?>
-      گلی شی      دانلود فیلم دوبله فارسی      نوید      ویپ چی      روز ۱۰۰      سازندگی و توسعه      هفت ستاره      روز 100      تیترفا      سینما برتر      ماه 360      -      -      قیمت روز      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      *      +      -      *      +      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 241
دیروز : 150
افراد آنلاین : 1
همه : 98695
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

مادر شوهر خود را بشناسيد و رام كنيد
ارتباط مناسب با مادر شوهرمادران همسران، نقش مهمي در زندگي زوج ها دارند، اگر مي خواهيم رابطه بهتري با مادر همسرمان داشته باشيم بايد بتوانيم تفاوت ها را ببينيم در اين مقاله با انواع مادر شوهر آشنا خواهيد شد آيا مادر همسر شما در اين ليست جاي مي گيرد؟ اگر نه، مادر همسر شما چه ويژگي هايي دارد؟
نكته هايي براي ارتباط بهتر با مادر شوهرمادران همسر نقش بسيار مهمي در زندگي زوجين دارند به همين دليل لازم است آن ها را بيشتر شناخت و در مورد آن ها بيشتر صحبت كرد تا بتوان با ويژگي هاي آن ها آشنا شد و ارتباط بهتري با او برقرار كرد.
به خصوص زماني كه در مورد يادگيري مهارت هاي ارتباطي و مهارت هاي زندگي حرف مي زنيم و مي خواهيم زندگي با كيفيتي داشته باشيم حتما بايد در مورد نقش پر رنگ مادران همسر در زندگي اطلاعاتي كسب كنيم و آن ها را مورد بررسي قرار دهيم.
قدم اول اين است كه با ويژگي ها و شخصيت هاي مادر همسر آشنا شويم زيرا هر كدام ويژگي خاص خودشان را دارند و نمي توانيم با عنوان مادر شوهر و مادر زن همه را در يك دسته قرار دهيم، اگر مي خواهيم ارتباط بهتري با مادر همسر بر قرار كنيم بايد تفاوت هاي آن ها ببينيم و آن ها را بپذيريم.
در اين مقاله با انواع مادر شوهر آشنا شويد.


مادر شوهر هميشه ناراضياحتمال دارد مادر شوهر شما شخصيتي ايده آل گرا داشته باشد و به طور مداوم از كار شما ايراد بگيرد در اين صورت شما مطمئن باشيد كه رفتار او فقط نمود ظاهري دارد و به خاطر اضطراب دروني مي باشد پس بهتر است با او وارد جر و بحث نشويد.
در اين هنگام جمله طلايي در پاسخ به حرف هاي مادر همسرتان مي تواند اين باشد : « من شما را مثل مادرم دوست دارم و سعي مي كنم به اندازه توانايي ام براي شما كار كنم .»
مادر شوهر خود خواهمادر شوهري كه شخصيت او خود خواه است در مورد همه چيز نظر مي دهد او در مورد امور مالي گرفته تا رفتار با ديگران و شيوه نظافت منزل و تربيت فرزندان نظرات خودش را بيان مي كند. سياستي كه در مقابل مادر همسر پر توقع و مغرور بايد داشته باشيد اين است كه سعي نكنيد از خودتان دفاع كنيد بلكه بايد نسبت به حرف هايش بي توجه باشيد و آن ها را ناديده بگيريد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-مادر شوهر خود را بشناسيد و رام كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۳۷:۵۷ ] [ دكتر غلامي ]

طبق نظر مشاوران مراكز روانشناسي : والدين بي توجه چگونه به فرزندان خود آسيب خواهند زد؟
سبك هاي تربيتي كه والدين براي فرزندانشان مورد استفاده قرار مي دهند بسيار متفاوت است و بعضي سبك هاي تربيتي وجود داد كه ممكن است كودكان را دچار آسيب كرده و حتي در بزرگسالي نيز ادامه پيدا كند. در ادامه اين مقاله انواع والدين را مورد مطالعه قرار مي دهيم.
والدين بي توجه و رها سازوالدين به دو صورت مي توانند به فرزندان خود توجه نداشته باشند و او را رها كنند مثلا ممكن است او را در خانه تنها بگذارند و يا ساعت ها در ماشين منتظرش بگذارند و به او توجه نكنند.
يا والدين ممكن است از يكديگر جدا شوند و طلاق بگيرند، در اين صورت ديگر به ديدن فرزند خود نمي آيند و از لحاظ هيجاني در دسترس فرزندان خود نيستند و نمي توانند به فرزند خود توجه و محبت كافي را داشته باشند، در اين هنگام فرزندشان از توجه و محبت و تشويق محروم خواهند ماند.
بر اساس نظر روانشناسان نبايد با كودك رفتارهايي مانند بي اعتنايي و بي توجهي انجام گيرد، در اين صورت كودك فكر مي كند كه ايراد و مشكلاتي دارد، دوست داشتني نيست و به همين دليل به او توجه و محبت نمي شود.
بسياري از والدين ممكن است پيش كودك شان باشند ولي به دليل سرگرم شدن با الكل، دارو، كتاب، خواب و تلويزيون به كودك خود توجه نمي كنند و بيشتر به وسايل پناه مي برند، آن ها به اين شكل فرزندان خود را رها كرده، به فرزندشان توجهي ندارند و از لحاظ هيجاني در اختيار فرزندشان نيستند.
همچنين بسياري از پدرها هستند كه هنگامي كه در خانه اند به فرزندشان توجه نمي كنند و كاري به كار كودك ندارند آن ها در خانه حضور فيزيكي دارند ولي فعال نيستند و با كودك خود به صحبت يا بازي نمي پردازند.


خانواده هاي طلاقپنج مسائل فرزندان در خانواده هاي طلاق چيست؟احساس مالكيت نسبت به فرزند بسياري از والدين هستند كه به فرزندشان تسلط و كنترل كاملي دارند، آن ها فرزندشان را به طور كامل كنترل مي كنند و از نظر هيجاني او را تحت نفوذ خودشان قرار مي دهند.
مادراني كه نسبت به فرزندشان احساس مالكيت مي كنند از همان لحظه طفولت و كودكي دست به كنترل كودك خود مي زنند. به طور مثال مادر كودك را به خود مي چسباند و فقط خودش به تنهايي از او مراقبت مي كند و به ديگران اجازه نمي دهند تا از او نگهداري و مراقبت كنند.
هنگامي كه فرزندان كمي بزرگتر شد و به سني رسيد كه دلش مي خواهد جهان اطراف را بشناسد و به طور مستقل به بررسي جهان بپردازد اما مادرش به احتمال زياد به خاطر دلايلي مانند ترس از اين كه شايد فرزندشان صدمه اي ببيند احساس خطر و تهديد كرده و مانع اين امر مي شوند. آن ها براي اينكه بتواند نياز هاي هيجاني خودش را رفع كند به فرزندشان آويخته مي شود و او را تنها نمي گذارد.
در اين شرايط هنگامي كه فرزند بزرگ مي شود، مادر به جاي اين كه كنترل خود را بر روي او كاهش دهد بيشتر سخت مي گيرد و اصرار دارد تا بداند فرزندش كجاست و او را بسيار كنترل مي كند و مقررات بسيار سفت و سختي را براي او در نظر مي گيرد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-والدين بي توجه چگونه به فرزندان خود آسيب خواهند زد؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۵۷:۳۵ ] [ دكتر غلامي ]

طبق نظر دكتر روانشناسي پيشينه خانواده در ازدواج مي تواند تاثيرات زيادي داشته باشد. چرا؟
بيش از ۸۰ تا ۹۰ درصد از افكار، باورها و احساسات و رفتارهاي ما در نيمه نا خودآگاه و خودآگاه ما وجود دارد و اين به دليل شكل گرفتن آن ها در دوران كودكي و نوجواني در مغز ما مي باشد.
اگر چيزي با آن ها مغايرت داشته باشد براي ما موضوعي غير طبيعي و غير قابل قبول و حتي غير منطقي به نظر خواهد رسيد و ما نمي توانيم با آن موضوع به راحتي كنار بياييم.
در حالت كلي سيستم مغز اگر چيزي وارد آن شود به صورت خودكار ثبت آن انجام مي شود براي مثال همه ي ما پس از انجام دادن تمرين هاي طولاني مهارت هاي خاصي را مانند دوچرخه سواري ، رانندگي و غيره را ياد گرفته ايم و هنگامي كه آن ها را انجام مي دهيم ديگر نياز به فكر كردن نداريم و به طور خودكار آن را انجام مي دهيم.
يا ممكن است فردي شاهد جرو بحث والدينش بوده و بر اساس ولوم صدا به اين نتيجه رسيده كه اگر صداي يكي از آن ها قوي تر و بلند تر باشد مشاجره به پايان مي رسد در نتيجه ممكن است براي زندگي مشتركش همين روش را پيش گيرد.
با توجه به اين مثال ها سيستم مغزي فرد با آن چه در دوران كودكي اش شكل گرفته هماهنگ مي شود و با آن ها به تعامل و آرامش مي رسد.
نقش پيشينه خانواده در ازدواجبر اساس نظرات مشاور، خانواده در موفقيت ازدواج و رابطه ما نقش مهمي دارد، در خانواده شرايطي متفاوتي وجود دارد، بسياري از افراد ممكن است محيط خانواده گرم و صميمي داشته باشند و بتوانند با امنيت و آرامش در كنار يكديگر زندگي كنند و بسياري خانواده ها غير قابل پيش بيني، متزلزل و غير منصف مي باشند و به همين دليل گفته مي شود كه گذشته افراد با يكديگر متفاوت است.


در زير نمونه از عواملي كه بر روي ازدواج تاثير مي گذارد را مورد بررسي قرار مي دهيم.
راضي بودن پدر و مادر از ازدواجي كه باهم داشته اند.رابطه دوران كودكي فرزند با پدر و مهر و محبتي و علاقه اي كه از طرف فرزندش دريافت مي كند.داشتن اوقات خوش با پدر خانواده و راحت و رفيق بودن با پدررابطه دوران كودكي با مادر و نشان دادن علاقه و محبت از طرف مادرداشتن اوقات خوب و خوش در كنار مادر و احساس راحتي و رفيق بودن با اواثرات گذشته خانواده بر زمان حال، به گونه اي كه ممكن است موضوعات و مسائلي در زمان كودكي و نوجواني وجود داشته است و حل نشده و اثرات آن بر روي زمان حال تاثيراتي مي گذارد.اثرات منفي خيانت والدينوابستگي شديد به والدين و اعتماد نكردن به ديگراناستقلال در خانواده، بسياري از والدين ممكن است فرزندشان را تشويق كنند تا مستقل شود و گاهي اوقات ممكن است در كارهاي فرزندشان دخالت كنند و نظر خود را بر آن ها تحميل كنندغيرهاين موارد گفته شده مي تواند بر روي موفقيت ازدواج و روابط ما نقش بسيار مهمي داشته باشد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-پيشينه خانواده چقدر در موفقيت ازدواج نقش دارد؟ طبق نظر دكتر روانشناسي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۵۲:۵۹ ] [ دكتر غلامي ]

چگونه خواهر شوهر دورو را از پاي در آوريم
ارتباط با خانواده شوهر يكي از سخت ترين رابطه هايي كه بعد از ازدواج و تشكيل خانواده و زندگي مشترك ايجاد مي شود، هنگام ازدواج اكثر ما به رسم و رسومات، رفتار ها و عادت هاي خانواده همسرمان بي توجه هستيم اما با گذشت زمان اختلاف نظر هايي در ميان افراد به وجود مي آيد كه باعث كدورت و كشمكش مي شود.
بايد اين نكته را در نظر بگيريد كه رابطه برقرار كردن با ديگران يك مهارت مي باشد كه فرد بايد آن را ياد بگيرد و بهبود بخشد، در اين بخش از مقاله در مورد نحوه ارتباط برقرار كردن عروس و خواهر شوهر توضيحاتي را بيان مي كنيم.
رابطه عروس و خواهر شوهر دوروهمه زوج ها دوست دارند تا با خانواده همسرشان ارتباط خوبي داشته باشند و رابطه خود را آن طور كه دوست دارند پيش ببرند اما بعضي اوقات آن طور كه دوست دارند پيش نمي رود و اختلافاتي بين عروس و مادر شوهر و عروس و خواهر شوهر به وجود مي آيد.
در بعضي اوقات اختلافات بسياري در ميان آن ها به وجود مي آيد و يكي از دلايل آن اين است كه در برقراري ارتباط انعطاف پذير نيستند و با همه افراد به يك نحو برخورد مي كنند اما آن ها بايد بدانند ويژگي هاي شخصيتي افراد با يكديگر متفاوت مي باشد و براي اين كه افراد رابطه سالمي داشته باشند بايد به جايگاه و نقش افراد در زندگي توجه كنند.


ارتباط عروس و خواهر شوهرارتباطي سالم است كه در آن دو طرف آرامش داشته باشند و زمينه رشد براي هر دو آن ها برقرار مي باشد و به حق و حقوق هيچ كدام از آن ها تجاوز نشده و حق هيچ كس ضايع نگردد، شرايط افرادي كه يك رابطه سالم و موثر برقرار مي كنند به گونه زير مي باشد :
احساس شور و نشاط مي كنند.احساس مي كنند به داشته هايشان اضافه شده است.با يكديگر ارتباط و تعامل دارند.حس و حال خوب و خوشي دارند.آن ها احساس بدهكار و طلبكار بودن ندارند و احساس مي كنند كه يك بده بستان عاطفي در رابطه آن ها به وجود آمده است.ارتباط سالم و موثر عروس و خواهر شوهر دوروهنگامي كه زندگي مشتركي را تشكيل مي دهيد نه تنها بايد با همسرتان رابطه برقرار كنيد بلكه بايد با خانواده همسرتان ارتباط موثر و خوبي داشته باشيد زيرا خانواده او جزئي از خانواده شما به حساب مي آيد و ارتباط خوب و عاشقانه با همسرتان به رابطه و ارتباط خوب با خانواده او بستگي دارد، برعكس اين حالت نيز وجود دارد و زماني كه زوجين با يكديگر به مشكل مي خورند نمي توانند ارتباط عاطفي خوبي با خانواده همسرشان داشته باشند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-چگونه خواهر شوهر دورو را از پاي در آوريم


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۱:۳۰:۴۱ ] [ دكتر غلامي ]

نحوه قطع ارتباط با دوست پسر يا دوست دختر سابق
تمام شدن يك رابطه عاطفي و به هم خوردن رابطه عاطفي با نامزد بسيار دردناك و سخت مي باشد و نمي توان حس آن را وصف كرد به خصوص اگر دو طرف خيلي به يكديگر وابسته باشند و يا يكي از آن ها ديگري را رها كرده باشد در اين صورت شرايط براي فرد بسيار سخت مي شود.
كساني كه رابطه دوست پسر و دوست دختري را ايجاد مي كنند بسيار ريسك مي كنند زيرا اين رابطه با ريسك زيادي همراه است و ممكن است در بسياري از موارد اين رابطه با شكست رو به رو شوند، در بعضي اوقات افراد نمي توانند به اين رابطه پايان دهند و ممكن است بعد از قطع رابطه دوباره با دوست پسر و دوست دختر سابق خود ارتباط بگيرند و توان قطع رابطه در آن ها وجود ندارد.
اگر فرد نتواند با عشق سابق خود ارتباط برقرار كند در اين صورت نخواهد توانست او را فراموش كند در نتيجه اين رابطه با آسيب هايي همراه خواهد شد، در اين مقاله در مورد اين روابط و نحوه قطع ارتباط با دوست دختر يا دوست پسر سابق مطالبي بيان شده است.
علل قطع ارتباط با دوست پسر يا دوست دختر سابق بسياري از افراد قبل از ازدواج درگير روابط دوستي قبل از ازدواج مي شوند و اين روابط در بعضي موارد ممكن است با شكست هايي همراه باشد اما در بسياري از موارد ممكن است به ازدواج ختم شود و برقراري روابط دوستي با معايب و مزايايي همراه مي باشد و در صورتي كه اين روابط ناسالم باشد ممكن است فرد شكست عشقي خورده و زن و مرد و يا هر دو شكست را تجربه كنند.


در مرحله اي كه فرد دچار شكست عشقي مي شود فرايندي به نام چانه زني وجود دارد كه در آن افراد مي خواهند كه به رابطه قبلي بر گردد و با دوست دختر و دوست پسر سابق خود ارتباط برقرار كنند.
برقراري ارتباط دوستي با آسيب هايي همراه مي باشد كه در اين جا دليل اين كه بايد اين رابطه دوستي با دوست پسر و يا دوست دختر سابق قطع شود را بيان مي كند.
كاهش روند بهبود فردپايان دادن و تمام كردن يك رابطه بسيار سخت و دردناك مي باشد اما بايد اين نكته را در نظير بگيريد كه اين درد هميشگي و ماندگار نخواهد بود، دختر و پسر وقتي به رابطه پايان مي دهند احساس خشم و نا اميدي پيدا مي كند كه به مرور زمان اين احساس از آن ها دور مي شود، اما اگر آن ها دوباره ارتباط برقرار كنند و به رابطه شان برگردند در اين صورت احساسات آن ها دوباره تازه و شديد خواهد شد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-نحوه قطع ارتباط با دوست پسر يا دوست دختر سابق


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۳۲:۴۶ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب