?>
-      قیمت روز      طلایاب      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      خرید نهال      نوید      *      +      -      *      -      +      دانلود سریال آواتار 2024      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
508 Resource Limit Is Reached

Resource Limit Is Reached

The website is temporarily unable to service your request as it exceeded resource limit. Please try again later.
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 260
دیروز : 107
افراد آنلاین : 1
همه : 94155
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

مشاوره قبل از طلاقدعوا، تعارضات پي در پي، خيانت، وجود مشكلات جسمي يا رواني، برآورده نشدن نيازها، اعتياد و يا بيماري هاي صعب العلاج تنها چند نمونه از ممشكلاتي است كه زوجين را به سمت جدايي و طلاق سوق مي دهد.
مشاوره طلاقدر چنين شرايطي فرد احساس مي كند كه طلاق تنها راه حل موجود است و به دليل آشفتگي وضعيت رواني خود، سعي در رهايي هر چه سريع تر از جهنم ارتباط فعلي اش دارد.
در صورتي كه پاي فرزند يا فرزنداني نيز در ميان باشد و يا فرد پس از جدايي با مشكلاتي در خصوص استقلال، تامين مالي و حمايت محيطي نيز مواجه باشد، فرايند طلاق پيچيده تر و نيازمند دقت بيشتري است.
در اين مطلب قصد داريم تا شما را با مشاوره طلاق، چيستي و چگونگي آن بيشتر آشنا كنيم.
مشاوه طلاق چه هست و چه نيست؟ در اين كه شرايط زندگي هر فرد كاملا منحصر به فرد است هيچ شكي وجود ندارد.
شما در حال طي كردن كوه پر پيچ و خم زندگي خودتان هستيد و در اين مسير ممكن است عبور از بخش هايي چنان دشوار و ناممكن به نظر برسد كه احساس عدم كنترل، آشفتگي و اضطراب كنيد.
در چنين شرايطي كه طلاق نيز يكي از ان ها به شمار مي رود، صحبت كردن با يك مشاور باعث مي شود تا بتوانيد وضعيت را از موضع نفر سومي صاحب صلاحيت نيز مورد توجه قرار دهيد و از ريزش كوه جلوگيري كنيد.
در فرايند مشاوره به شما كمك خواهد شد تا بتوانيد شرايط را به گونه اي كه هست مشاهده كنيد، احساسات تان ا شناسايي، مشاهده و بررسي كنيد، وضعيت كنوني را بپذيريد و به سمت مناسب ترين راه حل گام برداريد.
ممكن است براي برخي از موارد، طلاق مناسب ترين راه حل باشد اما تجويز يك نسخه ي كلي براي همه ي زوج هاي مشكل دار به هيچ وجه صحيح نيست.
مراحل مشاوره ي طلاق چيست؟ممكن است شما خودتان تصميم به دريافت مشاوره داشته باشيد و يا از طرف دادگاه براي مشاوره فرستاده شويد.
در اين روند، مشاور يه شما كمك مي كند تا
1) اصلي ترين تعارضات و مسايل موجود را شناسايي كنيد،2) احساسات خود را درك كنيد و به نحو سالمي بروز دهيد3) ديدگاه بهتري در مورد شرايط پيدا كنيد4) راه حل هاي جديد را بيابيد و بيازماييد.5) فرزندان تان را از آسيب هاي احتمالي دور كنيد6) در نهايت به سمت بهترين تصميم حركت كنيد.قوانين طلاق چه مي گويند؟قوانين متنوع و شرايط متفاوتي براي اجراي اين قوانين از جانب دادگاه هاي خانواده وجود دارد.


شايد بهترين حالت اين باشد كه زوجين تصميم به طلاق توافقي بگيرند تا بتوانند وضعيت را با كم ترين حد تنش به پايان برسانند اما در پاره اي از موارد، عدم تمايل به طلاق توافقي، مشكلات را چند برابر مي كند.
بنابراين آگاهي از قوانين طلاق به شما كمك مي كند تا بتوانيد صحيح تر عمل كنيد و به بيراهه نرويد.
طلاق بگيرم يا نه؟اين سوال دغدغه ي خاطر بسياري از زوجين است. افرادي كه تصميم به ترك رابطه و جدايي دارند با نشخوارهاي فكري زيادي در خصوص جدايي رو به رو هستند و د جلسات مشاوره نيز نگراني هاي شان را در قالب اين سوال مطرح مي كنند.
واقعيت اساسي آن است كه زندگي پس از طلاق نيز با چالش هاي فردي، اجتماعي، اقتصادي و خانوادگي مخصوص به خود همراه است.
در كنار اين موارد، شرايط فرهنگي جامعه نيز تصميم به طلاق را دشوار و تبعات آن را بيشتر مي كند.

منبع:كانون مشاوران ايران-مشاوره ي قبل از طلاق


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۰۱:۰۸ ] [ دكتر غلامي ]

طلاق از جمله پديده هايي است كه مي تواند سبب تجربه احساسات ناخوشايندي در فرد شود و زندگي فرد را براي مدتي مختل كند، در اين مقاله به روش هاي مشاوره پس از طلاق و فوايد آن مي پردازيم.
معمولا افراد زماني تصميم به جدايي مي گيرند كه از ادامه زندگي بسيار درمانده شده باشند و قصد نجات و رهايي خود را داشته باشند به همين دليل برخي از افراد از اينكه توانسته اند طلاق بگيرند ممكن بسيار خوشحال  و خرسند باشند اما با اين حال در پس اين تجربه احساس خوشحالي، فرد ممكن است احساسات متناقضي را تجربه كند و براي سازگاري با شرايط بعد از طلاق مشكل داشته باشد كه همين امر لزوم مشاوره پس از طلاق را نشان مي دهد.
اقدامات بعد از طلاقفردي كه كار مشاوره پس از طلاق را انجام مي دهد، فردي متخصص در اين امر است و مي تواند به شما كمك كند ديدي واقع گرايانه نسبت به شرايط پيدا كنيد و بتوانيد مسير و اهداف خودتان را مشخص كنيد. 
همچنين افرادي كه در جريان زندگي مشترك و همينطور روند طلاق خود دچار آسيب شده اند نياز شديد به مشاوره پس از طلاق دارند. بنابراين مي توانيم بگوييم كه مشاوره پس از طلاق كاربردهاي زيادي دارد كه از جمله اين كاربردها مي توان به درمان و ترميم آسيب هاي پس از طلاق، چگونگي آغاز زندگي جديد بعد از طلاق، چگونگي ارتباط با فرزند همسر سابق، زندگي بعد از طلاق براي زن و مرد، چگونگي كسب موفقيت پس از طلاق، رفع دلتنگي بعد از طلاق، اقدامات بعد از طلاق و برگشت بعد از طلاق توافقي، اشاره كرد كه در ادامه مقاله هركدام از اين موارد را به صورت جداگانه توضيح خواهيم داد.
درمان و ترميم آسيب هاي پس از طلاقافراد از نظر داشتن ظرفيت رواني براي مقابله با بحران هاي زندگي از جمله طلاق، تفاوت زيادي با يكديگر دارند، از طرفي برخي از افراد قبل از وقوع طلاق دچار مشكلات و اختلالات رواني از جمله اختلالات اضطرابي و افسردگي هستند و همين امر مي تواند زمينه ساز ايجاد و بروز مشكلات بسيار بيشتري بعد از طلاق شود، به همين دليل لزوم مشاوره پس از طلاق براي چنين افرادي كاملا احساس مي شود. بنابراين افرادي كه داراي ظرفيت رواني بالايي نيستند و بعد از طلاق دچار آسيب هاي متعدد رواني مي شوند طبيعتا نيازمند مراجعه به روانشناس و ترميم و درمان آسيب هاي پس از طلاق هستند.
چگونگي آغاز زندگي جديد پس از طلاقهمانطور كه اشاره شد طلاق مي تواند باعث شود افراد احساسات متناقض زيادي را تجربه كنند و تجربه اين احساسات متناقض از روز بعد از طلاق شروع مي شود، احساسات مثبت و منفي و احساس سردرگمي از شايع ترين حالت هاي بعد از طلاق است. در ابتدا ممكن است شرايط براي فرد شبيه به يك كابوس باشد و فرد نتواند اين تغيير را در زندگي اش بپذيرد، از زندگي پيش روي خود نيز بترسد و نگران اين باشد كه مبادا نتواند به تنهايي از پس زندگي بربيايد و اگر فرد نتواند با اين احساسات منفي خود كنار بيايد.
 ممكن است براي فرار از واقعيت دست به هر كاري بزند و به روابط جنسي پرخطر، اعتياد و رفتارهاي هيجاني روي بياورد، احساس گناه و اندوه پس از طلاق نيز از ديگر احساساتي است كه افراد ممكن است بعد از طلاق خود تجربه كنند. بديهي است كه داشتن چنين احساسات و تفكراتي مانع از داشتن ديدي واقع گرايانه در زندگي مي شود و باعث مي شود كه فرد نتواند زندگي جديدي را بعد از طلاق براي خود شروع كند، فردي كه چنين احساساتي را تجربه مي كند نياز است كه حتما به لزوم مراجعه به مشاوره پس از طلاق توجه كند و آن را در اولويت قرار دهد تا بتواند به كمك مشاور از احساسات متناقض خود رهايي يابد و راه حل هاي چگونگي آغاز زندگي جديد پس از طلاق را آموزش ببيند.

چگونگي ارتباط با فرزند همسر سابقيكي از بزرگترين چالش هايي كه طلاق به همراه خود دارد مشكلات مربوط به فرزندان طلاق است. اگر كه والدين در جريان طلاقشان حواسشان به رفتارشان نباشد و رفتاري آگاهانه با فرزند خود نداشته باشند مي توانند زمينه بروز بسياري از آسيب ها را در فرزندانشان ايجاد كنند، بنابراين چگونگي رفتار و ارتباط با فرزند و همچنين نحوه توضيح دادن اين شرايط به آن اهميت بسيار زيادي دارد.
از طرفي برخي از والدين از بچه به عنوان اهرم فشار براي همسر خود استفاده مي كنند و اجازه نمي دهند كه فرزندشان ملاقات هاي منظمي با ديگر والد خود داشته باشد كه اين مسئله نيز مي تواند آسيب زيادي به كودك وارد كند.

منبع:كانون مشاوران ايران-مشاوره پس از طلاق | آرامش تان را دوباره به دست بياوريد


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۴۴:۲۳ ] [ دكتر غلامي ]

كودكاني كه پدر و مادرشان از يكديگر جدا شده اند و طلاق گرفته اند مي دانند كه طلاق اثرات نامطلوبي بر روي كودكان مي گذارد و باعث آسيب هاي رواني بر روي كودك مي شود به عبارتي طلاق و آسيب هاي رواني رابطه عميقي با يكديگر دارند.  در اين مقاله به تاثير طلاق بر كودكان پرداخته شده است.
كودكاني كه والدين آن ها از يكديگر جدا شده اند، آسيب هاي رواني شديد تري را تجربه كرده اند و بر اساس پژوهش هاي انجام شده در بيشتر آسيب هاي اجتماعي رد پايي از فرزندان طلاق ديده مي شود. اين موضوع نشان دهنده اهميت طلاق بر روي روحيه اين فرزندان است.
بر اساس نظر مشاوران، طلاق گرفتن بر روي سلامت روان فرد تاثير زيادي مي گذارد. هنگامي كه پدر و مادر از يكديگر جدا مي شوند انگار چتر امنيتي كودك از بين مي رود و بر روي سلامت اجتماعي و رواني كودكان اثر مي گذارد.


البته بيشتر اوقات طلاق باعث پايان دادن به مشكلات پدر و مادر، زيرا اگر پدر و مادر هميشه در حال نزاع و درگيري باشند سلامت روان كودك بيش تر به خطر مي افتد و همچنين ممكن است كودك به واسطه طلاق از بسيار از آسيب ها رهايي يابد چون به احتمال زياد ممكن است در خانواده درگير آسيب هايي از طريق دعواي والد شود.
آثار طلاق بر فرزندان چيست؟طلاق والدين مي تواند زمينه ساز بروز بسياري از اختلالات رفتاري، روحي و رواني شود و بر روي زندگي فرد و اجتماعي كودكان تاثير مي گذارد، كساني كه تصميم به طلاق و جدايي مي گيرند بايد اين نكته را در نظر بگيرند كه آثار و عوارض طلاق مي تواند بسيار زياد مي باشد.
در زير نمونه هايي از عوارض طلاق و تاثيراتي كه بر روي فرزند مي گذارد ذكر شده است.
افسردگي در كودكان و نوجواناناضطرابپرخاشگري و عصيان در نوجوانانحسادتسوء ظن و بدبيني نسبت به ديگرانفرار از منزلترك تحصيل و افت تحصيليبزهكاري و كج روي هاي اجتماعيازدواج زودرس براي دخترانضعف اعتماد به نفساختلال هويتاعتيادفقرضعف سلامت جسماني و رواني مانند بي خوابيبي اشتهاييسوء تغذيهپرخوري عصبيهمچنين طلاق از نظر اجتماعي هم بر روي فرزند اثر مي گذارد و زندگي او را تحت تاثير قرار مي دهد.
احساس درماندگي و سرخوردگيتجربه عقده حقارت به خاطر نبود محيط خانوادگي گرم و صميمي در مقايسه با ديگر كودكاندروني سازي عقده هاي منفي و ضد اجتماعيانزواي اجتماعيگرايش به انواع انحرافات اجتماعي به دليل اينكه خانواده كنترل درستي بر روي فرزند نداشته و از نظر اخلاقي و رفتاري نتوانسته اند مديريت صحيحي را داشته باشند.اجتماع ستيزي و آزار مردم و انجام خشونت هاي اجتماعي

منبع:كانون مشاوران ايران-عوارض و اثرات طلاق بر كودكان در سنين مختلف


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۳۶:۰۱ ] [ دكتر غلامي ]

مشاوره طلاق براي كساني انجام مي شود كه در معرض طلاق قرار دارند، اين مشاوره در بسياري از موارد قبل و بعد از طلاق انجام مي شود و بسته به شرايط فرد متفاوت مي باشد. در اين مقاله به بررسي سوالات مشاوره طلاق و نحوه انجام آن مي پردازيم.
زوجيني كه تصميم جدي به جدايي گرفته باشند قبل طلاق بايد از طريق مشاور اطلاعاتي در مورد پيامد هاي طلاق و اثراتي كه بر روي خودشان و فرزندشان مي گذارد آشنا شوند و راهنمايي هاي لازم به آن ها مي شود تا بتوانند در مورد زندگي شان تصميم بگيرند.
مشاوران زوجين را براي گرفتن تصميم درست هدايت مي كنند، بسياري از زوجين ممكن است اين جلسات مشاوره را مفيد بدانند و تمايل داشته باشند كه رابطه خود را اصلاح كنند و فرصتي دوباره به خودشان و همسرشان بدهند تا با يكديگر به خوبي زندگي كنند، اين مشاوره در بيشتر مواقع تاثير گذار بوده است.
مشاوره روانشناسي طلاقمشاوره بعد از طلاق باعث مي شود تا فرد آگاهي هاي لازم را در مورد تغييراتي كه در زندگي او به وجود آمده است را دريابد، راحت تر با سوگ بعد از طلاق سازگاري پيدا كند و از اين مراحل سخت به خوبي عبور كند تا شرايط زندگي اش بهبود يابد.
از نظر روانشناسي، در زمينه مشاوره ديدگاه هاي متفاوتي وجود دارد كه باعث مي شود شيوه هاي متفاوتي براي درمان افراد وجود داشته باشد.
در اين مقاله به بررسي شيوه هاي درماني و ديدگاه هاي مورد نظر مي پردازيم.
ديدگاه روانكاوانهبر اساس اين ديدگاه براي درمان تعارض هاي خانوادگي، زناشويي، مشكلات زوجين و خانواده بايد دليل اين مشكلات و تعارضات را در كودكي جست و جو كرد چون ممكن است فرد تعارضات حل نشده اي در كودكي داشته باشد كه دليل اين مشكلات و تعارض هاي خانوادگي بوده است.
به طور مثال، والدي كه از عشق و محبت دور است و احساس مي كند كه فقدان محبت و عشق دارد ممكن است از طريق پدر و مادرش يك نقش تربيتي زناشويي را به خوبي فرا نگرفته باشد.
بر اساس اين ديدگاه هر يك از والدين ممكن است موقع ازدواج ترس ها و انتظاراتي را به درون خانواده وارد كنند، اين در حالي است كه ازدواج فرصتي براي حل و شناسايي اين تعارضات است كه بر اساس تجربيات شرايط جديدي را بازسازي كنند و به خوبي اين شرايط را كنترل كنند تا بتوانند اين تعارضات را شناسايي و حل كنند.
بر اساس نظر مشاوران زوج درماني بر اساس اين ديدگاه بايد به تعارضاتي كه در زمان كودكي فرد حس كرده است توجه شود و اين تعارضات باعث مي شود تا در سطح ناهشيار فعال شده و بر روي زندگي فرد تاثيراتي داشته باشد.
طلاق و خانواده درمانيطلاق نه تنها يك مشكل براي زوجي كه مي خواهد طلاق بگيرد نيست بلكه ديگر اعضاي خانواده مانند فرزندان، والدين، خواهر و بردارهاي زوج را وارد فرايند درمان مي كند.
در اين هنگام زن و شوهر بايد مشاوره هاي لازم را دريافت مي كنند و تصميم بگيرند كه آيا طلاق بگيرند و يا از طلاق منصرف شوند.
رفتار درمانييكي از ديدگاه هايي كه در زوج درماني مورد استفاده قرار مي گيرد، مدل رفتار درماني مي باشد كه بر روي طلاق تاثير به سزايي داشته است.


ديدگاه هاي ديگر نظرات خاص خودشان را در مورد طلاق دارند كه مورد بررسي قرار مي دهيم.
بر اساس رويكرد روانكاوي در تبيين طلاق، احساساتي در فرد به وجود مي آيد كه بازتابي از مشكلات زوجين مي باشد و اين احساسات مي تواند شامل افسردگي، استرس، بي اعتنايي و احساس گناه مي باشد.
بر اساس اين ديدگاه، اين واكنش ها مي تواند به خاطر ارتباطات ناصحيح و توصيف نادرست مشكل باشد زيرا امكان دارد مشكل را به خوبي نشناخته باشند و آن را توصيف نكرده باشند.
بر اساس يادگيري اجتماعي، اين مسائل و مشكلات ممكن است به خاطر رفتاري هايي باشد كه فرد آن ها را آموخته اما مي تواند رفتارهاي جديدي بياموزد و آن ها را تغيير دهد.
اما ديدگاه رفتار درماني سعي مي كند كه بر اساس اصول يادگيري و شناختي مسئله و مشكل را درمان كند و تاكيد دارد كه در زوج درماني بايد به رفتار فرد متقابل تاكيد شود.

منبع:كانون مشاوران ايران-مشاوره طلاق چگونه انجام مي شود + سوالات مشاوره طلاق كه بايد بدانيد


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۳۳:۰۶ ] [ دكتر غلامي ]

طلاق رويدادي است كه در جامعه مدرن امروزي بسيار افزايش پيدا كرده و به مانند قبل ديگر يك تابو محسوب نمي شود و افراد پذيرش بيشتري نسبت به اين امر پيدا كرده اند. بسياري از افراد پس از طلاق دچار افسردگي مي شوند. در اين مقاله به بررسي افسردگي بعد از طلاق پرداخته شده است.
طلاق در عين حال كه مي تواند پيامدهاي نامطلوبي داشته باشد گاهي هم مي تواند يك راه نجات بخش و راهي براي ساختن زندگي جديد باشد. در واقع در برخي از موارد، طلاق از بروز بسياري از اتفاق هاي ناگوار جلوگيري مي كند اما در هر صورت طلاق يك تغيير بسيار بزرگ را در زندگي فرد بوجود مي آورد كه همين تغييرات مي تواند با چالش ها و مشكلات زيادي همراه باشد و ممكن است سازگاري با اين تغييرات مدتي طول بكشد و همين عامل سبب مشكلات روانشناختي از جمله افسردگي شود كه در اين مقاله قصد داريم به آن بپردازيم.
افسردگي بعد از جدايياينكه چه عواملي در افزايش طلاق موثر هستند بسيار جاي بحث دارد و مي توان گفت كه عوامل مختلفي در افزايش اين پديده نقش دارند.
برخي از عوامل، اجتماعي و فرهنگي هستند كه بر روي شيوه زندگي عموم مردم تاثير گذاشته اند و برخي ديگر كاملا شخصي هستند و مي توانيم بگوييم كه بسته به شرايط زندگي افراد متفاوت هستند.
تغييرات فرهنگي و اجتماعي از جمله برابري حقوق زن و مرد، اشتغال زنان، تاكيد بر رشد و پيشرفت شخصي، افزايش زندگي شهر نشيني، كمرنگ تر شدن نقش بزرگان و ريش سفيدان در زندگي جوان تر ها و غيره از جمله عوامل موثر در افزايش طلاق هستند، اين تغييرات، تغييرات مثبتي هستند كه باعث شدند كه مفهوم سوختن و ساختن، داشتن ديدگاه منفعلانه و تسليم شدن در برابر جبر روزگار كمرنگ شود و  تلاش و انگيزه افراد، مخصوصا خانم ها در هنگام قرار گيري در موقعيت نامساعد براي تغيير شرايط افزايش يابد. هر چند كه هر تغييري در جامعه مي تواند جنبه هاي منفي داشته باشد اما اگر بخواهيم با دقت بيشتري به بطن تاثيرات اين تغييرات اجتماعي و فرهنگي نگاه كنيم متوجه مي شويم كه اين تغييرات به خودي خود باعث افزايش طلاق نشده اند، بلكه تنها تاثير اين تغييرات در افزايش طلاق اين است كه به افراد جسارت بيشتري داده است تا خودشان را از شرايط نامساعد نجات دهند، در قديم زنان تحت هر شرايطي مجبور به ادامه زندگي بودند و ممكن بود سال ها درد و رنج زيادي را متحمل شوند و محكوم به سازش باشند، اما خوشبختانه در حال حاضر اين تغييرات فرهنگي شرايط را براي خانم ها راحت تر كرده است تا بتوانند در شرايط ناگوار براي تغيير شرايطشان تلاش كنند.و اما علل و عوامل شخصي مثل اعتياد، مشكلات اقتصادي، مشكلات روانشناختي (مثل اضطراب، افسردگي و غيره)، خيانت، عدم تفاهم، نداشتن مهارت حل مسئله و عدم مهارت حل مسالمت آميز تعارضات بين فردي، مشكلات شخصيتي (مثل اختلالات شخصيت، پارانوئيد، خودشيفتگي، وابستگي و غيره) از جمله دلايل اصلي طلاق هستند كه در برخي از موارد اين مشكلات قابل حل هستند (مثلا اگر زن و مردي به دليل نداشتن مهارت حل مسئله با يكديگر به مشكل خورده باشند با مراجعه به روانشناس مي توانند اين مشكل را حل كنند) و برخي ديگر مثل اختلالات شخصيت، قابل حل نيستند و افراد در نهايت مجبور به طلاق مي شوند.


divorce-depressionپيامدهاي طلاقاينكه طلاق چه تاثيري بر روي افراد بگذارد بسته به شرايط هر فرد مي تواند تفاوت داشته باشد. در زير برخي از اين شرايط ذكر شده است:
اينكه فرد به چه علت از همسر خود جدا شده است؟قبل از طلاق چه ميزان فشار رواني را تحمل كرده و آيا خود فرد، خواهان طلاق بوده يا همسرش؟به همسر خود علاقمند بوده يا نبوده؟ آيا به صورت توافقي از همسر خود جدا شده يا در مسير جدايي دشواري هاي زيادي را تحمل كرده، آيا فرد استطاعت مالي دارد يا خير و ميزان ضررهاي مالي او در اثر طلاق چقدر بوده؟آيا فرد صاحب فرزند هست يا خير و آيا مي تواند به راحتي فرزند خود را ملاقات كند يا براي ملاقات فرزند خود محدوديت دارد و با همسر خود چالش دارند؟

منبع:كانون مشاوران ايران-افسردگي بعد از طلاق چه بلايي سر شما مي آورد+ درمان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ] [ ۰۶:۳۶:۴۲ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب