?>
گلی شی      دانلود فیلم دوبله فارسی      نوید      ویپ چی      روز ۱۰۰      سازندگی و توسعه      هفت ستاره      روز 100      تیترفا      سینما برتر      ماه 360      -      -      قیمت روز      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      *      +      -      *      +      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 184
دیروز : 150
افراد آنلاین : 1
همه : 98638
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

مقايسه خود با ديگران، دلايل و راهكار مقابله عوارض آن
بسياري از افراد مي دانند كه مقايسه كردن خود با ديگران كار درستي نمي باشد اما نمي توانند دست از اين كار بردارند و نمي دانند اين مسئله به چه علتي در ذهن آن ها تكرار مي شود.
در صورتي كه فرد خود را با ديگران مقايسه كند به مرور زمان اعتماد به نفس او كاهش مي يابد و حس نا امني و نا اميدي در فرد ايجاد مي شود.
اين روند آن قدر تكرار مي شود كه فرد دچار افسردگي و اختلالات اضطرابي مي شود و بهداشت جسمي و رواني او به خطر مي افتد، از اين بسياري از افراد كه به جلسات مشاوره و روان درماني مراجعه مي كنند به دنبال راهي هستند تا بتوانند از اين مقايسه ها دست بردارند.
در صورتي كه شما هم چالش هايي در خصوص مقايسه با ديگران تجربه مي كنيد بهتر است تا انتها اين مقاله را مورد مطالعه قرار دهيد.
مقايسه خود با ديگران، دلايل اصلياولين قدم در خودشناسي، دوست داشتن خود مي باشد، مقايسه كردن چيزي است كه براي بسياري از افراد اتفاق مي افتد اما مقايسه زياد مي تواند علل مشخصي داشته باشد كه در ادامه اين مقاله به مهم ترين دلايلي كه باعث مقايسه كردن مي شود مي پردازيم:
عدم اعتماد به نفس كافيزماني كه فرد دچار كم بيني و يا عدم اعتماد به نفس باشد به طور طبيعي تمايل دارد كه خود را با ديگران مقايسه كند و روز به روز اين مقايسه كردن قوي تر مي شود ، شايد در ابتدا دليل اين امر اين باشد كه چرا نمي توانيم مانند كساني باشيم كه از نظر ما كامل و موفق هستند.
جالب است به اين نكته توجه كنيد كه افرادي كه درگير مقايسه كردن خود با ديگران هستند لزوما افراد شكست خورده و ناموفقي نمي باشند بلكه آن ها نسبت به انتخاب هايشان اعتماد و اطمينان كافي ندارند و نمي توانند موفقيت هاي خودشان را به خوبي ببينند و دائما از نظر آن ها ديگران عملكرد بهتري دارند.
در صورتي كه اين افكار و احساسات به ميزان زيادي در ذهن شما وجود دارد لازم است براي ارتقا و بهبود اعتماد به نفس خود كاري را انجام دهيد در اين شرايط مي توانيد به روانشناس مراجعه كرده و در جلسات روان درماني شركت كنيد تا اعتماد به نفس خود را تقويت نماييد.
كمال گرايي افراطيكمال گرايي يكي از ويژگي هاي شخصيتي مي باشد كه باعث مي شود فرد خودش را با ديگران مقايسه كند و در كمال گرايي فرد مي خواهد كه همه چيز به بهترين نحو انجام شود و اين ويژگي او باعث مي شود كه هيچ گاه از كارها و رفتارهايي كه انجام مي دهد راضي نباشد.
توجه داشته باشيد براي موفقيت جسم و روان لازم است تا در كنار دوست داشتن خود از رفتارهايي كه انجام مي دهد راضي باشيد در صورت عدم رضايت از خود، درگير مقايسه آزاردهنده اي خواهيد شد، معمولا تغيير و تعديل ويژگي كمال گرايي توسط خود شخص سخت و دشوار مي باشد و بايد در اين خصوص روانشناس مداخلات حرفه اي انجام دهد.


عدم داشتن روحيه انعطاف پذيربرخي از افراد روحيه و ديد انعطاف پذيري ندارند و به همين دليل راه رسيدن به موفقيت و پيشرفت را تنها يك راه مشخصي در نظر مي گيرند و آن ها به اين مسئله توجه نمي كنند كه موفقيت هر كس به شرايط و توانايي هاي خود او بستگي دارد و افراد در زندگي براي اين كه به موفقيت برسند بايد مسير منحصر به فرد خودشان را پيدا كنند.
در صورتي كه آن ها اين موضوع را در نظر نگيرند و به آن توجه نكنند باعث مي شود دائما به دنبال يك راه حل كلي باشند و هميشه براي اين كه به پيشرفت برسند خودشان را با ديگران مقايسه كنند تا با استفاده از معيارهاي آن ها بتوانند به نتيجه مشابهي دست يابند.

منبع:كانون مشاوران ايران-مقايسه خود با ديگران | دلايل و راهكار مقابله عوارض آن


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۹ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۱۰:۵۷ ] [ دكتر غلامي ]

نظم شخصي واقعا چقدر اهميت دارد؟ + ۷ ترفند كاربردي
نظم، اولين و مهم ترين قانون موفقيت مي باشد همه ما نظام عمومي را قبول داريم اما زماني كه در مورد نظم شخصي صحبت مي كنيم دچار شك و ترديد مي شويم.
داشتن نظم شخصي باعث مي شود تا بهره برداري فرد از امور مختلف تا حد زيادي افزايش يابد و هم چنين نظم باعث تسلط و كنترل بيشتر فرد بر روي كارها مي شود، نظم قابل آموختن مي باشد و با تمرين كردن فرد مي تواند آن را تقويت كند.
مهم ترين اصلي كه بايد فرد در مورد تقويت نظم آن را فرا بگيرد كسب عادت هاي جديد مثل برنامه ريزي كردن و انجام به موقع كارها مي باشد.
براي اين كه فرد اين عادت هاي جديد را ياد بگيريد و نظم در زندگي اش برقرار شود نياز به زمان دارد، اما بعد از آن كه به آن عادت مي كند زندگي براي فرد بسيار لذت بخش تر مي شود و تاثيرات خود را بر جنبه هاي مختلف زندگي مي گذارد، در ادامه اين مقاله به بررسي كامل نظم شخصي در زندگي مي پردازيم.
تعريف نظم و انضباط شخصيانضباط به معني داشتن برنامه اي ثابت و پيوسته براي پاسخ دادن به مسئوليت ها مي باشد اين برنامه ها فقط ذهني نمي باشد و بايد تا مرحله عمل انجام شود، افرادي كه منظم هستند عادت هاي خاصي دارند كه باعث مي شود زندگي شان بر اساس برنامه ريزي هايشان پيش ببرند.
نظم آموختني است و به خاطر برخي تمرينات انجام مي شود، مهم ترين نكته اي كه در نظم شخصي بايد به آن توجه شود كار در زمان مشخص و معيني مي باشد و فرد بايد براي انجام آن اولويت درستي در ذهنش داشته باشد.


در صورتي كه به زندگي افراد موفق نگاه كنيد متوجه خواهيد شد كه آن ها براي هر ساعت از زندگي برنامه دقيقي دارند و با استفاده از انعطاف پذيري كارهاي روزانه شان را مديريت مي كنند.
فوايد نظم شخصي در زندگينظم بايد از كودكي در ذهن فرد نهادينه شود به همين دليل آموزش دادن نظم به كودكان از اهميت بسياري برخوردار مي باشد داشتن نظم شخصيتي در زندگي با فوايد بسياري همراه مي باشد كه در زير برخي از آن ها بيان شده است:
استفاده مفيد از زمان و فرصت هاي زندگيكنترل بهتر زندگيبرنامه ريزي بهتر براي رسيدن به اهدافافزايش اعتماد به نفس، عزت نفس و استقلال در زندگيروابط بهتر با ديگرانكاهش اضطرابتسلط بر كارها و امور مختلفتوجه داشته باشيد كه نظم شخصي تاثيرات خود را بر جنبه هاي مختلف زندگي انسان مي گذارد و بر روي افكار و حتي رفتار با ديگران موثر مي باشد، نوع نگاه ديگران در برخورد با چنين فردي متفاوت مي باشد و ديگران با اعتماد بيشتري به اين افراد توجه مي كنند.
راه هاي افزايش نظم شخصي در زندگينظم شخصي به وسيله تمرين كردن و ياد گرفتن عادت هاي جديد تقويت مي شود و امروزه به اثبات رسيده است كه موفقيت در زندگي بدون نظم داشتن امكان پذير نمي باشد براي افزايش نظم راه هاي زيادي وجود دارد كه در زير نمونه هايي از آن را بيان مي كنيم.

منبع:كانون مشاوران ايران-نظم شخصي واقعا چقدر اهميت دارد؟ + ۷ ترفند كاربردي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۹ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۳۶:۴۴ ] [ دكتر غلامي ]

مشاهده رابطه جنسي والدين توسط كودك
يكي از نگراني هايي كه والدين در مورد رابطه جنسي خود دارد تماشاي رابطه جنسي شان توسط كودك شان مي باشد، هنگامي كه زوجين تصميم مي گيرند تا فرزندي داشته باشند و عضو جديدي به جمع آن ها اضافه شود بايد چيز هايي كه مربوط به قبل از آمدن نوزاد مي باشد در آن تغييراتي انجام گيرد.
يكي از مواردي كه زن و شوهر بايد با آمدن فرزند آن را تغيير دهند رابطه جنسي و معاشقه آن ها مي باشد به طوري كه نبايد در جلوي فرزند به رابطه جنسي بپردازند.
هنگامي كه كودك در خانه هست زن و شوهر نسبت به رابطه جنسي دچار محدوديت مي شوند و والدين در مورد رابطه جنسي شان نگراني هايي دارند چون فرزند رابطه جنسي والدين را با محدوديت هايي رو به رو كرده است، در اين هنگام براي والدين سوال پيش مي آيد كه چه كنيم كه فرزندمان متوجه رابطه جنسي ما نشود؟
اگر كودك مان رابطه جنسي ما را ببيند چه مسئله اي پيش مي آيد و در آن صورت بايد چگونه بااين قضيه برخورد كنيم؟
در اين مقاله به اين سوالات پاسخ داده مي شود و به شما مي گوييم كه زماني كه اين اتفاق افتاد و فرزند رابطه زناشويي شما را مشاهده كرد چه عكس العملي را نشان دهيد و چگونه با قضيه برخورد كنيد و همين طور چگونه از اين اتفاق پيشگيري كنيد.
اثرات منفي مشاهده رابطه جنسي والدين بر كودكبسياري از والدين فكر مي كنند چون فرزندشان كوچك است چيزي در مورد رابطه جنسي  و مسائل جنسي نمي داند و به همين دليل روابط جنسي شان را در حضور كودك و فرزند خردسال به طور آزادانه انجام مي دهند ولي آن ها بايد بدانند كه اين يك باور بسيار اشتباه مي باشد.
بر اساس تحقيقاتي كه امروزه انجام شده است مشخص شده كه كودكان دو ساله همه تصاوير و صدا ها را در حافظه شان ضبط مي كنند.
والدين بايد اين موضوع را در نظر بگيرند كه ديدن رابطه جنسي والدين و ضبط شدن آن در حافظه كودكان مي تواند آسيب هاي زياد و بسيار عميقي بر روي او به جاي بگذارد كه در اين مقاله اين موضوع را مورد بررسي قرار مي دهيم.
كودكان تخيلات بسيار قوي دارند به همين دليل اگر با صحنه هاي روابط جنسي رو به رو شوند دچار آسيب هايي شوند يا تخيلاتي براي خود ايجاد كنند مثلا ممكن است ترس، اضطراب و تخيلات جنسي از اولين پيامد هايي باشد كه با ديدن رابطه جنسي والدين توسط كودكان به وجود مي آيد.
كودكان به دليل ذهن خلاق خود ممكن است در مورد هر موضوع نظر جذابي داشته باشد و هر چيزي كه مي بيند ممكن است يه دليل جالب خلق كند مثلا براي غروب كردن خورشيد را به خوابيدن مربوط سازد و يا هنگامي كه باران مي آيد بگويد ابرها ناراحت هستند و گريه مي كنند و براي هر چيز ديگري دلايل خلاقي داشته باشد.
تصور كودككودك زماني كه سر و صدايي را از اتاق خواب پدر و مادرش بشنود به نظرتان به چه چيز هايي ربط مي دهد و چطور تفسير مي كند؟ به احتمال زياد او با خودش فكر مي كند كه پدر دارد مادرش را اذيت مي كند و او را آزار و شكنجه مي دهد در اين صورت كودك با اين افكار بسيار ناراحت مي شود و ترس و اضطراب به سراغش مي آيد.


مواردي كه ذكر شد پيامد هاي اوليه اين امر مي باشد كه با مشاهده رابطه جنسي والدين در كودك به وجود مي آيد اما اگر والدين با كودك خود برخورد نادرستي داشته باشند و بيشتر ذهن او را درگير كنند و او را در ابهام قرار دهند در اين صورت تاثيرات منفي و عميق تري بر روي كودك به وجود خواهد آمد.
والدين اگر واكنش اشتباه در چنين شرايطي نشان دهند باعث مي شوند تا كودك مستعد مشكلاتي شود ك در زير نمونه هايي از آن را بيان مي كنيم.
افسردگيمشكل در ايجاد روابط عاطفياختلال جنسي ( ساديسم، مازوخيسم)بلوغ زود رسترس از تنهاييتنفر از رابطه جنسي در بزرگساليتمايل به آزار ديگرانشهواني شدن

منبع:كانون مشاوران ايران-مشاهده رابطه جنسي والدين توسط كودك


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۶:۴۷:۲۲ ] [ دكتر غلامي ]

يكي از معيارهاي كه در زمان ازدواج بايد به آن توجه شود اختلاف سني در ازدواج مي باشد، در بسياري از باورهاي فرهنگي و اعتقادي براي زن و مرد اختلاف سني مناسب را تعيين مي كنند، بسياري از خانواده ها اعتقاد دارند بايد سن مرد بيش تر از زن باشد در اين صورت زندگي زوجين ثبات بيش تري خواهد داشت.
زماني كه موضوع ازدواج را مورد بررسي قرار مي دهند برخي از موضوعات زير را مورد بررسي قرار مي دهند كه عبارت اند از:
رشد روانشناختيشناخت پيش از ازدواجتشابهات شخصيتيموارد بيان شده از مولفه هاي تاثيرگذار در امر ازدواج مي باشند، و زوجيني كه دوره سني آن ها با يكديگر مشابه باشند به احتمال زياد در مولفه هاي بيان شده همسو هستند، با اين حال تفاوت سني در ميان زوجين عامل اصلي در ميزان موفقيت زندگي آن ها به شمار نمي آيد و براي اين كه ازدواج موفق تري داشته باشيد بايد سعي كنيد با آگاهي بهتر تصميم بگيريد و در زمينه ازدواج و مشكلات خانوادگي تصميم گيري صحيحي داشته باشيد در اين شرايط مي توانيد از مشاوره خانواده كمك بگيريد تا در اين خصوص به نتيجه گيري صحيحي برسيد.
باورهاي جامعه درباره اختلاف سني در ازدواجدر جامعه ما از نظر اعتقادي و فرهنگي بر روي اختلاف سني زوجين تاكيد بسياري دارند و اين الگو بيش تر طرفدار بزرگتر بودن مرد از زن مي باشند و اعتقاد دارند هر چه سن مرد از زن بيش تر باشد آن زندگي ثبات بيش تري خواهد داشت و از سوي ديگر عواملي مانند افزايش فعاليت زنان در جامعه، اهميت دادن به تحصيلات، پا به عرصه گذاشتن زنان با اعتماد به نفس به بازار كار، باعث شده است تا مسئله بزرگ تر بودن مرد از لحاظ سني در امر ازدواج براي ثبات زندگي زناشويي زير سوال برود.
در اين خصوص افراد به توان مديريتي در مردان اعتقاد دارند و حس مي كنند كه مردان در كنار توان تربيتي زنان مي توانند زندگي زناشويي متعادلي داشته باشند.

تفاوت سني مناسب در ازدواج چقدر است؟امروزه بيش تر از گذشته شاهد بزرگ تر بودن زن از مرد در امر ازدواج مي باشيم و بر اساس ازدواج هاي صورت گرفته مشخص شده است كه اختلاف سني به تنهايي و به صورت مستقيم بر روي رضايت زناشويي تاثيري نمي گذارد و اين مسئله به تفاوت سني زن يا مرد مربوط نمي شود.
در اين خصوص تحقيقات بسياري صورت گرفته است و بر اساس تحقيقات انجام شده اين موضوع نه تنها قواعد را بر هم زده است بلكه باعث شده است افراد در امر ازدواج به عوامل روانشناختي توجه بيش تري داشته باشند و آن ها را بيش از گذشته مدنظرشان قرار دهند، شناخت پيش از ازدواج از اهميت بسياري برخوردار است و بيش از گذشته بايد به آن توجه كنند.
عوامل تاثيرگذار بر رضايت زناشوييعواملي كه بر روي زندگي زناشويي اثر مي گذارد و از مولفه هاي تاثيرگذار زندگي زناشويي است مي توان به بلوغ روانشناختي طرفين و شناخت دقيق زوجين نسبت به يكديگر اشاره نمود در صورتي كه زن و مرد از نظر شخصيتي، شباهت هايي با يكديگر داشته باشند سلايق، فعاليت ها و اهداف مشتركي خواهند داشت و در اين شرايط روابط زناشويي آن ها از ثبات بيش تري برخوردار مي شود.
هم چنين توجه به انگيزه هاي ازدواج از اهميت بسياري برخوردار است در صورتي كه فرد از انگيزه هاي ازدواجش آگاه باشد و اين انگيزه ها بيش تر مربوط به عوامل دروني شود تا بيروني، فرد در امر ازدواج موفق تر خواهد بود و احتمالا آمادگي او براي ازدواج بالاتر است.


برخي از جوانان ممكن است به بلوغ عاطفي، اجتماعي و اقتصادي نرسيده باشند و به خاطر فشار والدين و اطرافيانشان تصميم به ازدواج گرفته اند، آن ها چون مهارت هاي لازم براي ازدواج موفق را كسب نكرده اند نمي توانند انتخاب صحيحي داشته باشند.
تصميمي كه نوجوان در اين شرايط مي گيرد به خاطر فشار محيط مي باشد و در اين شرايط ممكن است فرد آمادگي براي ازدواج نداشته باشد. عوامل موثر در ازدواج مي توان به هم سو بودن و شباهت طرفين اشاره نمود البته توجه داشته باشيد هيچ كدام از زوجين به صورت صددرصد به يكديگر شبيه نيستند، اما هر چه ميزان شباهت بيش تر باشد احتمال صميميت، ثبات و رضايت طرفين افزايش مي يابد، توصيه مي شود اگر تصميم به ازدواج گرفته ايد قبل از ازدواج با معيارهاي انتخاب همسر مناسب آشنا شويد.

منبع:كانون مشاوران ايران-تفاوت سني مناسب در ازدواج چقدر است؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۵:۵۶:۴۱ ] [ دكتر غلامي ]

زوجين با استفاده از تست تفاهم مي توانند سطح كيفيت زندگي مشترك شان را تعيين و مورد ارزيابي قرار دهند و هم چنين ميزان سازگاري زن و شوهر در اين تست مشخص مي شود. تست تفاهم قبل از ازدواج به زوجين كمك مي كند تا پيش از ازدواج از تصميم خود مطمئن شده و در صورت نياز از مشاور كمك بگيرند.
يكي از اشتباهاتي كه زوجين در زمان آشنايي دچار مي شوند اين است كه به تفاوت هاي فرهنگي، سليقه اي و خانوادگي و يا شخصيت طرف مقابل شان توجه نمي كنند و همين مسئله باعث شده است تا تضادهاي ايجاد شده باعث به وجود آمدن اختلاف هايي در ميان زوجين شود.
در اين حالت تست تفاهم قبل از ازدواج به زوجين كمك مي كند تا شناخت بيشتري نسبت به يكديگر به دست آورند و هم چنين در مورد جنبه هاي پنهان شخصيت طرف مقابل آگاهي لازم را به دست آورند تا بتوانند در امر ازدواج انتخاب صحيح و مناسب تري داشته باشند. 
البته توجه داشته باشيد كه به تنهايي اين تست و تست هاي مشابه نمي تواند ملاك اصلي براي تصميم گيري براي ازدواج شود. اين تست هاي روانشناسي بيش تر در زمينه تشخيص اوليه كاربرد دارد و در صورتي كه نسبت به تصميم گيري تان ترديد و شك داريد بايد از مشاوره خانواده و ازدواج كمك بگيريد تا در اين خصوص شما را راهنمايي كنند و بهترين و گزينه براي رسيدن به قطعيت و انتخاب درست مي باشند.

تست تفاهم قبل ازدواج سنجش سازگاري زن و شوهرمزيت تست تفاهم قبل از ازدواجيكي از مولفه هاي اصلي براي ازدواج موفق، شناخت طرفين از يكديگر مي باشد زيرا بسياري از مشكلاتي كه در زندگي مشترك به وجود مي آيد به خاطر عدم شناخت كافي طرفين از يكديگر و عدم انتخاب صحيح همسر مي باشد كه همين مسئله باث جدايي شده و آمار طلاق را افزايش مي دهد. 
احتمال دارد بسياري از ازدواج ها به طلاق كشيده نشود اما 30 درصد از زوج هايي كه با يكديگر زندگي مي كنند رضايت زناشويي ندارند و هيچ لذتي در زندگي شان تجربه نمي كنند و به دلايل ديگري مانند فرزندان، مشكلات مالي، مسائل فرهنگي مجبور به ادامه زندگي و تحمل يكديگر مي باشند.
توجه داشته باشيد كه انتخاب همسر كار ساده اي نمي باشد اما افراد قبل از ازدواج به معيارهاي درست ازدواج توجه نمي كنند و با داشتن معيارهاي اشتباه ازدواج و عدم توجه به اختلافات در ازدواج مشكلات بسياري در زندگي مشترك تجربه مي كنند و دچار اختلافاتي مي شوند در هنگام ازدواج براي اين كه از انتخاب خود مطمئن شويد مي توانيد از تست هاي تفاهم قبل از ازدواج يا ديگر تست هاي روانشناسي كمك بگيريد، اين تست ها به شما به طور تقريبي كمك مي كنند و يك معيار تقريبي در امر ازدواج مي باشند.


زماني كه اين تست ها را انجام مي دهيد بايد توجه داشته باشيد كه اين معيارها قطعي نمي باشد و نمي توان صد در درصد به نتايج آن متكي بود به همين دليل بهتر است نظر متخصص را در مورد نتايج به دست آمده بپرسيد. توجه داشته باشيد كه بسياري از شاخص ها و عواملي كه بر روي زندگي مشترك تاثير مي گذارد در اين تست ها مشخص نمي شود و مورد بررسي قرار نمي گيرد.
مشاوره قبل از ازدواج بر اساس اطلاعاتي كه از زوجين به دست مي آورند و هم چنين بر اساس نتايج به دست آمده از تست تفاهم قبل از ازدواج شما را در جهت رسيدن به زندگي مشترك رويايي با كمترين تنش هدايت مي كند. در كنار اين ها شما بايد مهارت هاي لازم براي ازدواج را ياد بگيريد تا با آمادگي بيشتري وارد زندگي مشترك شويد و بتوانيد به راحتي فراز و نشيب هاي زندگي مشترك را طي كنيد با موفقيت پشت سر بگذاريد.

منبع:كانون مشاوران ايران-تست تفاهم قبل ازدواج| سنجش سازگاري زن و شوهر


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۵:۵۱:۲۰ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب