?>
فروشگاه اینترنتی برنا      قرص گلوریا      فروش ویپ      آنرین انجین      خرید ماینر      -      دکتر دیلی      خرید تتر      بازی آنلاین رایگان      نصاب پرده      +      بازی آنلاین      سایت بازی      neuralink      دکتر زنان مشهد      .      شرکت سورنا      خرید لایسنس نود 32      آموزش آنلاین      عبا      مزون      کسب درآمد      رپورتاژ آگهی      نظارت بر ساخت      فروش آنتی ویروس      خرید بازدید سایت      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 383
دیروز : 109
افراد آنلاین : 2
همه : 49977
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

علت افسردگي، چه عواملي باعث افسردگي مي شوند؟
افسردگي در افراد مختلف متفاوت است و بعضي از افراد بيشتر در معرض افسردگي قرار مي گيرند و بعضي كمتر با اين مشكل رو به رو مي شوند ، افسردگي به علت ژنتيكي به وجود مي آيد يا اكتسابي؟
افسردگي يك نوع اختلال رواني است كه در طبقه اختلالات خلقي قرار مي گيرد اين اختلال بر روي سلامت ذهني و جسمي فرد اثر مي گذارد و باعث بروز اختلالاتي در عملكرد زندگي فرد مي شود.
براي درمان آن بايد به مشاور يا روان درمان مراجعه شود تا علت اصلي آن شناسايي و راه درمان آن مشخص شود.
افسردگي به دلايل زيادي به وجود مي آيد كه در اين مقاله مورد بررسي شده است .
علت افسردگيافسردگي به عوامل بسياري مربوط مي شود و بسياري از افراد به دليل عوامل بيروني و دروني به افسردگي مبتلا مي شوند.
افسردگي به دليل زندگي در محيط هاي پرتنش و پر از استرس و اضطراب به وجود مي آيد كه به دليل عوامل بيروني مي باشد ، و افرادي به دليل عوامل دروني مانند عوامل ژنتيكي و تغييراتي شيميايي مغز به افسردگي مبتلا مي شوند.
در ادامه با علت هاي مهم افسردگي آشنا خواهيد شد.
افسردگي پدر و مادر و تاثير آن بر كودكافسردگي پدر و مادر و تاثير آن بر كودكنقش انتقال دهنده هاي عصبي _ شيميايي از علت هاي جسماني افسردگيسلول هاي عصبي براي انتقال پيام از انتقال دهنده هاي عصبي استفاده مي كنند ، انتقال دهنده هاي عصبي موادي شيميايي هستند .
پژوهشگران بر روي افراد افسرده آزمايش هايي انجام داده اند و به اين نتيجه رسيده اند كه سطوح انتقال دهنده هاي عصبي در بيمارن افسرده با افراد سالم متفاوت است.
به عنوان مثال سروتونين كه بر روي نشاط و شادي فرد تاثير مي گذارد و مسئول افزايش سطح نشاط در مغز است در افراد افسردگي بسيار پايين است.
بسياري از افراد معتقدند براي اينكه سطح انتقال دهنده هاي عصبي به حالت عادي برگردد بايد از داروهاي ضدافسردگي مانند فلوكستين استفاده كرد.
بسياري ديگر براي اينكه افسردگي را درمان كنند به دنبال علت آن مي روند و معتقدند كه به دليل رويدادهاي ناگواري كه در زندگي پيش مي آيد افراد افسرده مي شوند و با شناخت ريشه آن مي توان افسردگي را مداوا كرد.
عوامل ژنتيكي موثر در بروز افسردگيمعمولا ژن ها بر روي صفات و رفتارهاي افراد تاثير مي گذارند و باعث مي شود احتمال افسردگي در فرد افزايش يابد.


افرادي كه سوابق خانوادگي آن ها نشان مي دهد كه افسردگي داشته اند احتمال افسرده شدن در آن ها بسيار بيشتر است و بيشتر به اختلالات رواني دچار مي شوند.
پس ژن و ژنتيك بر روي اختلالات رواني و افسردگي نقش به سزايي دارد.
ايجاد افسردگي تحت تاثير مصرف برخي از داروهابعضي از داروها با درمان درد هاي مورد نظرش اما ضررهاي بدي بر جاي مي گذارد مثلا بعضي ها ممك است باعث اختلالات خلقي مانند افسردگي شوند.
داروهايي كه بر روي اختلالات خلقي اثر منفي مي گذارند و فرد را افسرده مي كنند داروهاي ضد ويروسي نظير اينترفرون آلفا ، و يا ايزوترتينوئين براي درمان آكنه و كورتيكو استيروئيدها هستند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-علت افسردگي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۲۵:۱۶ ] [ دكتر غلامي ]

افسردگي پس از ترك سيگار (علائم + روش درمان ساده)افرادي كه به سيگار اعتياد دارند با مصرف آن حس خوبي دريافت مي كنند و ترك كردن سيگار براي آن ها بسيار سخت و دشوار است و ممكن است بعد از ترك سيگار افراد دچار افسردگي شوند.
اما با اين همه سختي افراد براي منفعت و سلامت خودشان هم شده اگر اراده كنند مي توانند آن را ترك كنند.
افراد سيگاري علاوه بر سختي و دشواري كه در ترك سيگار متحمل مي شوند بايد با افسردگي بعد از ترك نيز كنار بيايند و براي درمان آن اقدام كنند.
افراد بايد با عوارض ترك سيگار آشنا شوند  و روش هاي مقابله با آن را ياد بگيرند تا آسان تر بتوانند سيگار را ترك كنند و مسير ترك سيگار براي آن ها ساده تر و آسان تر باشد.
چون يكي از عوارض ترك سيگار افسردگي مي باشد و در اين مقاله در مورد افسردگي و نشانه هاي آن آگاهي كسب مي كنيد و روش هاي درماني آن را بررسي مي كنيم.
براي بهبودي و به انتخاب راهكارهاي صحيح مي توانيد از مشاور و متخصص كمك بگيريد تا در اين راه به شما كمك كنند و راهكارهايي در اختيار شما قرار دهند.
افسردگي پس از ترك سيگار، علت اصليبه احتمال زياد افراد بعد از ترك سيگار دچار افسردگي مي شوند و دليل آن به خاطر وجود نيكوتين موجود در سيگار است چون با ترك سيگار ترك نيكوتين اتفاق مي افتد.
زماني كه نيكوتين به مدت طولاني مصرف شود باعث وابستگي بدن و مغز به آن مي شود و نيكوتين چون به گيرنده مغز متصل مي باشد باعث مي شود تا هورمون دوپامين، هورموني كه حس و احساس خوبي در آدم به وجود مي آورد، در بدن توليد شود.
افرادي كه نيكوتين را ترك مي كنند ديگر مثل قبل آن احساس خوب را تجربه نمي كنند و طبيعي است چون حس خوب را دريافت نمي كنند روانشان دچار تغييرات خلق و خو و افسردگي و ناراحتي مي شود.


براي افراد سيگاري نيكوتين حكم يك ماده آرام بخش را دارد و آن ها در هنگام خستگي و عصبانيت از نيكوتين استفاده مي كردند و آرام مي شدندو با ترك نيكوتين آن ها آرامش خود را از دست مي دهند.
افرادي كه به تازگي سيگار را ترك كرده اند در يك دوره دچار ناراحتي و پوچي خواهند شد ولي اثرات و احساسات آن موقت است و مي شود آن ها را حل كرد.
افراد براي اينكه بعد از ترك سيگار مشكلاتي براي آن ها به وجود نيايد بايد از روش هاي صحيحي براي ترك سيگار استفاده كنند.
نشانه هاي افسردگي پس از ترك سيگار تغيير ميزان اشتها ( افزايش يا كاهش اشتها)بي علاقه شدن به سرگرمي ها و فعاليت هااضطراب يا احساس پوچيتحريك پذيري احساسيدشواري تمركزبي خوابيغمگينيخستگي

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-افسردگي پس از ترك سيگار (علائم + روش درمان ساده)


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۶:۰۷:۵۷ ] [ دكتر غلامي ]

گريه شديد زنان و مردان
همه انسان ها در دوران كودكي خود گريه كرده اند اما زماني كه به دوران بزرگسالي مي رسند سعي مي كنند كه جلوي اشك و گريه خود را بگيرند چرا كه گريه كردن را نشانه ضعف مي‌دانند.
گريه براي بسياري از انسان ها روشي براي تخليه ناراحتي و غم است، بيرون ريختن اين هيجانات به اندازه يك نسخه پزشكي مي‌تواند موثر باشد تا جايي كه برخي از روان شناسان معتقدند كه افراد با گريه خود را تخليه مي‌كنند و اگر جلوي اشك ريختن را بگيرند به خودشان صدمه مي زنند.
در فرهنگ هاي مختلف واكنش هاي متفاوتي براي گريه كردن وجود دارد، به طور مثال در ايران گريه مرد به نشانه ضعف او تلقي مي شود.
برخي از افراد راحت گريه مي كنند اما عده‌اي به ياد نمي آورند كه آخرين بار چه زماني گريه كرده اند.
مفهوم گريه شديدگريه نوعي واكنش رفتاري، هيجاني و عاطفي نسبت به تحريكاتي مانند درد، غم و شادي مي باشد. اين هيجانات واكنش طبيعي بدن هستند و نبايد جلوي آن ها را گرفت.
برخي از حيوانات مثل تمساح و فيل  اشك مي ريزند، اما اشك آن ها تنها واكنشي طبيعي و بيولوژيكي نسبت به محيط بيرون است و از واكنش هاي دروني تاثير نمي پذيرد. اشك ريختن به طور كلي وابسته به گريه نيست و ممكن است حتي وقتي گريه نمي كنيد نيز از چشمان شما اشك جاري شود.
گريه شديد در زنان و مردانقبل از دوران بلوغ گريه كردن در دختران و پسران به يك اندازه است اما پس از دوران بلوغ با ترشح هورمون پرولاكتين كه در توليد اشك نيز تاثيرگذار است گريه در زنان بيش تر مي شود.


زنان بالغ پنج برابر بيشتر از مردان گريه مي‌كنند و گريه ي آن ها پر سر و صدا و فراوان است اما گريه مردان معمولاً آرام، بدون صدا و با كمي اشك همراه مي باشد.
گريه كردن در زنان معمولاً پس از مشاجره و دعوا با ديگران و احساس بي كفايتي و يا بي توجهي صورت مي گيرد اما مردان بيشتر از احساسات مثبت اشك مي ريزند.
يكي ديگر از دلايل گريه كردن در زنان بزرگ بودن غده هاي توليد اشك است.
انواع گريه شديدمحققان در تلاشند كه معناي گريه را كشف كنند، تقريباً ۷ نوع گريه وجود دارد كه مي‌تواند بيشتر از اين نيز باشد اما اين ۷ نوع راحت‌تر به ذهن مي‌رسد و بين افراد مشترك است.
گريه تغيير و دگرگونياين نوع گريه به ما كمك مي‌كند تا احساسات شديد را تخليه كنيم و آن ها را درك كنيم. اين نوع گريه زماني اتفاق مي‌افتد كه ما در معرض يك اتفاق بسيار غم انگيز مثل فوت يكي از عزيزان قرار بگيريم، علاوه بر اين داراي عمق زياد و شيب تند است كه نمي‌توانيم آن را كنترل كنيم اما به مرور زمان كمتر مي‌شود.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-دليل و درمان گريه شديد زنان و مردان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۱:۱۸:۱۷ ] [ دكتر غلامي ]

آيا سطح تحصيلات زن در ازدواج مهم است؟
تحصيلات بالا يا پايين زنان چه مزايا و چه معايبي دارد؟
اختلاف سطح ازدواج مي تواند چالش هاي زيادي را براي زن و مرد ايجاد كند زيرا نوعي تضاد فرهنگي است.
اگر بين سطح تحصيلات زن و مرد اختلاف باشد آن ها ديدگاه متفاوتي نسبت به يكديگر پيدا مي كنند و اين تفاوت ها مي تواند زمينه را براي درگيري و اختلاف فراهم كند.
اگر قصد ازدواج با فردي را داريد كه سطح تحصيلاتش با شما متفاوت است.
بايد به نكاتي توجه داشته باشيد تا اختلافات را كم كنيد.
 سطح تحصيلات زن و برخورد آن هازنان معمولاً با تحصيلات بالاي همسر راحت‌تر كنار مي‌آيند، اگر زنان ديپلم داشته باشند و مردان مدرك بيشتر از ديپلم داشته باشند راحت اين مسئله را مي پذيرند، اما اگر برعكس باشد مرد به سختي با اين شرايط سازگار خواهند شد.
برخي مردان، زنان با تحصيلات بالاتررا نمي پذيرند.خصوصيات قدرت طلبي، سلطه طلبي در مردان بيشتر است. البته اين ويژگي ها فقط مخصوص مردان نيست و زنان هم از اين ويژگي برخوردارند، اما مردان اين ويژگي را بيشتر نشان مي دهند.
صفات ذكر شده باعث مي شود كه مردان دوست نداشته باشند در جايگاه پايين‌تري از همسر خود قرار بگيرند در نتيجه هنگام ازدواج زناني را انتخاب مي‌كنند كه  در سطح پايين تري از آن ها قرار گرفته باشد.


رويارويي مردان و زنان سلطه طلباگر زن و مرد هر دو، ويژگي سلطه طلبي را داشته باشند با مشكلات زيادي روبرو خواهند شد زيرا آن ها دوست ندارند در جايگاه پايين قرار بگيريند. براي همين بايد قبل از ازدواج در مورد خصوصيات و ويژگي اخلاقي يكديگر شناخت كافي داشته باشند.
9 تكنيك برتر در مشاوره ازدواج بر اساس جديدترين روشهاي روانشناسي۹ تكنيك برتر در مشاوره ازدواج بر اساس جديدترين روشهاي روانشناسي مزاياي نبود اختلاف سطح تحصيلات در ازدواجمتخصصان معتقدند اگر ميزان تحصيلات زن و مرد نزديك باشد آن ها زندگي بهتري كنار يكديگر خواهند داشت و مشكلات كمتري را تجربه مي كنند.
اشتراك بيشتر در تربيت فرزندانتربيت فرزندان يكي از مهمترين وظايف والدين است. اگر زن و مرد درتربيت يكسان عمل نكنند دچار مشكل خواهند شد.
اگر اختلاف بين زن و مرد وجود داشته باشد در تربيت آن ها مشخص مي شود. افرادي كه داراي تحصيلات هستند براي تربيت فرزندان به نكات و توصيه هاي علمي توجه مي كنند و تلاش مي كنند كه فرزندشان را بر اساس اين نكات تربيت كنند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-آيا سطح تحصيلات زن در ازدواج مهم است؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۵۲:۳۳ ] [ دكتر غلامي ]

در دنياي پر تنش امروز كمتر كسي است كه اضطراب و بيقراري را تجربه نكند.
همگي ما همه روزه با مشكلات زيادي مواجه مي شويم كه ممكن است سطحي از اضطراب و نگراني را با خود به همراه داشته باشند.
در صورتي كه شرايط شخصي ايجاد كننده ي اضطراب با شرايط اجتماعي و اقتصادي نابسامان تركيب شوند، مي توانيم شاهد سطوح بالاتري از اضطراب نيز باشيم كه مراجعه به مراكز روانپزشكي، روانشناسي و اعصاب و روان را بيشتر كرده است.


در صورتي كه شما نيز به دلايل شخصي، اوضاع اقتصادي نابسامان، بيكاري و.. مضطرب هستيد و اين اضطراب در عملكرد روزانه تان اختلال ايجاد كرده است با ادامه ي مطلب همراه باشيد.
اضطراب چه بر سرتان مي آورد؟تپش قلب،بي قراري،سردرد،سرگيجه،گرفتگي عضلاني،احساس تنش در بدن،دردهاي شكميدردهاي مزمن بدنيتنگي نفسعلايم هشدار دهنده اي هستند كه خبر از وقوع اضطراب مي دهند.
در صورتي كه اين علايم را تجربه مي كنيد مي توان گفت فردي مضطرب هستيد.
اين علايم مي تواند در طول يك طيف دسته بندي شود و نمره ي دقيق اضطراب تان را مشخص كند.
همچنين در صورتي كه به دليل تجربه ي اين علايم در زندگي شخصي، شغلي و تحصيلي تان اختلالاتي ايجاد شده است، مراجعه به روانشناس و مشاور به منظور دريافت كمك تخصصي، ضروري تر و فوري تر است

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-دلهره هايت چه مي گويند؟ راهكارهاي غلبه بر بيقراري و اضطراب


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۵۰:۰۸ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب