارند و اكثر آن ها فكر مي كنند كه پدر و مادر در حال آزار و اذيت يكديگر مي باشند و يا بابا مامان را اذيت مي كند و اگر اين موضوع شفاف سازي نشود باعث شكل گيري ديد منفي به پدر و رابطه جنسي مي شود و اگر والدين در زندگي مشترك رابطه پر تنشي داشته باشند اين موضوع باعث مي شود تا نگراني كودك چند برابر شود و ذهن كودك درگير مسائل ناراحت كننده اي باشد.
در هنگام مكالمه با فرزندتان نكاتي كه بسيار مهم است بايد رعايت شود و به او اجازه دهيد تا ديده ها، احساسات و ترس هايش را بعد از اين ماجرا بيان كند تا احساسات او مورد پردازش قرار گيرد و بار سنگيني كه در ذهن او به وجود آمده است كاهش يابد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-مراقب ديدن رابطه جنسي پدر و مادر و جنون كودك باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۷ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۵۴:۱۲ ] [ دكتر غلامي ]

موارد مصرف، عوارض و اثرات داروي راملتئون
راملتئون يك داروي آرام بخش مي باشد كه آن را به عنوان هيپنوتيزم كننده مي شناسند، اين ماده بر روي برخي از مواد در بدن اثر مي گذارد و باعث تنظيم چرخه خواب مي شود اين دارو در دسته دارو هاي خواب آور قرار دارد و براي درمان بي خوابي و بد خوابي تجويز مي شود، بايد توجه داشته باشيد كه اين دارو با داروهاي زيادي تداخل دارد و عوارض متعدد و گوناگوني دارد در نتيجه بايد آن را به خوبي بشناسيد و تاثيرات آن را در نظر بگيريد. در ادامه اين مقاله به بررسي بيشتر اين دارو مي پردازيم تا اطلاعات بيشتري در مورد آن كسب كنيد.
راملتئونراملتئون براي درمان بي خوابي و بد خوابي مورد استفاده قرار مي گيرد و به شما كمك مي كند تا سريع تر و راحت تر بخوابيد و استراحت كاملي در شب داشته باشيد زيرا خواب بر روي عملكرد فرد تاثير بسياري دارد و باعث بهبود عملكرد، تفكر واضح و هوشيار بودن فرد مي شود و اگر شخص با كمبود خواب رو به رو شود مشكلات بسياري براي او به وجود مي آيد.


نكات مهم و هشدار هاي لازم قبل از مصرف راملتئونراملتئون باعث مي شود كه به خواب برويد، هرگز اين دارو را در ساعتي كه به بيدار شدن شما اختصاص دارد مصرف نكنيد مگر آن كه ۷ تا ۸ ساعت از زمان خود را به خواب اختصاص داده باشيد و در اين حالت مي توانيد مورد استفاده قرار دهيد.اگر دچار بيماري هاي كبدي و مشكلات تنفسي مي باشيد اين دارو را مورد استفاده قرار ندهيد.اگر دارويي مانند فلووكسامين مصرف مي كنيد و به آپنه خواب ( توقف تنفس در هنگام خواب) مبتلا هستيد يا سابقه بيماري افسردگي، بيماري رواني و يا افكار خودكشي به سراغتان مي آيد حتما بايد اين جزئيات را به پزشك خود اطلاع دهيد و تحت نظر پزشك به مصرف دارو بپردازيد.عوارض جانبي راملتئونزماني كه اين دارو را مصرف مي كنيد ممكن است دچار سرگيجه، خستگي يا خواب آلودگي در طول روز شويد، در صورتي كه هر كدام از اين نشانه ها بدتر شد و يا ادامه پيدا كرد بايد فورا به پزشك و يا دارو ساز اطلاع دهيد.به ياد داشته باشيد كه پزشك تان اين دارو را براي شما تجويز كرده است و مصرف اين دارو براي شما سودمند تر نسبت به عوارض جانبي اش خواهد بود، بسياري از افراد زماني كه اين دارو را مصرف مي كنند عوارض جانبي جدي در آن ها نمايان نمي شود.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-راملتئون، موارد مصرف، عوارض و اثرات داروي راملتئون


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۵۶:۳۲ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب