?>
-      قیمت روز      طلایاب      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      خرید نهال      نوید      *      +      -      *      -      +      دانلود سریال آواتار 2024      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
508 Resource Limit Is Reached

Resource Limit Is Reached

The website is temporarily unable to service your request as it exceeded resource limit. Please try again later.
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 278
دیروز : 107
افراد آنلاین : 2
همه : 94173
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

توانايي حل اختلافات زناشويي از مهم ترين مهارت هاي زندگي مي باشد كه بسياري از زوجين آن را به درستي كسب نمي كنند، در اين مقاله به بررسي اين مهارت و راه هاي لازم براي حل اختلافات زناشويي پرداخته شده است.
زنان و مردان با هم متفاوت هستند و افرادي كه با يكديگر ازدواج مي كنند هر كدام ويژگي ها و خصوصيت هاي منحصر به خودشان دارد و اين ويژگي ها در زنان و مردان متفاوت مي باشد، اين تفاوت ممكن است اختلافاتي را بين آن ها به وجود آورد.
روانشناسي دعواي زن و شوهرافراد خصوصيت ها و ويژگي هايشان را بر اساس ژنتيكشان به دست مي آورند و اين تفاوت هاي ژنتيكي در خصوصيات جسماني آن ها ديده مي شود، زيرا اگر به اثر انگشت دو نفر دقت كنيد هيچ گاه يكسان نمي باشد.
همچنين خصوصيات چهره هر فرد منحصر به فرد مي باشد و باعث مي شود كه يكديگر را به خوبي شناسايي كنيم و ساير تفاوت هايي كه بين افراد وجود دارد غير جسماني مي باشد.
بعضي اوقات اختلافاتي وجود دارد كه نمي توان با نگاه به شخص آن اختلاف ها را شناسايي كرد در حالي كه آن اختلاف ها وجود دارد.
مثلا بعضي افراد درون گرا و بعضي ها برون گرا مي باشند و اين يك نوع تفاوت شخصيتي مي باشد. تفاوت هاي شخصيتي نشان مي دهد كه فرد كارهاي مهم و ضروري زندگي اش را به چه صورتي انجام مي دهد.
در روانشناسي دعواي زن و شوهر ما انسان ها در مورد موضوعات مختلف شيوه هاي متفاوتي را براي حل آن ها در نظر مي گيريم و به عبارت ديگر نسبت به موضوعات اختلاف نظر داريم. مثلا درمورد چگونگي تربيت و بزرگ كردن بچه ها، نحوه رانندگي، روش سپري كردن اوقات فراغت و جنبه هاي ديگر زندگي ايده و سليقه هاي متفاوتي داريم و به خاطر همين تفاوت ها، اختلاف هايي بين ما به وجود مي آيد.
براي حل اين اختلاف ها نبايد راه هاي اشتباهي را در نظر بگيريم و هر طور شده از شر آن ها رها شويم بلكه بايد ياد بگيريم تفاوت هاي يكديگر را بپذيريم و با آن كنار بيايم.

چرا حل اختلافات زناشويي انقدر مهم است؟+ راهكارهاي اساسيهدف از ازدواج خوب چيست؟| راهكار هايي براي حل اختلافهدف از ازدواج خوب اين است كه زوج ها بايد ياد بگيرند كه چطور به صورت يك تيم با يكديگر كار كنند و از اختلاف هايشان براي جرو بحث و دعوا استفاده نكنند و به جاي آن سعي كنند از اختلاف ها براي خود زندگي بهتري بسازنند و در كنار يكديگر از زندگي لذت ببرند.
حل اختلاف ها يك نوع روش كار تيمي مي باشد، به طوري كه تا وقتي دعوايي پيش نيايد ما نمي توانيم تشخيص دهيم كه اختلافات ما چه هستند و نمي توانيم تفاوت ها را به خوبي بشناسيم.
در اين جا منظورمان تفاوت سليقه ها و اختلاف نظر هاي ساده نمي باشد بلكه بر اساس نظر مشاوران دعوا زماني به وجود مي آيد كه دو زوج احساس مي كنند در مورد موضوعات متفاوت اختلاف دارند و نظرات آن ها متفاوت مي باشد. اين نظرات متفاوت بر روي رفتارشان تاثير منفي مي گذارد و باعث ناسازگاري و ناهماهنگي در رابطه مي شود.
افرادي كه با يكديگر زندگي مي كنند ممكن است در حوزه هاي مختلف زندگي مانند غذا خوردن، رانندگي، مسائل جنسي، پول، خويشاوندان، اعتقادات، تربيت فرزندان، گذراندن اوقات فراغت و …با يكديگر تفاوت نظر داشته باشند به حدي كه ممكن است بر سر اين موضوعات دعوا كنند.
اما بايد دقت داشته باشيد كه اختلافات هميشه بد نبوده و در هر ازدواجي اجتناب پذير مي باشد. به عبارت ديگر همه ازدواج ها اختلاف دارد و غير ممكن است ازدواجي بدون اختلاف باشد.
همانطور كه گفتيم هر فرد ويژگي و خصوصيات خاص خودش را دارد و هنگام ازدواج با فردي ديگري ازدواج مي كنيد بايد بدانيد كه مانند هر انسان ديگري خصوصيات منحصر به فرد خودش را دارد.
در ازدواج بايد هدف خود را از دست دادن اختلاف ها در نظر بگيريد به همين دليل شما بايد ياد بگيريد كه چطور با يكديگر مانند اعضاي گروه هماهنگ شويد تا با كمك يكديگر براي رسيدن به يك هدف مشخص اقدامات لازم را انجام دهيد.پيشگيري از ايجاد اختلاف بين زن و شوهردر صورتي كه زوجين ياد بگيرند كه اختلاف هايشان را چگونه حل كنند، بهتر مي توانند با يكديگر زندگي كنند و خواهند توانست به خوبي يكديگر را درك كرده، از يكديگر پشتيباني و حمايت كنند در اين هنگام آن ها ازدواج موفقي خواهند داشت و پيشگيري از ايجاد اختلاف بين زن و شوهر انجام مي شود.
وقتي كه زوجين بتوانند از لحاظ عاطفي به خوبي با يكديگر ارتباط برقرار كنند براي زندگي در كنار يكديگر از هماهنگي بيشتري برخوردار خواهند بود.
اگر بين زن و شوهر اختلاف به وجود آيد و اين اختلاف حل نشود، هماهنگي به درستي بين آن ها به وجود نخواهد آمد و زندگي آن ها به ميدان نبردي تبديل خواهد شد، رفتار نامناسبي با يكديگر خواهند داشت و يكديگر را با سخنان و كلمات نامناسب مورد خطاب قرار خواهند داد.

منبع:كانون مشاوران ايران-چرا حل اختلافات زناشويي انقدر مهم است؟+ راهكارهاي اساسي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۸ مرداد ۱۴۰۱ ] [ ۰۷:۰۴:۳۸ ] [ دكتر غلامي ]

بر اساس مطالعات روانشناس تلفني چگونه عزت نفس خود را افزايش دهيم ؟
بر اساس نظر روانشناسان و مشاوران دوران كودكي بسيار مهم است و شخصيت طرف در آن زمان شكل مي گيرد مثلا افرادي كه مورد سوء استفاده هيجاني، بي توجهي و يا رها شدگي قرار گرفته اند يا ممكن است مورد سوء استفاده جنسي قرار گرفته باشند، عزت نفس آن ها كاهش يافته و عزت نفس خود را از دست مي دهند.
داشتن عزت نفس بسيار مهم مي باشد و در چند سال اخير بسيار در مورد عزت نفس مطالب ديده و شنيده ايم اما آن را جدي نگرفته ايم و اتفاقاتي كه در كودكي و بزرگسالي پيش آمده باعث شده تا عزت نفس ما كاهش يابد اما ما بايد تلاش كنيم براي بالا بردن عزت نفس از آن استفاده كنيم.
براي آرامش رواني داشتن عزت نفس بسيار مهم است پس بايد سعي كنيم آن را تقويت كنيم.
عزت نفس بر روي جنبه هاي زندگي فرد اثر مي گذارد و تاثيرات مثبتي دارد كه در زير نمونه هاي از آن را بيان مي كنيم.
تغيير نگرش مان نسبت به خود و ديگراننگرش ديگران نسبت به ماانتخاب هايمان در زندگيتوانايي مان در نثار عشق و دريافت آنتوانايي و تمايل ما براي تغيير چيزهايي كه دوست داريمبر اساس مطالعات روانشناس تلفني چگونه عزت نفس خود را افزايش دهيم ؟عزت نفس چيست ؟عزت نفس يك نوع احساس است كه در مورد خودمان داريم و قضاوت كلي مي باشد كه درباره خودمان انجام مي دهيم.
هنگامي كه عزت نفس خوب و بالايي داشته باشيم در اين صورت خودمان را همان طور كه هستيم مي پذيريم با همان صفات بد و خوبي كه داريم، و شخصيت خودمان را دوست داريم و تاييد مي كنيم.
با عزت نفس بالا به خودمان احترام مي گذاريم، به شخصيت خود توجه كرده و به آن عشق مي ورزيم و در اين صورت به ما حس ارزشمند بودن و مفيد بودن دست مي دهد.
افرادي كه در كودكي مورد سوء استفاده قرار گرفته اند و از كودكي خود خاطره هاي بدي دارند از عزت نفس پاييني برخوردار هستند آن ها خودشان را دوست ندارند و به خود توجه نمي كنند و اصلا به خودشان احترام نمي گذارند، آن ها نمي توانند باور كنند كه كسي آن ها را واقعا  دوست دارد و يا به آن ها توجه مي كند و احترام مي گذارد.
بر اساس گفته روانشناسان آن ها خودشان را لايق عشق و احترام نمي دانند و همچنين نمي خواهند كه مورد توجه و رفتارهاي محبت آميز قرار بگيرند و اگر كسي آن ها را دوست داشته باشد و به آن ها احترام بگذارد و محبت كند آن ها احساس خشم و ناراحتي مي كنند و از آن فرد دوري مي كنند.
آن ها ممكن است به سمت كسي كشيده شوند كه به آن ها فخر مي فروشد و نسبت به فرد بي تفاوت و بي رحم عكس العمل نشان مي دهد آن ها بيشتر به اين مدل رفتار عادت دارند و خود را سزاوار اين نوع برخورد مي دانند.
بسياري از افراد ستند كه قصد دارند از طرف مقابلشان سوء استفاده كنند به همين دليل در ابتدا جذب كسي مي شوند كه به آنها احترام مي گذارد و با محبت و مهرباني صحبت مي كند اما هنگامي كه او را به دست آورند و مالك آن شخص شدند از او متنفر مي شوند.


زيرا آن ها به طور نا خود آگاه متعقد هستند كه هر كس در كنار آن ها مي خواهد باشد بايد ايراد مهمي داشته باشد و به همين دليل نبايد مورد احترام قرار بگيرد چون سزاوار آن نمي باشد.
همچنين چون در كودكي به آن ها توجه نشده و مورد محبت و عشق قرار نگرفته اند نمي توانند علاقه عاشقانه اي را دريافت كنند و اين دريافت علاقه براي آن ها دردناك خواهد بود.
اختلال بدشكلي بدناختلال بدشكلي بدن (BDD) | تنفر از اندام خودمبر اساس مطالعات روانشناس تلفني چگونه عزت نفس خود را افزايش دهيم ؟بر اساس نظر روانشناسان و مشاوران براي اين كه زن و مرد عزت نفس خود را افزايش دهند راهكارهايي وجود دارد كه براي آن ها بسيار سودمند مي باشد در زير نمونه هايي از آن را ذكر مي كنيم.
نبايد از خودتان انتقاد كنيد و هنگامي كه خود را مورد انتقاد قرار مي دهيد بايد توجه داشته باشيد كه ميزان انتقاد شما چقدر مي باشد زيرا زماني كه خود را مورد انتقاد قرار مي دهيد در واقع با خودتان همان گونه اي برخورد مي كنيد كه والدين تان با شما برخورد مي كرده اند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-بر اساس مطالعات روانشناس تلفني چگونه عزت نفس خود را افزايش دهيم ؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ تير ۱۴۰۱ ] [ ۰۷:۲۸:۰۵ ] [ دكتر غلامي ]

مشاوره توانبخشي مي تواند براي افراد سودمند باشد؟افراد ناتوان، مبتلا به بيماري هاي رواني و ساير اختلالات روانپزشكي گاهي اوقات به كمك در جنبه هاي مختلف زندگي خود نياز دارند از جمله محيط هاي كاري، زندگي، اجتماعي و يادگيري. يكي از رويكردهايي كه مي تواند به اين افراد در مديريت علائم و بهبود عملكرد كمك كند، به عنوان توانبخشي رواني اجتماعي شناخته مي شود.
مشاوره توانبخشي يك رويكرد درماني است كه براي كمك به بهبود زندگي افراد مبتلا به بيماري رواني طراحي شده است. هدف آن آموزش مهارت‌هاي عاطفي، شناختي و اجتماعي است تا به آنها كمك كند تا حد امكان مستقل در جوامع خود زندگي و كار كنند.
تاريخچه توانبخشي رواني اجتماعيقبل از دهه‌هاي ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰، غيرعادي نبود كه افراد مبتلا به بيماري‌هاي رواني جدي در نهادها قرار گيرند. رويكرد درمان مسائل مربوط به سلامت روان از آن زمان تا كنون تغيير قابل ملاحظه اي داشته و منجر به نهاد زدايي شده است.
امروزه بر كمك به افرادي كه داراي شرايط سلامت روان هستند، تاكيد مي شود كه تا حد امكان مستقل زندگي كنند و به طور كامل در جوامعي كه در آن زندگي مي كنند ادغام شوند.
در حالي كه ننگ پيرامون بيماري رواني هنوز وجود دارد، توانبخشي رواني-اجتماعي تلاش مي كند به كاهش تعصب و تقويت شمول اجتماعي كمك كند. اين رويكرد از آنچه به عنوان مدل بهبودي بيماري رواني شناخته مي شود، استفاده مي كند.
بهبودي كامل اغلب هدف است، اما به‌عنوان يك فرآيند به‌جاي يك نتيجه در نظر گرفته مي‌شود. توانبخشي رواني اجتماعي بر توانايي فرد براي بهبودي متمركز است. و بر ارائه توانمندسازي، شمول اجتماعي، حمايت و مهارت هاي مقابله اي متمركز است.
زندگي هر فردي منحصر به فرد است و توانبخشي رواني-اجتماعي مي تواند به افراد مبتلا به بيماري رواني كمك كند تا معنا، اميد و رشد را بدون توجه به توانايي ها يا تأثيرات شرايط بيابند.
مشاوره توانبخشي رواني اجتماعياهداف توانبخشي رواني اجتماعيصرف نظر از اينكه خدمات رواني اجتماعي چه شكلي دارند، اهداف اصلي شامل كمك به افراد در اين احساس است:
توانمند : هر فردي بايد احساس كند كه مي‌تواند اهداف خود را تعيين كند و از قدرت و استقلال براي پيگيري آن اهداف برخوردار باشد.اميدوار : ممكن است افراد در نتيجه وضعيت خود احساس تضعيف كنند. توانبخشي بر كمك به مراجعان براي احساس اميدواري نسبت به آينده تمركز دارد.ماهر : هدف توانبخشي آموزش مهارت هايي است كه به آنها كمك مي كند شرايط خود را مديريت كنند و زندگي اي را كه مي خواهند زندگي كنند. اين شامل مهارت هاي زندگي، مهارت هاي كاري، مهارت هاي اجتماعي و غيره است.پشتيباني شده : متخصصان سلامت روان به مشتريان كمك مي كنند تا روابط و ارتباطات اجتماعي را در جامعه خود ايجاد كنند.اصول مشاوره توانبخشيتعدادي از اصول كليدي مشاوره توانبخشي رواني-اجتماعي وجود دارد كه به نحوه برخورد متخصصان بهداشت رواني كه در اين زمينه كار مي كنند به كار خود كمك مي كند.  اين اصول عبارتند از:
همه مردم پتانسيل هايي دارند كه مي توان آنها را توسعه داد.مردم حق تعيين سرنوشت دارند.تاكيد بر نقاط قوت فرد به جاي توجه به علائم بيماري.نيازهاي هر فرد متفاوت است.خدمات حرفه اي بايد متعهد باشد و تا حد امكان در يك محيط عادي انجام شود.تمركز بر مدل اجتماعي مراقبت (در مقابل مدل پزشكي) وجود دارد.به جاي تثبيت بر گذشته، بر زمان حال متمركز است.درمان‌هاي توانبخشي رواني-اجتماعي چند رشته‌اي و اغلب ماهيت زيست‌رواني-اجتماعي هستند. اين ديدگاه تشخيص مي‌دهد كه بيماري رواني بر بخش‌هاي مختلف زندگي از جمله سيستم‌هاي بيولوژيكي، اجتماعي و روان‌شناختي تأثير مي‌گذارد. نه تنها هر يك از اين سيستم ها تحت تأثير سلامت روان هستند، بلكه به طور جدايي ناپذيري به هم مرتبط هستند. هنگامي كه چيزي بر يك منطقه تأثير مي گذارد، مطمئناً بر ساير مناطق نيز تأثير مي گذارد.


با توجه به اين موضوع، مشاوره توانبخشي رواني-اجتماعي رويكردي كاملاً فردي دارد و تشخيص مي دهد كه ساير متخصصان بهداشت روان و پزشكان ممكن است براي مشاركت در روند درمان مورد نياز باشند. مراقبت فردي ممكن است به تركيبي از خدمات و درمان موثر نياز داشته باشد. اين اغلب مستلزم تسهيل دسترسي به مراقبت از حوزه هاي مختلف است.
براي مثال، يك فرد مبتلا به يك بيماري رواني ممكن است به خدمات توانبخشي رواني اجتماعي نياز داشته باشد كه مهارت‌هاي اساسي زندگي و اجتماعي را هدف قرار مي‌دهد، اما ممكن است به درمان شامل دارو و روان‌درماني نيز نياز داشته باشد. درمان وضعيت آنها علائم خاص فرد را هدف قرار مي دهد، در حالي كه توانبخشي بر روند بهبودي و ادغام مجدد متمركز است.
رويكرد تيمي تضمين مي كند كه فرد به ابزارها و منابع مورد نياز براي دستيابي به اهداف اعلام شده دسترسي دارد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-مشاوره توانبخشي | مزايا و معايب توانبخشي رواني اجتماعي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ تير ۱۴۰۱ ] [ ۰۷:۲۱:۱۲ ] [ دكتر غلامي ]

دانستن درونگرايي-برونگرايي در انتخاب همسر بسيار مهم است.آيا تا به حال فكر كرده ايد كه ابعاد شخصيت تاثير مستقيمي در انتخاب حوزه تحصيل، اشغال، محل اقامت و سبك زندگي عمومي دارد؟اگر دقت نكنيد، خطوط بعدي را بخوانيد.درونگرا از احساسات و هيجانات فقط براي دوستان بسيار نزديك صحبت مي كنند، اما برون گراها كاملا از جهان خارج مي شوند؛ آنها دوست دارند گمراه كننده، اجتماعي، رقابتي، سريع و واقع بينانه باشند.مردم درونگرا بيشتر صرف وقت خود را صرف تحصيل مي كنند و كمتر مايل به تعامل با ديگران هستند.از سوي ديگر، افراد بي عيب و نقص ديدگاه عيني و بيروني بيشتري دارند و فعاليت عملي بيشتري دارند اما اعتماد به نفس كمتري نسبت به برونگراها دارند.آنها مي خواهند بر محيط خود تأثير بگذارند و با ديگران رقابت كنند و بيشتر در عموم ظاهر شوند.اگر به نظر مي رسد كه خودآگاهي و برون گرايي در افراد افراطي باشد، ما دو شخصيت غير طبيعي داريم، اما اينها بسيار كم است و اكثريت مردم بين دو قطب هستند.با شناخت ويژگي هاي شخصي هر دو گروه، شما مي توانيد رابطه اي بهتر با آنها داشته باشيد.منبع :رجبي غلامرضا , فردوسي سيما , شهبازي مسعود. بررسي كيفيت روان سنجي مقياس باورهاي محدودكننده انتخاب همسر. مشاوره كاربردي: بهار و تابستان ۱۳۹۰ , دوره ۱ , شماره ۱ ، ۲-جبرائيلي هاشم , زاده محمدي علي, حيدري محمود. تفاوت ملاك هاي انتخاب همسر بين دو جنس. فصلنامه خانواده پژوهي : تابستان ۱۳۹۲ , دوره ۹ , شماره ۳۴دانلود مجموعه تست روانشناسي و شخصيت شناسي رايگان براي اندرويد

تست زير را انجام دهيد:
۱٫من مي خواهم هميشه افراد زيادي در اطرافم داشته باشم.كاملا مخالفمنسبتاً مخالفممخالفمنسبتا موافقمكاملا موفقم۲٫۲٫پيدا كردن آن آسان است به لبخند در ديگران و رفتن با آنها و از آن لذت بردن و از با جمعيت بودن لذت بردن.كاملا مخالفمنسبتاً مخالفممخالفمنسبتا موافقمكاملا موفقم۳٫من لزوما خودم اميدوار نيستم.كاملا مخالفمنسبتاً مخالفممخالفمنسبتا موافقمكاملا موفقم۴٫من واقعا از صحبت كردن با ديگران لذت مي برم.كاملا مخالفمنسبتاً مخالفممخالفمنسبتا موافقمكاملا موفقم

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-تست روانشناسي انتخاب همسر درونگرايي-برونگرايي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ تير ۱۴۰۱ ] [ ۱۰:۳۵:۵۵ ] [ دكتر غلامي ]

اعتياد به بازي هاي ويديويي
اعتياد به بازي هاي ويديويي (VGA) استفاده اجباري يا بيش از حد نسبت به بازي هاي ويديويي است كه مي تواند پ بر جنبه هاي مختلف زندگي افراد از جمله سلامت جسمي و مالي و همچنين رفاه اجتماعي تاثيرات منفي داشته باشد.
بازي‌هاي مدرن به گونه‌اي توسعه يافته‌اند كه در حال حاضر راه‌هاي مختلفي وجود دارد كه افراد مي‌توانند به آن‌ها معتاد شوند و بازي‌ها را روي رايانه، كنسول‌ يا حتي با تلفن همراه انجام دهند.
افراد مبتلا به اعتياد بازي هاي ويديويي ممكن است برايشان سخت باشد كه ساير فعاليت هاي روزانه را بر بازي هاي ويديويي اولويت دهند،
زيرا وابستگي عاطفي قوي به بازي ها دارند و احساس مي كنند نمي توانند از بازي دور شوند. افراد مبتلا به اين عارضه بيشتر احتمال دارد افسردگي و اضطراب را تجربه كنند و گزارش دهند كه از نظر اجتماعي منزوي شده اند.
دلايل اعتياد به بازي هاي ويديويي چيست؟اعتياد به بازي هاي ويديويي به دليل صرف زمان زياد براي بازي ايجاد مي شود. اشاره شده است كه بازي‌هاي چندنفره مي‌تواند اعتياد بيش تري ايجاد كند.
بازي‌هاي چند نفره مي‌توانند باعث شوند كاربران زمان را از دست بدهند، علاوه بر اين بازي هايي كه شامل قمار مي شوند نيز توسط بسياري از دولت ها به دليل اعتياد زياد ممنوع شده است.
سازمان جهاني بهداشت (WHO) به افرادي كه بازي هاي ويديويي انجام مي دهند توصيه مي كند كه نسبت به مدت زماني كه صرف فعاليت هاي بازي مي كنند هوشيار باشند و زمان مشخصي را بايد به آن اختصاص دهند.
با همسري كه بازي كامپيوتري مي كند چگونه رفتار كنيم؟با همسري كه بازي كامپيوتري مي كند چگونه رفتار كنيم؟مراحل مختلف اعتياد به بازي هاي ويديويي چيست؟چهار مرحله اعتياد به بازي هاي ويديويي وجود دارد:
 علاقه  گاه به گاه:مردم اغلب براي اوقات فراغت شروع به بازي هاي ويديويي مي كنند و چند ساعت در هفته را صرف اين فعاليت مي كنند.
 علاقه  عميق تر:زماني اين علاقه عميق تر مي شود كه علاقه به بازي افزايش مي يابد و عميق تر مي شود. به مرور بازي‌هاي ويديويي اهميت بيشتري در زندگي افراد پيدا مي‌كنند و ممكن است پول بيشتري براي آن خرج كنند.
 علاقه فزاينده:اين زماني است كه بازي هاي ويديويي تمركز اصلي افراد مي شوند و ديگر به فعاليت هاي ديگر علاقه نشان نمي دهند. بنابراين زماني كه بازي هاي ويديويي انجام نمي دهند، ممكن است بي قرار يا مضطرب شوند و ساير سرگرمي ها را ناديده بگيرند.
اعتياد به  بازي:فرد دچار وسواس شده و الگوي خواب و غذا خوردن او نامنظم شده است. آن ها تمام وقت و انرژي خود را روي بازي متمركز مي كنند. كساني كه اعتياد به بازي هاي ويديويي را تجربه مي كنند ممكن است خود را از دوستان، خانواده و همكاران دور كنند. همچنين ممكن است زمان كمتري را براي بهداشت شخصي صرف كنند.


سازمان جهاني بهداشت مي‌گويد كه براي تشخيص اختلال بازي، الگوي رفتاري بايد «شدت كافي» داشته باشد تا منجر به آسيب‌هاي قابل‌توجه در عملكرد فردي، خانوادگي، اجتماعي، آموزشي، شغلي يا ساير زمينه‌هاي مهم شود و حداقل به مدت ۱۲ ماه طول بكشد.
اعتياد به بازي هاي ويديويي
چگونه اعتياد به بازي هاي ويديويي را تشخيص دهيد؟علائم مشخص يك فرد مبتلا به اعتياد به بازي هاي ويديويي عبارتند از:
فكر مي كنيد يا مي خواهيد دائماً بازي هاي ويديويي انجام دهيد.دروغ گفتن در مورد اينكه چقدر زمان صرف بازي هاي ويديويي مي شود.احساس ناتواني در كاهش زمان بازيناديده گرفتن ساير سرگرمي ها با دوستان يا خانوادهعملكرد تحصيلي ضعيفعلائم تحريك پذيري، اضطراب يا عصبانيت هنگام بازي نكردنعدم رعايت بهداشت فردي مناسببيخوابي

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-اعتياد به بازي هاي ويديويي تا حد جنون و خودكشي؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ تير ۱۴۰۱ ] [ ۱۰:۳۲:۴۸ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب