?>
-      گلی شی      دانلود فیلم دوبله فارسی      نوید      ویپ چی      روز ۱۰۰      سازندگی و توسعه      هفت ستاره      روز 100      تیترفا      سینما برتر      ماه 360      -      -      قیمت روز      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      *      +      -      *      +      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 224
دیروز : 150
افراد آنلاین : 3
همه : 98678
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

ازدواج مجدد مردان متاهل
ازدواج دوم مردان متاهل يا چند همسري  واكنشي در برابر مشكلات زندگي زناشويي است.
اين مردان در واقع بدون اينكه هيچ تلاشي براي برطرف كردن مشكلات كنند، ازدواج دوم را بهترين راه براي فرار از مشكلات مي دانند و براي توجيه رفتارشان علت هاي مختلفي را مطرح مي‌كنند.
در اين شرايط مردان بدون در نظر گرفتن مزايا و مضرات كاري كه انجام مي دهند، خودشان را درگير مشكلات پيچيده تر مي كنند.
وقتي از مردان اين سوال مي‌شود كه چرا زن دوم مي گيريد اغلب مي‌گويند كه كاري شرعي و قانوني انجام داده اند.
زناني كه شوهرشان دوباره ازدواج كرده است معمولا مي گويند كه در ابتدا رفتار شوهرشان خوب بوده ولي با گذشت زمان رفتار آن ها تغيير كرده و به او بي توجه شده است.
در حالي كه يكي از شروط اصلي در اسلام براي ازدواج دوم، برقراري عدالت ميان زن ها مي باشد.
 علت چند همسري يا ازدواج مجدد مردانمرداني كه از زن اولشان بچه دار نمي شوند.براي بقاي نسل اقدام به ازدواج دوباره مي كنند اين اتفاق زماني رخ مي‌دهد كه زنان از لحاظ باروري دچار مشكل است. اما وقتي مشكل از طرف مرد باشد از همسرش تقاضاي صبوري و مدارا كردن دارد.


مرداني كه صاحب فرزند هستند اما پسر دار نمي شوند.برخي از مردها فكر مي‌كنند كه ايراد از همسرشان است و زن چندين بار باردار مي شود ولي هر بار دختر به دنيا مي آورد پس مرد بهترين راه را ازدواج مجدد مي‌داند.
ثروت برخي مردها وقتي به ثروت مي رسند تصميم به ازدواج مي‌گيرند به قول قديمي ها «شلوارشان دوتا مي شود» در بسياري از جلسات مشاوره شاهديم كه زن و شوهر زندگيشان را از صفر شروع كرده‌اند و پس از تلاش به جايگاهي مناسب از لحاظ اجتماعي، اقتصادي و علمي رسيده اند.
حتي در برخي از شرايط ديده شده است كه زنان موقعيت هاي شغلي و تحصيلي خود را رد كند تا بتواند شرايط مناسبي براي همسر خود فراهم كنند تا به درجه‌اي عالي برسد و وقتي زمان آرامش زن و شوهر مي رسد مرد به دنبال زن هاي ديگر مي رود.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-ازدواج مجدد مردان متاهل


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۶ تير ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۵۸:۵۹ ] [ دكتر غلامي ]

تشخيص اختلال شخصيت با چه روش هايي صورت مي گيرد؟ در هر كشور بخشي از جمعيت كشور را افرادي تشكيل مي دهند كه داراي اختلال شخصيت هستند اختلال شخصيت از همان دوران كودكي به وجود مي آيد و با شخصيت فرد تركيب مي شود و تا حدودي غيرقابل تحمل مي باشد و با اختلالات رواني مانند افسردگي، اسكيزوفرني و فوبي ها متفاوت مي باشد.
اختلال شخصيت تاريخ شروع خاصي ندارد و ممكن است بدون علت خاصي باشد و نمي توان براي آن درمان كاملا قطعي در نظر گرفت.
چه عواملي باعث مي شود تا فرد درگير اختلال شخصيت شود؟براي اين سوال پاسخ قطعي و كاملي وجود ندارد اما بر اساس مطالعات انجام شده اختلال شخصيت به عوامل بسياري بستگي دارد و به عوامل ژنتيكي، بيولوژيكي و روانشناختي و اجتماعي بستگي دارد و باعث شكل گيري اختلالات شخصيت مي شود.
دو عامل ژنتيكي و محيطي نقش مهمي در رشد اختلالات شخصيت دارند و ساختار ژنتيكي در ايجاد شخصيت درونگرايي و برونگرايي نقش تعيين كننده اي دارد و ۵۰ درصد نقش خود را ايفا مي كند.
علاوه بر نقش ژن بايد وقايع و اتفاقاتي كه در دوران اوليه زندگي به وجود آمده است را مورد بررسي قرار داد همچنين وقايعي و اتفاقاتي كه مربوط به والدين مي شود نقش مهمي در شكل گيري اختلالات شخصيت دارد.
اختلالات شخصيت در بيشتر مواقع به دليل تجربه ها و اتفاقات تلخي كه فرد در زمان كودكي تجربه كرده است به وجود مي آيد و يا اينكه فرد در آن زمان خود را با كسي كه مشكل عصبي و اختلال رواني داشته است همانند مي كرده و باعث اختلالات شخصيت او شده است.
شيوه ارتباطي والدين با كودك بسيار مهم است و به اختلال شخصيت رابطه اي بسيار نزديك دارد اگر والدين براي فرزند خود وقت بگذارند و به نيازهاي او به خوبي پاسخ دهند و هنگامي كه كودك دچار خشم و عصبانيت و ترس و نااميدي مي شود به گونه اي آرام با او رفتار كنند و واكنش صحيحي داشته باشند در اين صورت كودك ياد مي گيرد به ديگران اعتماد كند و به خوبي با ديگران ارتباط برقرار كند.


وقتي كودك ياد بگيرد كه به ديگران اعتماد داشته باشد در بزرگسالي و در دوران جواني به افراد مهم زندگي خود اعتماد خواهد كرد و جهان را جايگاه درست و امن مي بيند و مي تواند زندگي سالمي در كنار عزيزانش تجربه كند.
ارتياط والدين با كودكاناما اگر والدين نتوانند با كودك خود رابطه دوستانه برقرار كنند و آنچه كه كودك گفت بر خلاف آن پيش بروند در اين صورت كودك به آن ها اعتماد نخواهد كرد و به فردي شديدا دفاعي، بي احساس، بدبين و پرخاشگر تبديل خواهد شد و به او احساس عدم امنيت و عدم اعتماد به جهان پيرامون دست خواهد داد.
فردي كه دچار اختلال شخصيت مي شود قادر نخواهد بود احساسات  و هيجانات خود را كنترل كند و نمي توانند خودش را آرام كند و اعتماد كردن به ديگران بسيار برايش سخت خواهد بود.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-تكنيك هاي باورنكردني تشخيص اختلال شخصيت


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۳ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۲۶:۳۰ ] [ دكتر غلامي ]

اختلال روان تني يا اختلال سايكوسوماتيك چيست؟
درد هاي اختلال روان تني چيست و چطور درمان مي شود؟
اختلال روان تني از دو واژه «روان » و « تن » گرفته شده است كه شامل درد هاي اختلال روان تني با علائم فيزيكي واقعي همراه مي باشد كه توسط ذهن ايجاد مي شود.
بر خلاف بيماري هيپوكندريا يا خود بيمار انگاري كه بيمار دچار ترس مزمن از بيماري مي شود و تصور مي كند درد هاي جزئي او نشانه اي از بيماري سخت و طاقت فرسا مي باشد، در بيماري روان تني درد افراد واقعي و ناتوان كننده مي باشد اما با بررسي و معاينه پزشك بيمار هيچ مشكلي ندارد و فرد كاملا سالم مي باشد.
اختلال روان تني – تعريف درد هاي رواني – جسماني: ( PSYCHOSOMATIC PAINS)به طور رايج به درد هاي رواني – جسماني، درد هاي روان تني يا سايكوسوماتيك مي گويند. درد هاي روان تني به درد هايي گفته مي شود كه منشا آن تنش ها و فشار هاي رواني فرو رفته شده يا سركوب شده مي باشد كه به صورت جسماني خود را نشان مي دهد.
درد هاي روان تني منشا جسماني ندارند و با دارو درماني بهبود نمي يابند، به همين دليل درد ها يا مشكلات جسماني كه به وسيله مشكلات پزشكي بهبود نمي يابد را درد هاي روان تني مي گويند.
درد هاي جسماني كه منشا آن مشكلات رواني مي باشد عبارت اند از : سردرد هاي تنشي، ميگرن، گردن درد و گاهي اوقات فشار خون و يا ديابت.
بسياري از دردها كه به وسيله دارو درماني رفع نمي شوند و همچنين بسياري از اختلالات جنسي ممكن است به خاطر اختلالات روان تني باشد، مثلا ريزش مو ممكن است منشا رواني داشته باشد و گاهي اوقات فلج اندام كه در روانشناسي به آن هيستريك مي گويند منشا رواني دارد.
خود بيمار انگاري چيست و چه تفاوتي با درد هاي اختلال روان تني دارد ؟افرادي كه دچار خودبيمار انگاري هستند ترس دائمي نسبت به بيماري هاي جدي و خطرناك به سراغشان مي آيد، مثلا آن ها دچار سردرد مي شوند و آن را به تومور مغزي ربط مي دهند يا هنگامي كه احساس تهوع دارند فكر مي كنند به نوعي سرطان دچار شده اند.


در صورتي كه افراد عادي وقتي به اين بيماري ها دچار مي شوند سردرد شان را به كم آبي و تهوع را به خاطر غذايي كه خورده اند ربط مي دهند و ديد مثبتي نسبت به بيماري خود دارند اما افرادي كه مبتلا به خود بيماري انگاري هستند از ترس دائمي رنج مي برند و به خاطر ترس شان به طور دائم به پزشك مراجعه مي كنند و آزمايشات شان را به طور مكرر تكرار مي كنند، در صورتي كه هيچ مشكلي ندارند.
افرادي كه به اين اختلال دچار هستند هر گونه نشانه و علائمي را به يك بيماري خطرناك و مرگ بار ربط مي دهند و با ترس دائمي از بيماري زندگي مي كنند.
افرادي كه درگير اختلال روان تني هستند نشانه هاي درد هاي واقعي باليني را دارند و هر روز با آن ها دست و پنجه نرم مي كنند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-اختلال روان تني يا اختلال سايكوسوماتيك چيست؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۲ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۱:۰۳:۳۸ ] [ دكتر غلامي ]

علائم و نشانه هاي انواع بيماري هاي رواني سال ۱۴۰۰ در ايران و جهان
 شيوع بيماري هاي روانيتقريبا ۲۰ درصد از جمعيت ايالات متحده آمريكا گرفتار بيماري رواني شده اند كه اين موارد به دو دسته تقسيم شده اند : هر گونه بيماري رواني ( AMI) و بيماري جدي رواني (SMI)
بر اساس تخمين هاي انجام شده از هر ۲۵ بزرگسال در ايالات متحده يك نفر گرفتار بيماري رواني جدي شده است، اين بيماري باعث اختلال در يك يا چند فعاليت عمده در زندگي آن ها شده است، برخي از بيماري هاي رواني مانند ADHD در دوران كودكي شروع مي شود برخي از بيماري هاي رواني مانند اسكيزوفرني در زمان نوجواني و بزرگسالي آشكار مي شود و بسياري از بيماري هاي رواني ديگر مانند اختلالات اضطرابي ممكن است در هر سني شروع شوند. اضطراب و استرس ممكن است به خاطر تجربه استرس زا به وجود آيد البته گاهي ممكن است كه علائم آن بدون هيچ دليل واضح نمايان شود.
علاوه بر اين ممكن است در يك زمان بيش از يك بيماري رواني در فرد وجود داشته باشد، به عنوان مثال ممكن است فردي دچار اضطراب فراگير شده باشد و همزمان به اختلال نارسايي قلبي دچار شود يا احتمال دارد گرفتار بي اشتهايي عصبي و افسردگي شود.


انواع بيماري هاي روانيبر اساس نتايجي كه در دفترچه راهنماي تشخيصي و آماري اختلالات رواني انجمن روانپزشكان آمريكا وجود دارد صدها بيماري رواني يا اختلال رواني وجود دارد كه آن ها را به طبقات يا انواع خاصي تقسيم بندي كرده اند كه اين طبقه ها عبارت اند از :
اختلال رشدي عصبي
اختلال دو قطبي مرتبط با آن
اختلالات افسردگي
اختلالات اضطرابي
وسواس فكري و اختلالات مرتبط با آن
تروما و اختلالات مرتبط با استرس
اختلالات تجزيه اي
اختلالات مخرب، كنترل تكانه و رفتار
اختلالات وابسته به مواد و اعتياد
اختلالات تغذيه و غذا خوردن
اختلالات دفع
اختلالات خوابيدن و بيدار شدن
اختلالات عملكرد جنسي
اختلالات شخصيتي
اختلالات پارافيلي
طيف اسكيزوفرني
ساير اختلالات رواني
علائم و نشانه هابيماري هاي رواني علائم متفاوتي دارد به عنوان نمونه فردي كه افسرده است ممكن است به اختلالات در خوابيدن و كاهش انرژي دچار شود و كسي كه اختلال در خوردن دارد، دفع و استفراغ كند. بنابراين همه بيماري هاي رواني نشانه هاي يكساني ندارند، اين بيماري ها باعث به وجود آمدن پريشاني هاي قابل توجهي مي شود كه در توانايي هاي فرد اختلالاتي ايجاد مي كند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-علائم و نشانه هاي انواع بيماري هاي رواني سال ۱۴۰۰ در ايران و جهان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۱۰:۱۸ ] [ دكتر غلامي ]

انواع اختلالات رواني ۲۰۲۱ را بشناسيد
اختلالات و بيماري هاي رواني انواع مختلفي دارد و بسياري از آن ها شايع تر بوده و فراواني بيش تري دارند، از جمله بيماري هاي رواني كه شايع مي باشد مي توان به افسردگي و اختلالات اضطرابي اشاره كردكه در زن و مرد مشاهده مي شود و درصد مراجعه به روانشناس و كلينيك ها براي اين اختلال بيشتر مي باشد.
افرادي كه در جامعه زندگي مي كنند به دلايل مختلفي مانند ژنتيك، تاثير محيط و عوامل خانوادگي به بيماري هاي رواني دچار مي شوند.
دفترچه راهنماي تشخيصي و آماري اختلالات رواني (DSM) شامل شماري از مهم ترين دسته هاي اختلالات توصيف شده مي باشد و همه اختلالات رواني در آن وجود ندارد، آخرين نسخه كتابچه راهنماي تشخيصي DMS-5 در ماه مه سال ۲۰۱۳ منتشر شده است، DSM يكي از پر كاربردترين سيستم هاي طبقه بندي اختلالات رواني مي باشد و در آن بيماري هاي رواني بر اساس معيار هاي تشخيصي استاندارد ارائه شده است.
انواع اختلالات روانياختلالات تكوين عصبياختلالات تكوين عصبي از جمله مواردي است كه در زمان نوزادي، كودكي و بزرگسالي قابل تشخيص است و اين اختلالات رواني شامل موارد زير مي شود :
كم تواني ذهنياين اختلال قبلا به عنوان عقب ماندگي ذهني شناخته مي شد و گاهي اوقات آن را به عنوان اختلال تكويني ذهني از آن ياد مي شود، اين اختلال رشد قبل از سن ۱۸ سالگي در فرد آغاز مي شود و به صورت نقص عملكرد هاي ذهني و رفتار هاي متناسب با آن ها مشخص مي شود.
محدوديت هايي كه در عملكرد ذهني به وجود مي آيد در بسياري از اوقات با انجام تست ضريب هوشي مشخص مي شود و اگر ضريب هوشي پايين تر از ۷۰ درصد باشد نشانگر محدوديت است، مواردي كه تست مي شود شامل رفتار هاي انطباقي مهارت هاي عملي و روزمره، خود مراقبتي، تعامل اجتماعي و مهارت هاي زندگي مي باشد.


اختلال اوتيسماين اختلال با نقايص دائمي تعامل و ارتباطات اجتماعي در جنبه هاي مختلف زندگي و همچنين الگو هاي رفتارهاي محدود و تكراري مشخص مي شود، DMS بيانگر اين است كه علائم اختلال طيف اوتيسم بايد در دوره هاي اوليه رشد وجود داشته باشد و اين علائم در جنبه هاي مختلف زندگي از جمله عملكرد اجتماعي و شغلي اختلال قابل توجهي ايجاد مي كند.
اختلال بيش فعالي – كمبود توجه (ADHD)ADHD با بروز دائمي بيش فعالي – تكانشگري و يا كم توجهي كه با انجام كارها در تداخل مي باشد، خود را در دو يا چند موقعيت مختلف مانند خانه، محل كار، مدرسه و موقعيت هاي اجتماعي نشان مي دهد، بر اساس اظهاراتي كه در DSM-5 بيان شده است چند مورد از اين علائم بايد قبل از ۱۲ سالگي وجود د اشته باشد.
اين علائم و نشانه ها تاثير منفي بر روي فعاليت هاي اجتماعي، شغلي و دانشگاهي دارند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-انواع اختلالات رواني ۲۰۲۱ را بشناسيد


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۱:۱۳:۱۰ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب