?>
فروشگاه اینترنتی برنا      قرص گلوریا      فروش ویپ      آنرین انجین      خرید ماینر      -      دکتر دیلی      خرید تتر      بازی آنلاین رایگان      نصاب پرده      +      بازی آنلاین      سایت بازی      neuralink      دکتر زنان مشهد      .      شرکت سورنا      خرید لایسنس نود 32      آموزش آنلاین      عبا      مزون      کسب درآمد      رپورتاژ آگهی      نظارت بر ساخت      فروش آنتی ویروس      خرید بازدید سایت      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 310
دیروز : 109
افراد آنلاین : 1
همه : 49904
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

موارد منع ازدواج در مركز مشاوره ازدواج چيست؟
زن و مرد در دوران مجردي در مورد زندگي مشترك اطلاعات كاملي ندارند و چون درگير زندگي مشترك نبوده اند نمي دانند كه چطور بايد با آن مسائل كنار بيايند و آشنايي لازم را ندارند، زندگي مشترك و ازدواج تجربه جديدي است كه هر دو با آن رو به رو مي شوند.
در زمينه ازدواج ادراك و اطلاعات كمي درمورد ارتباطات دو نفره و ازدواح و مهارت هاي زناشويي وجود دارد آن ها بايد در اين زمينه اطلاعات خود را افزايش دهند تا زندگي موفقي داشته باشند.
زوجين بايد قبل از ازدواج مشاوره هاي لازم را به كمك مشاوره ببينند تا با مشكلات شخصيتي و اختلالات جسماني مهم مانند معلوليت، ديابت، رماتيسم و غيره آشنا شوند و نسبت به طرف مقابل خود اطلاعات كاملي داشته باشند و با آگاهي ازدواج كنند، در اين صورت اگر ازدواج با شناخت باشد مي توانند زندگي مشترك شاد و موفقي داشته باشند.
با شناخت كامل و مشاوره مي توان از جدايي جلوگيري كرد به طوري كه دو طرف به خوبي با يكديگر زندگي مي كنند.
در مشاوره ازدواج به مسائلي زيادي توجه مي شود مثلا به ازدواج هايي كه در آن فقط به جنبه جنسي توجه مي شود و مشكلاتي به خاطر آن ممكن است به وجود آيد، هم چنين به نقش والدين و دخالت هاي آن ها در زندگي مشترك و عواملي كه باعث گسستن زندگي مشترك مي شود پرداخته مي شود.
در مشاوره به اختلاف هوشي بين دو طرف توجه شده و به آن ها آموزش مي دهند تا با همسر خود چطور برخورد كنند و چه رفتاري صحيح مي باشد.
اهميت مشاوره ازدواج  و موارد منع ازدواجبر اساس نظر مشاوران كساني كه مي خواهند در زندگي رابطه زناشويي خوبي داشته باشند، زندگي مشترك شاد و موفقي را تشكيل دهند و رابطه بين فردي براي آن ها اهميت دارد بايد از جلسات مشاوره ازدواج بهره مند شوند.


در جلسه مشاوره در مورد مسائل و موارد بسياري بحث مي شود كه فرد مي تواند به درستي اين موارد را تشخيص دهد و در آخر انتخاب درستي را داشته باشد و تصميم نهايي و درست را بگيرد.
9 تكنيك برتر در مشاوره ازدواج بر اساس جديدترين روشهاي روانشناسي۹ تكنيك برتر در مشاوره ازدواج بر اساس جديدترين روشهاي روانشناسيشرايط و موارد منع ازدواجهنگامي كه دو طرف مي خواهند با هم ازدواج كنند اما تفاوت سني آن ها بيش از هفت سال مي باشد و در مورد مسائل اقتصادي، طبقات فرهنگي، اختلاف تحصيلي با يكديگر تفاوت هاي بسياري دارند براي ازدواج مناسب نيستند.
بر اساس نظر روانشناسي گروه هايي هستند كه ازدواج براي آن ها منع شده است و زندگي مشترك با اين افراد بسيار سخت و دشوار مي باشد و ازدواج با آن ها بايد منع شود كه در زير نمونه هايي از آن ها را ذكر مي كنيم.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-موارد منع ازدواج در مركز مشاوره ازدواج چيست؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۸:۲۰ ] [ دكتر غلامي ]

آيا آينده مي توان ازدواج را پيش بيني كرد؟ 
تنش هاي خانوادگي يكي از بدترين و شديدترين تنش ها و استرس ها مي باشد و طلاق در صدر اين تنش هاي خانوادگي مي باشند.
صدمات طلاق گاهي اوقات بسيار طولاني مي شود و ممكن است در حد از دست دادن عزيزي يا حتي بدتر از آن باشد و مدت طولاني طول بكشد و ماندگاري بالايي داشته باشد.
به همين دليل سعي مي شود تا ازدواج هاي ناموفق به حداقل برسد و پيشگيري هاي لازم در زمينه ازدواج هاي ناموفق انجام شود.
مشاوران و مراكز روانشناسي خدمات بسياري در زمينه ازدواج انجام مي دهند و دستاوردهاي بسياري در اين زمينه دارند.
امروزه مي توان تقريبا سرانجام و آينده يك ازدواج را را پيش بيني كرد و با بررسي زوجين و نوع ارتباط و شرايط حاكمي كه بر ازدواج وجود دارد اين پيش بيني به وجود مي آيد.
اما در اين مسئله بايد يك نكته را در نظر گرفت و آن ميزان رضايت و خرسندي طرف از زندگي مشترك مي باشد چون ميزان رضايت از زندگي، ثبات و پايداري ازدواج را مشخص مي كند، پس ميزان تفاوت قائل شدن ميان رضايت و خرسندي ميزان ثبات و پايداري ازدواج را مشخص مي كند.
بسياري از افراد هستند كه از ازدواج شان ناراضي بوده و اما به دلايلي مانند ناتواني، نيازمند بودن و يا نگراني در مورد مسائل مختلف و … بدون اينكه جدا شوند و طلاق بگيرند به زندگي ناخوشايند خود ادامه مي دهند و ممكن است براي بهبود رابطه خود هيچ اقدامي انجام ندهند.
پيش بيني ازدواج و عوامل آنطبق نظريه مشاور و روانشناس خوب رضايت و خرسندي از زندگي مشترك عوامل پيش بيني كننده ازدواج مي باشد كه در بيشتر جوامع و فرهنگ ها يكسان و صادق مي باشد و تاثير بسياري در دوام و ثبات ازدواج دارد ولي نتيجه به دست آمده از آن و ميزان تاثير و نقش آن ممكن است در جوامع و فرهنگ هاي مختلف متفاوت باشد.
هر كدام از اين عوامل به تنهايي نقش قطعي در ازدواج نداشته و ميزان تاثير اين ويژگي ها در فرد و زوج هاي مختلف متفاوت بوده است و براي هر فرد مختص به خودش مي باشد و اين ويژگي ها براي فرد زنگ خطر مي باشد تا فرد براي ازدواج تحمل و تعقل بيشتري كند و انتخاب مناسبي براي شريك زندگي داشته باشد.


دكتر لارنس در مورد ازدواج تحقيقاتي را انجام داده است و بر اساس اين تحقيقات عوامل پيش بيني كننده و اثرگذار ازدواج را در سه گروه تقسيم بندي كرده است كه به آن ها مثيث ازدواج مي گويند.
مراحل مختلف زندگي زناشوييهفت مراحل مختلف زندگي زناشويي چيست؟سه ضلع مثلث عبارت اند از:
ويژگي هاي فردي در زندگي مشتركافراد داراي ويژگي ها و رفتارهاي فردي وخاصي هستند و در واقع خصوصيات شخصيتي، باورها، ارزش ها، طرز نگرش و اهداف و مهارت هاي اجتماعي مي باشد كه در زير نمونه هايي از ويژگي هاي شخصيتي آن را بيان مي كنيم.
داشتن اعتماد به نفس و عزت نفس

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-آيا مي تواند نتيجه و آينده ازدواج مان را پيش بيني كنيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۰۱:۰۳ ] [ دكتر غلامي ]

سرما خوردگي رواني چيست؟
مارتين سليگمن، روانشناس و نويسنده معروف آمريكايي، افسردگي را نوعي سرما خوردگي رواني مي دارند و علت اين نام گذاري را به خاطر شيوع فراوان اين اختلال در نظر گرفته است.
در دوران زندگي تقريبا تمام افراد كم و بيش به افسردگي دچار مي شوند، در بسياري از افراد اين افسردگي شديد مي باشد و نياز به درمان دارد.
حدود ۱۲ درصد از مردم به اين افسردگي (سرما خوردگي رواني) دچار هستند و بعضي ديگر نيز ممكن است در زمان جواني درجه هاي خفيفي از افسردگي را تجربه كرده باشند.
درمان افسردگي و سرما خوردگي رواني  در بسياري از موارد افسردگي ظرف ۳ تا ۶ ماه درمان شود، البته بدان معنا نمي باشد كه افسردگي نياز به درمان ندارد يا از اهميت پاييني برخوردار است، بلكه بايد اقدامات لازم براي درمان افسردگي صورت گيرد.
براي درمان افسردگي يا همان سرما خوردگي رواني بايد از اطرافيان بيمار و اعضاي خانواده و همچنين روانشناس و مشاور كمك گرفت.
افسردگي نوعي بيماري است و هيچ كس از افسردگي خود يا اطرافيانش خوش حال نمي شود زيرا افسردگي باعث مي شود تا روان انسان ها ضعيف شود و احساس شادي و نشاط آن ها از بين برود.
هنگامي كه فردي دچار افسردگي مي شود از ديگران دور و گوشه گير مي گردد، در اين دوران روابط او با اطرافيانش كاهش مي يابد و سپس  شدت افسردگي در فرد بيشتر شده و احساس ضعف و گناه پيدا  مي كند.
در اين هنگام اطرافيان حالت هاي فرد افسرده را متوجه مي شوند و به پي مي برند كه افكار منفي در او به وجود آمده و دچار يك بيماري روحي شده است اما در اغلب اوقات آن ها خيال مي كنند كه فرد افسرده به راحتي مي تواند با اين قضيه كنار بيايد و از افكار افسرده خود رها شود، بنابراين اهميت زيادي به اين موضوع نمي دهند.
در حقيقت فقط يك فرد افسرده مي داند كه چطور بايد با او رفتار شود و براي اين كه از اين افكار رها شود نياز به كمك و زمان دارد.


راه هاي رهايي از حالت افسردگيبراي اين كه فرد از حالت افسردگي رها شود مي توان راه هاي موثري را امتحان كرد، به طور مثل فرد بيمار را درك كرد، با او رفتار صحيح و درستي داشت و با مهرباني و شكيبايي با او رفتار كرد. در اين صورت بيمار بهتر مي تواند با افكارش كنار بيايد و روند درمان را طي كند.
افسردگي يك بيماري است كه به خاطر رنج و احساس هاي ناخوشايندي و فشار هاي مداومي كه بر روي او بوده است به وجود مي آيد و براي درمان آن بايد روش هاي صحيح درماني را در نظر گرفت و با صبر و حوصله آن بيماري را درمان كرد.
افسردگي يك بيماري جسمي نمي باشد و نمي توان آن را با قرص و چند روز استراحت كردن بر طرف كرد و درمان آن نياز به زمان دارد.
افسردگي چيست ؟بر اساس نظر روانشناسان هنگام افسردگي فرد به غم و اندوه بسياري دچار مي شود و سطح خوش حالي او به ميزان زيادي كاهش مي يابد و گوشه گير مي شود.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-سرما خوردگي رواني چيست؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۶:۲۹:۲۴ ] [ دكتر غلامي ]

تشخيص و دلايل افسردگي پس از زايمان و راهكارهاي مقابله با آن را مطالعه كنيد. زمان مطالعه ۶ دقيقه
ما معمولا افسردگي و غم را با اتفاقات و تجربيات تلخ همراه مي دانيم.
از دست دادن فرزند، طلاق و جدايي از همسر، خيانت، ورشكستگي مالي، شكست عشقي و اتفاقاتي از اين دست عناويني معمول و معقول براي رخ دادن افسردگي مي باشد.
اما افسردگي  پس از زايمان! چيزي كه با معادلات ذهني ما جور در نمي آيد…
نه اشتباه نكنيد افسردگي پس از زايمان به دليل زايمان هاي تلخ يا در پي بچه دار شدن ناخواسته و اجباري يا حتي با خبرشدن از داشتن نوزادي ناقص و مشكل دار نمي باشد…
اتفاقي فرخنده با تولد نوزادي خواستني كه منجر به احساس ناخواستني و غم در دل مادر مي شود. احساسي كه مادر حتي از بيانش ممكن است احساس نگراني و عذاب وجدان بكند.
تفاوت احساس غم با افسردگي پس از زايمان ؟درصد بالايي از زنان ( حدود ۸۰ درصد ) به دليل تغييرات هورموني  بعد از زايمان دچار يك دوره خفيف و كوتاه مدت غم مي شوند كه به آن غمگيني پس از زايمان مي گويند.
از اين ميان تنها عده كمي (حدود ۱۰ درصد يعني تقريبا از هر ۱۰۰ زن ۱۰ نفر ) دچار اختلال افسردگي پس از زايمان مي شوند.
درواقع برخلاف غمگيني پس از زايمان كه خفيف اما شايع مي باشد، افسردگي پس از زايمان چندان شيوع بالايي ندارد.
تفاوت بين غم و اندوه شايع پس از زايمان با اختلال افسردگي پس از زايمان در شديد بودن نشانه ها و همچنين طولاني تر بودن اين دوره مي باشد.
در غمگيني پس از زايمان نشانه هاي غم و بي قراري يا گريه كردن با احساسات مثبت و شادمانه متداخل است و نشانه ها كه در خلال ۱۰ روز پس از زايمان  رخ داده، معمولا  خود به خود از بين مي روند.


در افسردگي پس از زايمان ، نشانه ها در خلال يك ماه پس از وضع حمل آغاز مي شود و حتي مي تواند تا ۶ ماه بعد  نيز ظهورش به تعويق بيفتد.

افسردگي پدر و مادر و تاثير آن بر كودكافسردگي پدر و مادر و تاثير آن بر كودك0 ديدگاه/ژانويه 6, 2020ادامه مطلبنشانه هاي افسردگي پس از زايمان چيست؟حس غمگيني، دلمردگي ، نااميدياحساس گناه و سرزنش خودحس بي ارزشيگريه كردن بيش از حدحس رنجيدگي و خشم و اضطرابدشواري در خوابيدن و يا پرخوابي مفرطبي علاقگي به داشتن رابطه جنسيتغيير اشتها ( بيش از حد خوردن يا به اندازه كافي نخوردن )حس رخوت، بي حالي، خستگي زيادافكار منفي درمورد خود ، دنياي اطراف و ديگران و نيز آيندهانتقاد از خود: من مادر بدرد نخوري هستم و…دلواپس بودن، مشكل در تصميم گيري و قدرت تمركزاجتناب از روابط اجتماعي با ديگران و ميل به تنهاييجر و بحث بيشتر با ديگران، به تعويق انداختن كارها…

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-افسردگي پس از زايمان يك اتفاقي شيرين اما احساسي تلخ!


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۱۳:۲۷ ] [ دكتر غلامي ]

افسردگي روان پريشانه (افسردگي سايكوتيك)
اختلال افسردگياختلال افسردگي، اختلالي مرتبط با خلق است كه مشخصه ي بارز آن، كاهش علاقه و لذت و احساس افسردگي و غم شديد است.
در اختلال افسردگي فرد احساس نااميدي شديد مي كند و عزت نفسش به شدت كاهش پيدا مي كند، تمركز حواس پايين، بي اشتهايي و پراشتهايي، بي خوابي و پرخوابي، خستگي شديد و احساس نااميدي از علائم افسردگي است.
اختلال افسردگي روان پريشانه (سايكوز)سايكوز عبارت است از مجموعه سمپتوم هاي متفاوت كه مي توانند باعث قطع ارتباط فرد با واقيعت شوند و در فرد ترس و سردرگمي به وجود بياورند، دو مورد از مهمترين نشانه هاي سايكوز توهم ها و هذيان ها هستند.
توهم (هالوسينيشن ها)توهم ها، تجربه ي نابهنجاري در حواس پنج گانه هستند.
مثلا اين افراد چيزهايي را تصور مي كنند، مي بينند، مي شنوند كه وجود خارجي ندارند.
هذيان ها (ديلوژن ها)ديلوژن ها عبارت اند از باورهاي راسخ اما غلط


سرما خوردگي روانيسرما خوردگي رواني چيست؟0 ديدگاه/فوريه 26, 2021ادامه مطلبافسردگي روان پريشانهگاهي ممكن است افسردگي همراه با نشانه هاي روان پريشانه باشد يعني فرد، دچار افسردگي است و در همان حال احساس جدا شدن از واقيعت و تجربه ي توهم ها (هالوسينيشن ها)  و هذيان ها (ديلوژن ها) را داشته باشد، كه در اين صورت اين اختلال، اختلال افسردگي همراه با نشانه هاي سايكوتيك نام مي گيرد كه گاهي ممكن است به آن افسردگي سايكوتيك نيز بگويند.
اين توهم ها و هذيان ها مي توانند متناسب با خلق فرد باشند و گاهي هم ممكن است نامتناسب با خلق باشند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-افسردگي روان پريشانه (افسردگي سايكوتيك)


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۵۴:۱۰ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب