?>
روز ۱۰۰      ساناخبر      روانشناسی      اخبار اقتصادی      ابجد      -      گلی شی      دانلود فیلم دوبله فارسی      ویپ چی      روز ۱۰۰      هفت ستاره      روز 100      سینما برتر      -      -      قیمت روز      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      *      +      -      *      +      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 30
دیروز : 121
افراد آنلاین : 1
همه : 100951
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

گروه درماني | انواع جلسات گروه درماني و كاربرد آن ها
گروه درماني يكي از روش هاي روان درماني است كه روانشناسان از آن استفاده مي كنند، در اين روش درماني حداقل به يك درمانگر حرفه اي و دو بيمار نياز است، پويايي گروه باعث مي شود تا افراد در درمان سرعت بيشتري داشته باشند و پيشرفت كنند و تاثير آن از روان درمان فردي بيشتر مي باشد.
علاوه بر اين گروه يك حالت حمايتي به وجود مي آورد تا افراد راحت تر مسائل مربوط به خودشان را افشا كنند و مشكلات خود را بيان كنند  و در صورتي كه هدف از درمان افزايش مهارت ها اجتماعي يا مواردي مشابه آن باشد در اين صورت گروه درماني مي توانند بسيار كمك كننده باشد.
همچنين اگر آگاهي لازم در مورد كاركرد ها و فوايد گروه درماني داشته باشيد در اين صورت با آگاهي و اطمينان بيشتري مي توانيد در اين گروه ها شركت كنيد و گامي در جهت درمان برداريد.
گروه درماني در درمان چه مشكلاتي به كار مي رود؟گروه درماني براي درمان و حل مشكلات مختلف و متنوعي مورد استفاده قرار مي گيرد در اين روش درماني، درمانگر يك مسئله را مطرح مي كند و در ادامه افرادي كه در آن گروه قرار دارند در مورد آن مسئله با يكديگر بحث مي كنند و وظيفه گروه درمانگر اين است كه افرادي كه داخل گروه هستند را مديريت كنند و آن ها هدايت كنند.


گروه درماني فوايد بسياري دارد و به افراد اين امكان را مي دهد كه در جمعيت خودشان را درك كنند و از افرادي كه در گروه هستند نكاتي را مي آموزند و آموخته هاي خود را انتقال مي دهند، گروه درماني معمولا در مورد مسائل زير به كار مي رود:
سوء استفاده جنسيطلاقاضطرابمشكلات ارتباطيمهارت والدگري و فرزند پروريمشكلات خوردنمديريت و كنترل خشمسوگ و از دست دادن عزيزانابتلا به بيماري هاي سخت مانند سرطانترك اعتيادرضايت شخصي در مورد هر كدام از اين گروه هاي اهميت بسياري دارد و درمانگر هيچ يك را مجبور نمي كند تا در اين جلسات شركت كنند، زيرا ممكن است بسياري از افراد در جمع راحت نباشند و آمادگي بيان و به اشتراك گذاشتن درد ها و رنج هاي خود با ديگران را نداشته باشند در اين شرايط ابتدا بايد درمانگر مراجع خود را از طريق جلسات فردي ببيند و بعد او را براي شركت در جلسات گروهي آماده كند.
هر چند آگاهي و اطلاعات افراد در اين زمينه بيشتر باشد عملكرد و كارايي اين گروه ها بيشتر خواهد بود و در اين با آمادگي وارد اين جلسات مي شود و از شركت كردن در آن رضايت بسياري خواهد داشت.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-با گروه درماني زندگي ام را تغيير دادم


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۴ تير ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۱۶:۴۸ ] [ دكتر غلامي ]

پرخاشگري نوجوانان ، علل، پيامد ها و نحوه برخورد صحيح با پرخاشگري
پرخاشگري نوجوانان يكي از چالش هايي است كه بسياري از والدين با آن رو به رو مي شوند و نمي توانند از پس آن بر بيايند، در نوجوانان برخي از تغييرات جسمي و رواني به وجود مي آيد كه باعث بروز خشم و رفتار هاي پرخاشگرانه در نوجوان مي شود اما در بسياري از موارد پرخاشگري نوجوان به سبك هاي فرزند پروري والدين و نحوه برخورد آن ها با نوجوان بستگي دارد.
يكي ديگر از مشكلات در دوران نوجواني زود رنجي مي باشد. اگر نوجوان بيش از اندازه خشمگين شود و قادر نباشد رفتار خود را كنترل كند اين مسئله ممكن است براي او آسيب زننده باشد، بنابراين بهتر است والدين آگاهي لازم درباره علل، ريشه، درمان و راهكارهايي براي پرخاشگري نوجوانان را كسب كنند تا بتوانند از نوجوان حمايت كنند تا او اين دوره را با موفقيت پشت سر بگذارد.
والدين براي كاهش تنش ميان خود و فرندان و پيشگيري از درگيري مي توانند به مشاوره خانواده مراجعه كنند و از او كمك بخواهند.
پرخاشگري نوجوانانخشم حالت هيجاني و بر انگيختگي مي باشد كه هنگام رو به رو شدن با مشكلات و مسائل روز مره و همچنين محرك هاي نامناسب محيطي به صورت هاي مختلف بروز پيدا مي كند، خشم و پرخاشگري حالت هايي مي باشد كه همه انسان ها آن را تجربه كرده اند و چندين بار در طول زندگي با آن رو به رو شده اند و با آن آشنا هستند.


اما احساس خشم و پرخاشگري در دوران نوجواني مي تواند با شدت بيشتري بروز پيدا كند و نوجوان زماني كه از دنياي كودكي خود خارج شده است در حال تغيير و رو به رو شدن با بحران هاي بزرگسالي از جمله پذيرش مسئوليت هاي اجتماعي مي باشد به همين دليل اغلب پرخاشگري مي كند. در حقيقت پرخاشگري يكي از ويژگي هاي دوران نوجواني محسوب مي شود.
ويژگي هايي كه سبب پرخاشگري در دوران نوجواني مي شوندنوجواني مرحله اي است كه فرد طي آن براي ورود به بزرگسالي آماده مي شود، اين دوره با تغييرات جسمي و روحي بسياري همراه مي باشد و نوجوانان در اين دوره از زندگي ويژگي هايي را تجربه مي كند كه در پرخاشگري آن ها نقش زيادي دارد در ادامه اين مقاله برخي از اين ويژگي ها را به طور دقيق مورد بررسي قرار مي دهيم.
پرخاشگري نوجوانان، ويژگي هاي جسمانيفرد در دوره نوجواني از نظر جسماني تغييراتي در او ايجاد مي شود و ويژگي هايي در او به وجود مي آيد كه احتمال دارد باعث بروز پرخاشگري در او شود در زير بعضي از اين ويژگي ها را ذكر مي كنيم:
آغاز بلوغ جسمانيبروز صفات ثانويه و اوليه جنسيسن ناشي گريناهماهنگي در حركاتتغييرات هورمونياحساس خستگي و درد عضلاني

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-درمان پرخاشگري نوجوانان به سادگي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۴ تير ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۷:۲۲ ] [ دكتر غلامي ]

تاثير كرونا بر جنين
امروزه كرونا به يك نگراني گسترده تبديل شده و ترس و نگراني هاي زيادي را با خود به جامعه آورده است. نكته اي كه بايد در مورد اين بيماري در نظر گرفت اين است كه كرونا سن، جنسيت و قوميت نمي شناسد و درجوامع بشري بي وقفه در حال پيشروي مي باشد.
در ميان افراد جامعه چهار گروه در معرض خطر بيشتري قرار دارد و در مقابل كرونا آسيب پذيرتر خواهند بود آن گروه ها عبارت اند از :
كودكان، سالمندان، بيماران و زنان بارداربه نظر مي رسد كه اين افراد ضعيف تر مي باشند و ممكن است در معرض خطر بيشتري قرار بگيرند. در مورد گروه چهارم كه زنان باردار مي باشند نگراني ها دو چندان مي باشد، زيرا در اين گروه علاوه بر مادر، جنين نيز در خطر قرار مي گيرد.

اينكه مادر يك بيماري خطرناكي را به جنين منتقل دهد بسيار استرس زا و اضطراب آور مي باشد، بنابراين لازم است در مورد اثرات بيماري كرونا بر نوزاد و جنين اطلاعاتي را به درستي به دست آوريد.
به اين منظور توصيه مي شود تا اين مقاله (تاثير كرونا بر جنين) را مورد مطالعه قرار دهيد تا اطلاعاتي را در اين مورد كسب كنيد.
تاثير كرونا بر جنين و مادر باردار و پيشگيري از آنزنان در دوران بارداري بخشي از ويتامين ها و مواد معدني موجود در بدن شان توسط جنيني كه در شكم دارند جذب مي شود و جنين از اين مواد تغذيه مي كند و به همين دليل بدن زن ضعيف تر مي شود.
همچنين بسته به ماه بارداري زن باردار ممكن است درد هاي حاملگي و احتمالا بي خوابي هايي را تجربه كند كه باعث مي شود بدنش ضعيف تر شده و نسبت به بيماري ها آسيب پذير گردد.
بيماري كرونا از بقيه بيماري ها مستثني نمي باشد و زن باردار نسبت به هم سن و سالان غير باردارش بيشتر در معرض خطر ابتلا به كرونا مي باشد.
بر اساس نتايج، آن طور به نظر مي رسد كه زنان بارداري كه قدري مسن تر، داراي اضافه وزن و يا بيماري هاي قلبي، فشار خون و ديابت هستند بيشتر در معرض آسيب ها قرار مي گيرند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-تاثير كرونا بر جنين


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۵۸:۰۳ ] [ دكتر غلامي ]

رابطه با خواهر شوهر از نظر مشاوره اسلامي
از آن جايي كه در مورد بسياري از مشكلاتي كه در زندگي افراد به وجود مي آيد اطلاعي نداريم بر حسب وظيفه مطالب زير را بيان مي كنيم تا بتوانيم گره اي از مشكلات باز كنيم.
در صورت تمايل در قسمت گفت وگو در مورد رابطه با خواهر شوهر و علت به وجود آمدن اختلافات بيشتر توضيح دهيد تا بتوانيم راهكار هاي مناسب و بهتري را براي شما ارائه دهيم.
هميشه نكته كليدي را در نظر داشته باشيد كه « لزوما با انتخاب صحيح در ازدواج قادر نخواهيم بود تا ابد در زندگي احساس خوشبختي داشته باشيم زيرا در مسير زندگي پيچ و خم هايي به وجود مي آيد كه بايد براي حل آن ها صبر و تحمل داشته باشيم و با مهارت هاي مختلف زندگي آشنا شويم تا بتوانيم به درستي راهكارهاي مناسب براي حل مسائل و مشكلات پيدا كنيم.»
از طرف ديگر شما بايد به اين نكته توجه كنيد كه زندگي كردن يك هنر مي باشد و شما بايد اين هنر را به تدريج بياموزيد و مهارت هاي لازم را از افراد با تجربه ياد بگيريد در غير اين صورت با افرادي كه در حاشيه زندگي مشترك شما قرار دارند و بعضي اوقات ممكن است وارد متن زندگي شما شوند دچار مشكل خواهيد شد بنابراين براي اين كه از اين مشكلات رهايي يابيد و پيشگيري هاي لازم را انجام دهيد بايد هنر زندگي كردن را بياموزيد و هم چنين نحوه برخورد با همسر و خانواده همسر را درمواقع مختلف ياد بگيريد.
توجه به نكات زير مي تواند به شما كمك كند تا رابطه خوبي با همسرتان و خواهرش داشته باشيد:
نكاتي در مورد رابطه با خواهر شوهر و همسرخواهر گرامي؛ بر اساس تجربه  نشان داده شده است كه زوج هاي جوان در اوايل زندگي با روحيات و اخلاقيات همديگر آشنا نيستند و به همين دليل اختلاف نظر و اختلاف سليقه در مورد مسائل جزئي زندگي براي آن ها به وجود مي آيد كه باعث تنش و درگيري مي شود.
در مورد اين مسائل افراد بايد صبر و تحمل و سعه صدر داشته باشند در غير اين صورت شيريني زندگي آن ها به تلخي تبديل مي شود و مشكلاتي در زندگي براي آن ها به وجود خواهد آمد لذا شايسته است به خاطر رفتار هاي ناخوشايند خانواده هاي دو طرفين بار مضاعفي بر روابط خود با شوهرتان ايجاد نكنيد، زيرا هيچ كس آن طور نمي باشد كه شما دوست داريد و هر كدام از افراد اخلاق و ويژگي هاي خاص خودشان را دارند، گاهي اوقات ممكن است برخي افراد ما را با اعمالشان نابود كنند.


براي اين كه رابطه سالمي داشته باشيم بايد ديگران را همانطور كه هستند بپذيريم، شايد حق با شما باشد و يك  انتقاد محترمانه از خواهر شوهرتان ممكن است باعث ناراحتي شوهرتان شود اگر مي خواهيد در ديد همسرتان و خانواده اش بهترين باشيد نبايد از آن ها ايراد بگيريد در اين گونه مواقع بايد انتظارات خود را به طور صريح، شفاف و بسيار محترمانه بيان كنيد و با خود ايشان در ميان بگذاريد. اگر براي شما اهميتي ندارد از مطرح كردن آن با همسرتان پرهيز كنيد، البته در بعضي اوقات نياز به درد دل كردن با همسرتان داريد تا مسائلي كه باعث ناراحتي شما شده است را با او درميان بگذاريد اما در صورتي كه اين بحث ها باعث دلخوري همسرتان مي شود از آن اجتناب كنيد و تمام نكات و راهكار ها را مورد توجه قرار دهيد تا بتوانيد بهترين تصميم را بگيريد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-رابطه با خواهر شوهر از نظر مشاوره اسلامي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۴۶:۱۳ ] [ دكتر غلامي ]

علت اختلافات و مشكلات خانوادگي چيست؟
مسئله اختلاف امري طبيعي است و در هر خانواده اي وجود دارد علت اين اختلافات مي تواند تفاوت عقيده و ديدگاه اعضاي خانواده باشد.
گاهي اوقات ممكن است سوء تفاهم ها باعث اختلاف و درگيري اعضاي خانواده شود.
هيچ كس نمي تواند صد در صد جلوي اختلاف و درگيري را بگيرد تا حدي اختلاف و درگيري طبيعي است و جاي نگراني ندارد.
اما اگر اختلاف و درگيري باعث برخوردهاي پرخاشگرانه شود بايد براي حل و برطرف كردن آن تلاش كرد.
 اختلافات و مشكلات خانوادگي رايجاختلافات ممكن است در هر خانواده‌اي اتفاق بيافتد و اين امري كاملاً طبيعي است مثلاً اختلاف بين والدين، اختلاف بين والدين و فرزندان و بين خواهر و برادر نمونه‌اي از اين اختلافات مي‌باشد.
اما آنچه كه داراي اهميت است اين است كه چگونه با اين اختلافات برخورد كنيم؟
براي برطرف كردن اين اختلافات بايد مهارت هاي ارتباطي مناسبي داشته باشيم.
اختلاف بين والدينيكي از مهم ترين اختلافات، اختلاف والدين است كه مي تواند به دليل مشكلات مالي، اختلاف عقيده و مسائل تربيت فرزندان باشد.
اگر دعواي بين والدين زياد باشد تاثير نامطلوبي بر فرزندان مي گذارد به خصوص اگر فرزند كوچكي در خانه باشد زيرا اين فرزندان آسيب بيشتري مي بينند.


فرزنداني كه شاهد دعوا و درگيري بين والدين هستند دچار افسردگي، اضطراب و پرخاشگري مي شوند و همچنين ممكن است است والدين خود را الگو قرار داده و با همسالان خود درگير شوند.
دعواي والدين و فرزندانممكن است گاهي دعواهاي شديدي بين والدين و فرزندان رخ دهد كه باعث استرس شود.
دعواي بين والدين و فرزندان در دوران نوجواني بيشتر است چرا كه در اين سن وسال نوجوانان علاقه به استقلال دارند و دوست دارند از خانواده جدا شوند و هويتي مستقل داشته باشند اما اگر والدين اين نوجوانان تمام رفتارهاي فرزندشان را كنترل كنند و رفتاري نادرست از خود نشان دهند مانع استقلال فرزندشان مي شوند.
همچنين گاهي والدين به هنگام دعوا به تحقير و سرزنش فرزندان مي پردازند كه تاثير منفي روي آن ها مي گذارد و باعث كاهش عزت نفس آن ها مي شود.
اگر والدين به دعوا با يكي از فرزندان بپردازند ساير فرزندان هم دچار آسيب مي‌شوند زيرا آن ها فكر مي‌كنند كه شما تمام توجه خود را معطوف به او كرده‌ايد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-علت اختلافات و مشكلات خانوادگي چيست؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۳۸:۲۷ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب