?>
-      قیمت روز      طلایاب      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      خرید نهال      نوید      *      +      -      *      -      +      دانلود سریال آواتار 2024      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 261
دیروز : 107
افراد آنلاین : 1
همه : 94156
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

همه ما شاهد رفتار پرخاشگرانه در محيط اطراف مان بوده ايم. حال مي خواهيم علت پرخاشگري و بي صبري را بررسي كنيم.
رفتاري كه قصد آن آسيب رساندن، قرباني كردن و آزار و اذييت ديگري بوده، كه به نحوي جهت تخليه خشم صورت مي گيرد.
پرخاشگري چه رفتاري است؟پرخاشگري رفتاري است مخرب و معمولا زماني صورت مي گيرد كه افراد نمي توانند از طريق روش هاي معمول و منطقي به هدف مورد نظر خود دست يابند.
طبق يك فرضيه، پرخاشگري زماني رخ مي دهد كه فرد در رسيدن به اهداف اش با مانع مواجه شود و نتواند با مشكلات موجود سازگار گردد.
پرخاشگري مي تواند به صورت جسماني (لگد زدن، گاز گرفتن)، كلامي (توهين، ناسزا و تحقير كردن) و نيز رابطه اي (شايعه پراكني و قهر كردن) ابراز گردد.
همچنين هدف يا جهت پرخاشگري نيز ممكن است به جهت درون يا جهت بيروني باشد.
در پرخاشگري با جهت درونيخشم دروني باعث عصبانيت و احساس نارضايتي از خود مي شود، در اين حالت فرد ممكن است دچار خشم فروخورده و در نتيجه آن افسردگي شود.
در پرخاشگري با جهت بيرونيفرد خشم و عصبانيت خود را روي محيط بيروني( لگد زدن، پرتاب كردن اشياء)، ابراز مي كند.
پرخاشگري در افراد مختلف به ميزان كم يا زياد رخ مي دهد كه اين تا حدودي تحت تاثير ويژگي هاي شخصيتي، نوع تربيت، برخورد خانوادگي و همچنين آموزش و يادگيري(از طريق خانواده، رسانه هاي فرهنگي و…)مي باشد.
آن چه كه مسلم است اهميت كنترل اين رفتار آسيب رسان و مديرت مهارت خشم و پرخاشگري مي باشد.
مهم ترين نشانه هاي پرخاشگرينشانه هاي فيزيولوژيكي پرخاشگري:
تند شدن و شتاب نبض،كلفت شدن رگ هاي پيشاني،گردن و پشت دست،جريان خون با سرعت بالاتر ودر نتيجه برافروخته شدن رنگ صورت و قرمز شدن چشم ها،عرق كردن،انقباض و سفت شدن عضلات،گشاد تر شدن سوراخ بيني،تنفس بريده بريده و صدا داراز جمله نشانه هاي بدني پرخاشگري است.


در حالت خشم و پرخاشگري معمولا فرد از نظر حواس بدني دچار ضعف مي شود، مثلا درست متوجه صداها نمي شود، همچنين از تشخيص خوب و بد يا مفيد و مضر ناتوان مي گردد.
نشانه ها و تاثيرات رواني اجتماعي پرخاشگري: اگرچه پرخاشگري در مقابل ناعدالتي و صيانت از ذات خود ضروري بوده و افرادي كه فاقد اين صفت هستند معمولا زيردست، فرمان بردار و مورد ظلم هستند،
اما اگر پرخاشگري شكل نابهنجار به خود گيرد يا از حالت اعتدال خارج شود، باعث زيان هاي رواني اجتماعي زيادي مي گردد.
از جمله عوارض رواني اجتماعي پرخاشگري مي توان به  احساس پشيماني، گناه و اضطراب در كنار رفتارهاي مخرب اجتماعي كه به روابط و ساير ابعاد زندگي فرد آسيب مي رساند، اشاره نمود.
تفاوت پرخاشگري با خشم و شجاعت چيست؟پرخاشگري و جرات ورزي: معمولا رفتار جرات ورزانه با رفتار پرخاشگرانه اشتباه گرفته مي شود.
جرات ورزي به رفتاري اطلاق مي شود كه فرد جهت دفاع از حقوق و متعلقات ( دارايي ها) خود انجام مي دهد.

منبع:كانون مشاوران ايران-علت پرخاشگري و بي صبري


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ] [ ۰۲:۲۱:۴۶ ] [ دكتر غلامي ]

در جلسه مشاوره ازدواج چه مي گويند؟جلسه مشاوره ازدواج به سه بخش تقسيم مي شود:
بخش اول شناسايي ويژگي هاي شخصي هر زوج به صورت جداگانه
بخش دوم: بررسي رابطه زوجين
بخش سوم: آموزش و آمادگي براي ازدواج
در بخش اول از تست هاي و آزمون هاي شناختي و روانشناسي استفاده ميشود و مشاور و روانسج آن ها را تحليل مي كند. اگر يكي از زوجين درگير اضطراب، افسردگي، وسواس، دوقطبي باشد، تشخيص داده شده و پيش از ازدواج به درمان آن پرداخته مي شود. براي نمونه مركز مشاوره ستاره ايرانيان كاملاترين مجموعه آزمون ها شناختي را دارد كه توسط روانسنج تحليل مي شود.
در بخش دوم نوع برقراري ارتباط ميان زوجين بررسي مي شود. آيا زوجين مي توانند بعد از ازدواج نيازهاي (عاطفي – جنسي – اجتماعي و غيره ) يكديگر را پاسخ دهند؟ آيا تفاوت ها اجازه مي دهد اين دو زوج زندگي موفقي داشته باشند؟
بخش سوم: اگر زوجين مناسب يكديگر بودند به آنان كمك مي شود تا خود را براي آغاز زندگي مشترك آمده كنند. چگونه اختلافات خود را بعد ازدواج حل كنند و چه رفتارهايي در قبال خانواده، دوستان و همكاران داشته باشند؟
تست مشاوره ازدواج دو نوع تست مشاوره ازدواج وجود دارد:
نوع اول تست هاي ازدواج عمومي: اين تست ها پاسخ مشخصي دارد و مجموعه كامل آن را به صورت رايگان مي توانيد دانلود كنيد. مثلا “فول تست ” كه هم برنامه اندرويد و هم IOS دارد و كاملا رايگان است.
نوع دوم تست ها و آزمون هاي روانشناسي و شناختي تحليلي است. اين تست ها به صورت منحصر به فرد و با توجه به ويژگي هاي شخصي هر فرد توسط روانسنج تحليل شده و روانشناس نيز بر تحليل آن نظارت دارد. اين تست ها در مراكز مشاوره معتبر صورت مي گيرد.
نوع و تعداد تست بر اساس نظر مشاور ازدواج مي تواند متفاوت باشد. يا حتي اگر اختلال رواني مشاهده شد تست جدايي براي فرد گرفته مي شود.
مشاوره ازدواج آنلايندر سايت مشاوره در پايين تمامي صفحات مشاوره ازدواج آنلاين ارائه مي شود و اين امكان را براي زوجين فراهم مي كند تا صوالات خود را مطرح كنند و دليل حجم بالاي سوالات ظرف مدت يك روز پاسخ شما در همان صفحه ارسال مي شود. شما مي توانيد با مشخصات و نام مستعار سوال بپرسيد و كسي متوجه هويت نشود.
البته مشاوره ازدواج آنلاين هيچگاه كيفيت مشاوره حضوري را نداشته و مشاوره حضوري پيش از ازدواج به تمامي زوجين پيشنهاد مي شود.


هزينه مشاوره ازدواجهزينه مشاوره ازدواج در مراكز متفاوت است و برخي تعرفه هاي دولتي در نظر گرفته مي شود. اين تعرفه ها به صورت سالانه و گاه شش ماه يكبار اعلام مي شود. متاسفانه برخي كلينك ها ممكن است اين تعرفه ها را رعايت نكنند. يا خدمات با كيفيتي را ارائه ندهند پس در انتخاب مركز مشاوره دقت كنيد.
مشاوره ازدواج رايگانبه صورت رايگان مشاوران ما در تمامي صفحات سايت به شما مشاوره ازدواج رايگان ارائه مي دهند. البته برخي مراكز براي افرادي كه توان مالي مناسبي ندارد تخفيفاتي را در نظر گرفته است. مثلا مركز مشاوره ستاره ايرانيان براي جوانان كم درآمد شرايط مناسبي جهت مشاوره ازدواج فراهم كرده است و برخي افراد خير كل هزينه مشاوره افراد فاقد درآمد را پرداخت مي كنند.
سوالات مشاوره ازدواجكاملترين مجموعه سوالات مشاوره ازدواج براي شما به تفكيك جلسه فراهم شده است.
اين سوالات بايد از طرف مقابل پرسيده شود تا علاوه بر شناخت، زوجين را براي زندگي مشترك آماده كند.

منبع:كانون مشاوران ايران-۹ تكنيك برتر در مشاوره ازدواج بر اساس جديدترين روشهاي روانشناسي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ] [ ۰۲:۱۴:۵۶ ] [ دكتر غلامي ]

نوجوان مضطرب – تمامي افراد در طول زندگي خود با مشكل اضطراب مواجه مي شوند چرا كه به هر حال در تمامي زندگي ها و روند رشد افراد در طول زندگي مشكلات و دغدغه هايي وجود دارد كه مي تواند به شدت بر ميزان استرس و اضطراب افراد تاثير گذار باشد. طبيعي است كه تمامي افراد در مقابله با موقعيت هاي تنش زا و پر استرس زندگي خود درگير اضطراب شده و با اين مشكل اساسي دست و پنجه نرم مي كنند. اضطراب امري طبيعي است كه در مواقع تنش زاي زندگي براي هر فردي و در هر سني پيش مي آيد اما اگر مقدار و زمان آن در فرد زياد و طولاني شود فرد به اضطرابي مبتلا است كه از حالت طبيعي خود خارج شده و نياز به بررسي دارد. به طور كلي اضطراب يك حس ناخوشايند است كه در پي به وجود آمدن موقعيت هاي ناگوار كه براي هرفردي هم مي تواند متفاوت باشد به وجود مي آيد.
نوجوانان به عنوان كساني كه با مشكلات و تغييرات خلقي و  مواردي از اين قبيل مواجه مي شوند و نيز سالمندان و طبقات اقتصادي فقير بيشتر در معرض ابتلا به اضطراب هستند و افراد مرفه و مردها و جوانان كلا كمتر به بيماري اضطراب مبتلا مي شوند. نوجوان مضطرب مي تواند در نتيجه ترس ناشي از تغييرات جسماني و تغييرات صدا، ترس ناشي از پذيرفته نشدن نزد ديگران، ترس ناشي از بلوغ زود رس به خصوص در دختران، ترس ناشي از بلوغ دير رس به خصوص در پسران، ترس ناشي از زشت شدن قيافه و هيكل نزد نوجوانان دختر و پسر و مواردي از اين قبيل به وجود بيايد.  بهترين راه براي جلوگيري از ايجاد اضطراب ناشي از ترس از بلوغ زود رس و يا دير رس در نوجوانان اطلاع دادن و آگاهي به موقع آنها از اين موارد است. قبل از اينكه نوجوان به سن بلوغ برسد و علائم ثانويه بلوغ در او هويدا شود نياز است تا خانواده ها با رعايت مسائل اخلاقي و شرعي نكات مورد نياز در مورد بلوغ را به آن ها آموزش داده تا در نتيجه ترس آن ها شاهد اضطراب بيشتري نباشند. لازم است تا مربيان و مشاوران فرد نوجوان توضيحاتي مناسب در دوران نوجواني به فرد داده تا از انحراف و مشورت او با افراد هم سن و سال و كساني كه شايد او را در زمينه جنسي به انحراف بكشانند جلوگيري نمايند.
نتيجه تحقيق پژوهشگران نشان مي دهد كه حس ناامني و نداشتن مهارت هاي لازم براي برقراري روابط صحيح اجتماعي و عاطفي و تفاوت در فرهنگ خانواده ها و جوامع از عوامل مهم به وجود آمدن يك نوجوان مضطرب در خانواده خواهد بود. براي اينكه جلوي اضطراب نوجوان مضطرب را گرفت و يا در موردي كه او اضطراب دارد از انتشار و افزايش اضطراب در او جلوگيري نمود لازم است تا مواردي از جانب والدين و اطرافيان نوجوان به دقت رعايت شود كه چند مورد از مهم ترين آن ها را با هم بررسي خواهيم كرد.


اولين نكته اين است كه همواره بايد نياز و گرايش ها و تمايلات فرد نوجوان را به هم سن و سالانش و نياز او به پذيرفته شدن در نزد هم سالانش را با دقت درك نمود چراكه اين يك نياز طبيعي است و در تمامي نوجوانان وجود دارد. نياز است تا والدين در مورد موضوع دوست يابي در نوجوان خود به دقت وارد شده و توافقي ميان آن ها در اين مورد صورت گيرد تا نوجوان نيز در اين زمينه پنهان كاري نكند و دوستي ها و روابط ميان نوجوان با دوستانش براي خانواده مبهم نبوده و دوستان فرد نزد والدين شناخته شده باشند. والدين بايستي براي شخصيت نوجوان خود بسيار احترام قائل بوده و به خصوص نزد ديگران با او با ناملايمت رفتار نكند و طوري رفتار نكنند كه نوجوان احساس حقارت نمايد بلكه او نيز بايد مانند يك فرد بزرگسال مورد احترام قرار گيرد.

منبع:كانون مشاوران ايران-نوجوان مضطرب


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ] [ ۱۰:۴۶:۵۶ ] [ دكتر غلامي ]

تاثير افسردگي بارداري و استرس بر جنين از شايع ترين عارضه هاي دوران بارداري هستند و با خطرات شديد سلامتي هم براي مادر و هم براي جنين همراه مي باشند.
بر اساس جديدترين مطالعات منتشر شده در روانپزشكي بيولوژيكي، نشانه هاي افسردگي در زنان در حين و پس از بارداري با كاهش ضخامت كرتكس (لايه بيروني مغز و مسئول تفكر و رفتار پيچيده) در كودكان سنين پيش دبستاني ارتباط دارد. يافته ها نشان مي دهند كه روحيه مادران ممكن است بر رشد مغز كودكان در مراحل مهم زندگي تأثيرگذار باشد و تاثير افسردگي بارداري و استرس بر جنين داشته باشد.
دليل تغييرات خلق و خو در بارداري خستگي: در دوران بارداري، زنان به راحتي خسته مي شوند. كمبود خواب و انرژي مي تواند به مرور تاثير افسردگي بارداري و استرس بر جنين بگذارد.تغييرات هورموني: استروژن و پروژسترون و ساير سطوح هورموني كه در طول بارداري تغيير مي‌كنند مي‌تواند بر انتقال‌دهنده‌هاي عصبي تأثير بگذارند و احساس مادر را تغيير دهند.استرس: بارداري ممكن است لايه ديگري از استرس را اضافه كند. نگراني مداوم در مورد كودك يا اينكه والدين خوبي هستند مي تواند باعث تغييرات خلق و خو شود، بنابراين كاهش استرس باعث تاثير افسردگي بارداري و استرس بر جنين مي شود.
بر اساس نظر جان كريستال، سردبير ژورنال روانپزشكي بيولوژيكي: «مادران عموماً حاضرند هر كاري انجام دهند تا شانس زاد و ولد را به عنوان بهترين فرصت براي موفقيت در زندگي داشته باشند.» اين مطالعه جديد اكنون نشان مي دهد كار ديگري كه ممكن است قادر به انجام دادن آن باشند، اطمينان يافتن از بهبودي  افسردگي شان مي باشد.
هجده درصد از زناني كه داراي افسردگي حين بارداري و هم تحت مراقبت هاي پزشكي در اندكي قبل و پس از زايمان و هم افسردگي پس از زايمان مي باشند، تاثير افسردگي بارداري و استرس بر جنين را مشاهده خواهند كرد.
زنان باردار ممكن است تاثير افسردگي بارداري و استرس بر جنين را مانند موارد زير تجربه كنند:
اختلال دوقطبياختلال استرس پس از سانحه (PTSD)اختلال وسواس اجباري (OCD)حملات پانيكاختلالات خوردن وسواستاثير افسردگي در دوران بارداريدر زمينه تاثير افسردگي بارداري و استرس بر جنين بيشتر بخوانيد:
افسردگي دوران بارداري و آسيب رواني كودك
اين مطالعه انجام شده جديد توسط كاترين لبيبل از دانشگاه گالگراي آلبرتا، اولين گزارش در زمينۀ ارتباط افسردگي مادران و نابهنجاري ساختار مغزفرزندان در دوران كودكي است. محققان ۵۲ زن مشكوك به علايم افسردگي در هر سه دوره  از بارداري و چند ماه پس از تولد كودك را غربال كردند. از ميان زنان مشكوك به افسردگي، برخي بدون هيچ گونه علايم يا داراي علائم ناچيز و برخي ديگر تمام معيارهاي غربال گري را داشتند. محققان در ۲ يا ۵ ماهگي كودكان براي سنجش ساختار مغزي آن ها از MRI استفاده كردند.
زنان داراي علايم افسردگي بيشتر امكان داشت كه كودكاني داراي نواحي گيجگاهي و  قدامي نازك تر به عنوان مناطق قشري مسئول در فعاليت هاي بازداري و كنترل توجه داشته باشند. همچنين، محققان دريافتند كه بين علائم استرس زا و مادۀ سفيد غيرطبيعي در ناحيه قدامي و مجراهاي فيبري متصل كننده مناطق مذكور با ديگر نواحي مغز ارتباط وجود دارد.
براي ارتقاي مهارت توجه در مغز كودكان، بسته توانبخشي توجه و مهارت هاي شناختي در مركز مشاوره ستاره ايرانيان به صورت اختصاصي تهيه شده و با كمك آن مي توانيد توجه و تمركز، حافظه و توانمندي هاي شناختي فرزند خود را افزايش دهيد.
يكي از جنبه هاي نرمال رشد مغز طي سال هاي كودكي اوليه، ضخامت قشري است؛ همانطور كه ليبل اذعان دارد؛ يافته ها نشان مي دهند مغز كودكاني كه مادرانشان داراي علائم افسردگي بيشتري هستند ممكن است زودتر از موعد مقرر رشد كند.
نابهنجاري هاي موجود ساختار مغز در طي دوره هاي مهم رشد اغلب با پيامدهايي منفي مانند اختلالات يادگيري و اختلالات رفتاري ارتباط داشته است. همچنين، نابهنجاري هاي ساختار مغز مشخص شده در اين مطالعه منعكس كننده نابهنجاري هاي يافت شده در كودكان مبتلا به افسردگي يا مستعد ابتلاء مي باشد؛ ضمن اينكه نشان مي دهد اين تغييرات ممكن است به دليل آن باشد كه فرزندان مادران مبتلا به افسردگي قبل و پس از زايمان در مراحل بعدي زندگي شان نسبت به افسردگي آسيب پذيرتر هستند.


اگرچه، مكانيسم زيربنايي اين ارتباط مشخص نيست اما، يافته هاي آن ممكن است حاوي اطلاعاتي براي كاهش خطرهاي رشد غيرعادي مغز در كودكان باشد. براساس نظر ليبل، يافته هاي اين مطالعه براي برجسته كردن اهميت نظارت و حمايت سلامت رواني مادران نه تنها در دوران پس از زايمان بلكه در دوران بارداري مهم مي باشد.
چه چيزي باعث افسردگي دوران بارداري مي شودتاثير افسردگي بارداري و استرس بر جنين مي تواند ناشي از عدم تعادل هورموني باشد. البته بعيد است كه اين تنها دليل باشد. موارد ديگري كه باعث افسردگي دوران بارداري مي شود شامل موارد زير مي باشد:
سقط جنين قبليتجربه سخت زايمانسابقه افسردگيشرايط زندگي استرس زا خشونت خانگي. حدود ۱ از هر ۳ زن در دوران بارداري تحت تاثير آزار خانگي قرار مي گيرند. اين ممكن است براي اولين بار در بارداري اتفاق بيفتد يا در دوران بارداري و پس از تولد بدتر شود.بارداري ناخواستهتجربيات دشوار دوران كودكياعتماد به نفس ضعيف

منبع:كانون مشاوران ايران-تاثير افسردگي بارداري و استرس بر جنين


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ] [ ۱۰:۴۴:۱۷ ] [ دكتر غلامي ]

مشكلات نوجوانان با والدين، مشكلات بين والدين و فرزندان، اختلاف بين والدين و فرزندان دختر و پسر شما در حال رشد و پيدا كردن استقلال خود مي باشد. علاوه بر اين توانايي‌هاي تفكر انتقادي و همدردي او نيز در حال بهبود است و مي‌تواند مسائل را از ديدگاه ديگران راحت‌تر ببيند و درك كند. در سن ۱۶ سالگي، نوجوان اغلب مشغول كشف و پرداختن به علايق و فعاليت هاي خود مي باشد.
كودكان در اين گروه سني ممكن است مشكلات نوجوانان با والدين زير را نشان دهد. بنابراين نگران نباشيد و در صورت مشاهده اين موارد رفتار بدي نشان ندهيد.
نگراني بيشتري در مورد شكل بدن، ظاهر و لباس.بدخلقي شديد بخصوص با والديننشان دادن علاقه زياد به گروه هاي دوستيناديده گرفتن والديناسترس ناشي از تكاليف و شرايط مدرسهمشكلات غذا خوردن (پرخوري يا كم خوري)افسردگي و اضطراب زياد كه ممكن است باعث رفتار هاي نگران كننده اي مانند اعتياد شود. حل مشكلات نوجوانان با والدينممكن است وسوسه شويد كه فرزندتان را نزديك نگه داشته و او را كنترل كنيد.


با اين حال، والدين بايد به فرزندان خود بياموزند كه چگونه استقلال داشته باشند و ارتباط نوجوان با والدين را باز نگه دارند تا فرزندان بتواند سوالاتي بپرسد و در مورد تصميمات مهم زندگي اطلاعات لازم را دريافت كند.
شايد به نظر برسد كه نوجوان نمي خواهد از شما بگيرد اما در تصميم گيري هاي خود نياز به يك راهنما دارد، همين تضاد حل مشكلات نوجوانان با والدين را دشوار مي كند. بنابراين هنگامي كه براي مشورت پيش شما آمد به خوبي و بدون قضاوت به حرف هاي او گوش دهيد و به خاطر داشته باشيد كه نبايد مشكلات او را كوچك و بي اهميت نشان دهيد.
۱. به او اجازه دهيد اشتباه كند.
به او بگوييد كه همه انسان ها اشتباه مي كند ولي به او بفهمانيد كه برخي از اشتباهات صدمه هاي جبران ناپذيري به همراه دارند. مي توانيد براي نزديك شدن به آن ها از خاطرات خود يا تجربياتي كه شنيده ايد براي آن ها بگوييد تا هم منظور خود را بهتر بيان كنيد هم به آن ها نزديك تر شويد.
توجه داشته باشيد كه عادي است كه نوجوانان ۱۶ ساله بيشتر به همسالان خود توجه كنند تا والدينشان، اما كودكاني كه در خانواده خود به خوبي پرورش يافته باشند به تلاش هاي والدين براي حفظ ارتباط پاسخ مي دهند. به ياد داشته باشيد كه تنبيه فقط نوجوان را از شما دور مي كند، بنابراين براي بهبود مشكلات نوجوانان با والدين بهتر است كه به مشاور مراجع كنيد زيرا نوجوان بهتر به حرف مشاور گوش مي دهد.
۲.احساساتي نشويد
براي بهبود مشكلات نوجوانان با والدين به خود يادآوري كنيد كه آنچه او مي گويد و انجام مي دهد بازتابي از رفتار شما نيست. ممكن است از رفتار او خوشتان اما نبايد آن را جدي بگيريد يا ناراحت شويد.
۳.دوستان نوجوان خود را ملاقات كنيد و بشناسيد.
حتما با دوستان فرزند خود ارتباط برقرار كنيد به احتمال زياد فرزند شما از اين كار خوشش نخواهد آمد ولي مي توانيد او را براي شام يا ناهار دعوت كنيد و كمي با او آشنا شويد. بهتر است شماره او را نيز داشته باشيد يا با خانواده او نيز آشنا شويد. حل مشكلات نوجوانان با والدين  سخت مي باشد و كودك شما ممكن است مانع شود كه با دوستان او ارتباط برقرار كنيد اما شما بايد راه خود را پيدا كنيد.
۴.مشكلات نوجوانان با والدين، به رشد نوجوان خود احترام بگذاريد
نوجوانان هنوز نياز به تربيت دارند، اما بيش تر از آن به تعادلي بين نظم، راهنمايي و حمايت نيازمند هستند. وقتي والدين مي گويند زمان ما همه چيز سخت تر بود، باعث مي شوند كه نوجوان نتواند در مورد احساسات خود صحبت كند. به ياد داشته باشيد كه نوجوان از شما مي خواهد كه با آن ها بيشتر شبيه بزرگسالان رفتار كنيد.
۵. براي نوجوان خود مرز ايجاد كنيد
نوجوانان سركش و خشمگين به قوانين مشخصي نياز دارند كه در صورت شكستن اين قانون با پيامدهاي واضحي روبرو شوند. براي مشكلات نوجوانان با والدين با او گفتگو كنيد تا بدانند وقتي قوانين گفته شده زير پا گذاشته مي شوند، چه انتظاري داشته باشند.
براي مشكلات نوجوانان با والدين توضيح دهيد كه اين قوانين كمك مي كند تا او را ايمن و از آسيب دور نگه داريد. عشق خود را به فرزندتان ابراز كنيد. حتي نوجوانان عصباني مي خواهند بدانند كه والدينشان آن ها را دوست دارند و به آن ها اهميت مي دهند.
۶. از نوجوان خود انتظارات معقول داشته باشيد
انتظار كامل بودن از نوجوانان معقول نيست، براي بهبود مشكلات نوجوانان با والدين بايد درك كنيد كه مغز نوجوان تا اواسط دهه ۲۰ به طور مداوم در حال رشد و تغيير است. بنابراين، اطلاعات را بسيار متفاوت پردازش مي كند. علاوه بر اين هورمون ها مي توانند شرايط را پيچيده تر كنند.  بنابراين والدين نوجوانان عصباني بايد انتظارات متناسب با سن نوجوان خود را داشته باشند و نه بيشتر.
۷. مشكلات نوجوانان با والدين، فعاليت هاي مشترك
نوجوانان علايق زيادي دارند كه مي توان از آن ها به عنوان وسيله اي براي ارتباط با آن ها استفاده كرد. شايد نوجوانان شما به نوشتن، هنر، خياطي يا آشپزي علاقه دارند. آن ها در كلاسي كه دوست دارد ثبت نام كنيد و با آن ها در كلاس ها شركت كنيد.
۸. اضطراب آن ها را درك كنيد
بهبود مشكلات نوجوانان با والدين اهميت زيادي دارد. همه ما نوجوان بوده ايم و سردرگمي و تغييراتي را كه بايد با آن سازگار شويم را درك مي كنيم. با درك كردن آن ها يك خروجي و منبعي براي آرامش براي آن ها فراهم مي كنيم. بيشتر اوقات، متوجه خواهيد شد كه مي توانيد با نااميدي آنها ارتباط برقرار كنيد و در اين هنگام با توصيه هاي مناسب مي توانيد به آن ها كمك كنيد.
نوجوان سالم براي اطمينان از سلامتي نوجوان خود حتما موارد زير را در خانه رعايت كنيد:
نوجوان خود را به فعاليت بدني تشويق كنيد. براي بهبود مشكلات نوجوانان با والدين مي توانيد او را در كلاس هاي مختلف يا باشگاه ثبت نام كنيد فقط پيش از آن حتما بگذاريد او نظر بدهد و براي او تصميم گيري نكنيد.زمان صرف غذا براي خانواده ها بسيار مهم است. غذا خوردن در كنار يكديگر به نوجوانان كمك مي كند تا انتخاب هاي بهتري در مورد غذاهايي كه مي خورند داشته باشند، وزن سالم را افزايش مي دهد و به اعضاي خانواده شما فرصت مي دهد تا با يكديگر صحبت كنند.تلويزيون را از اتاق خواب نوجوان خود دور نگه داريد و محدوديت‌هايي را براي زمان استفاده از صفحه نمايش، از جمله تلفن‌هاي همراه، رايانه، لپ تاب، بازي‌هاي ويديويي، و ساير دستگاه‌ها تنظيم كنيد.اطمينان حاصل كنيد كه كودك شما هر شب به ميزان توصيه شده مي خوابد: براي نوجوانان ۱۳ تا ۱۸ سال، ۸ تا ۱۰ ساعت در هر شبانه روز.علل تعارض نوجوانان با والدينعوامل زيادي وجود دارد كه مي تواند در بروز مسائل خشم و سرپيچي در نوجوانان نقش داشته باشد. برخي از نوجوانان براي يادگيري نحوه مديريت سالم احساسات و مقابله با استرس به كمك بيشتري نياز دارند بنابراين بهبود مشكلات نوجوانان با والدين اهميت زيادي دارد و مي تواند كمك زيادي به آن ها كند.

منبع:كانون مشاوران ايران-۱۰ مشكلات نوجوانان با والدين + راه حل قطعي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ] [ ۰۸:۵۳:۱۹ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه
لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب