?>
-      گلی شی      دانلود فیلم دوبله فارسی      نوید      ویپ چی      روز ۱۰۰      سازندگی و توسعه      هفت ستاره      روز 100      تیترفا      سینما برتر      ماه 360      -      -      قیمت روز      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      *      +      -      *      +      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 232
دیروز : 150
افراد آنلاین : 1
همه : 98686
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

مخالفت خانواده پسر با ازدواج و راه حل آن
مخالفت خانواده پسر با ازدواج مسئله است كه بسياري از زوجين با آن رو به رو مي شوند، ممكن است شما با شرايطي مواجه شويد كه دختري را براي ازدواج انتخاب مي كنيد اما خانواده با انتخاب شما  مخالف باشند، در اين حالت تنش هاي ميان شما و خانواده تان به وجود مي آيد كه مي تواند باعث درگيري ميان شما شود.
بسياري از خانواده به دليل عدم اعتماد به انتخاب شما، مخالف ازدواج تان هستند، آن ها گمان مي كنند كه انتخاب همسر بايد توسط خودشان انجام شود زيرا آن ها با تجربه تر هستند.
در صورتي كه از انگيزه ازدواج تان مطمئن هستيد بهترين راه اين است كه به صورت منطقي با خانواده تان صحبت كنيد، هم چنين مي توانيد از مشاوره قبل از ازدواج كمك بگيريد تا در اين زمينه شما را ياري كند تا بتوانيد ازدواج موفقي داشته باشيد و نگراني هاي خانواده تان كاهش يابد.
دلايل مخالفت خانواده پسر با ازدواج اومخالفت خانواده با ازدواج پسرشان دلايل مختلفي دارد، والدين تصور مي كنند كه خودشان مي توانند دختر بهتري را براي فرزندشان انتخاب كنند و مصلحت فرزندشان را بهتر مي دانند. پدر و مادر فكر مي كنند كه هنوز فرزندشان به بلوغ عاطفي و فكري كافي براي ازدواج نرسيده اند و نمي توانند انتخاب درستي داشته باشند.
نارضايتي از دختر منتخب پسربرخي از خانواده ها اساسا با دختري كه پسرشان براي ازدواج انتخاب كرده است مخالف مي باشند و آن ها گمان مي كنند كه خودشان بايد براي او، همسري را انتخاب كنند. در حقيقت اين خانواده ها به مشورت دادن پسرشان و عدم تائيد  دختري كه او بر مي گزيند قانع نمي باشند و مي خواهند خودشان مستقيم براي همسرشان تصميم بگيرند.
مشكل اين جاست كه خانواده ها به جاي اين كه به دنبال همسر مناسب براي پسرشان باشند بيشتر به دنبال عروسي مناسب براي خودشان هستند كه بتوانند به او افتخار كنند و از نظر آن ها براي پسرشان مناسب باشد.
هراس خانواده از جدايي و مستقل شدن فرزند از خانوادهاين خانواده ها ترجيح مي دهند كه پسرشان فعلا ازدواج نكنند، پسري كه در خانواده نقش پدر و پشتيبان را دارد و اعضاي خانواده به او وابستگي مالي دارند، نگرانند كه با ازدواجش منجر به از دست دادن تكيه گاهشان شود و اين مسئله بسيار براي آن ها نگران كننده مي باشد.


هم چنين ممكن است مادر به پسرش بسيار وابسته باشد و عروس را به عنوان رقيبي براي خود در نظر بگيرد، دليل ديگري كه ممكن است خانواده ها مانع ازدواج پسرشان شوند شك در توانايي پسر براي اداره كردن زندگي مي باشد.
در اين حالت خانواده ها تصور مي كنند كه پسرشان به قدر كافي آگاه نيست و هنوز توانايي مالي اداره زندگي شان را ندارند و از پس زندگي بر نمي آيد به همين دليل از جدايي و مستقل شدن پسرشان مي ترسند.
در نظر داشتن دختري در دوستان و اطرافياندر بعضي از موارد خانواده ها، دختر ديگري را در آشنايان براي پسرشان پسنديده اند و به همين دليل با انتخاب پسرشان مخالف هستند و دوست دارند پسرشان با دختري كه آن ها انتخاب كرده اند ازدواج كند به همين دليل راضي به ازدواج پسرشان با دختري كه خودش به عنوان همسر انتخاب كرده است نمي شوند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-مخالفت خانواده پسر با ازدواج و راه حل آن


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۸ فروردين ۱۴۰۱ ] [ ۱۰:۵۳:۴۹ ] [ دكتر غلامي ]

كودكان دير آموز، برخورد و آموزش كودك دير آموز
كودكان دير آموز توانايي يادگيري مهارت هاي تحصيلي ضروري را دارند، اما ميزان و عمق يادگيري آن ها نسبت به هم سن سالانشان كمتر است به طوري كه نمرات هوش كودكان دير آموز بالاتر از نمرات كودكان عقب مانده ذهني و پايين تر از كودكان طبيعي مي باشد به همين دليل به آن ها كودكان مرزي مي گويند.
اين كودكان از نظر ظاهري تفاوتي با كودكان ديگر ندارند به همين دليل تشخيص آن ها تا موقع مدرسه رفتن به تاخير مي افتد در اين سن، والدين دچار نگراني مي شوند، توقعات والدين در مورد نمرات و مهارت هاي فرزندشان اين كودكان را دچار استرس و اضطراب مي كند و آن ها را در شرايط سختي قرار مي دهد.
لازم است تا والدين از طريق استعداديابي از توانايي فرزندشان آگاه باشند و بر اساس توانايي او انتظارات شان را تطبيق دهند در اين راستا مركز مشاوره به شما كمك مي كند تا با استفاده از روش هاي موثر به كودكتان كمك كنيد تا شرايط او بهبود يابد.
ويژگي هاي كودكان دير آموز چيست؟كودكان دير آموز در ظاهر مانند ديگر كودكان جامعه هستند، اما بهره هوشي آن ها كمتر از كودكان معمولي مي باشد و بين ۷۰ تا ۸۴ است. اين كودكان علاقه به كارهاي فكري و يادگيري ندارند و قادر به انجام برنامه ريزي و كارهايي به صورت پيشرفته نيستند.
بسياري از اين كودكان در تحصيل دچار مشكل مي شوند به طوري كه ضعف هاي تحصيلي آن ها در تمام دروس مشخص  است اما اين كودكان ممكن است در برخي از مهارت ها بسيار عالي باشند. از نشانه هاي ديگر كودكان ديرآموز مي توان به موارد زير اشاره نمود:
در پردازش اطلاعات بسيار ضعيف عمل مي كنند يكي از علل قابل شناسايي بدكاري در سيستم عصبي مركزي مي باشد.از نظر مهارت هاي حركتي مانند راه رفتن تفاوتي با همسالان خود ندارند. اما از نظر مهارت هاي ظريف مانند نخ كردن دشواري هايي دارند.يك نوع كندي حسي حركتي در انجام كارهاي شخصي خود دارند.درجاتي از آسيب مغزي يا بدكاري سيستم اعصاب مغزي در آن ها ديده مي شود.در حافظه ديداري و شنيداري مشكلات جدي دارند در نتيجه ديكته و نوشتن براي آن ها سخت و دشوار مي باشد.بيشتر اين كودكان به خاطر بازخوردهايي كه از طرف ديگران دريافت مي كنند اعتماد به نفس آن ها كاهش مي يابد و هم چنين خودپنداره پاييني دارند.كودكان دير آموز، ريشه مشكل كجاست؟علل بروز اختلالات يادگيري و ديرآموزي كودكان هنوز به طور دقيق مشخص نشده است، با اين حال در پژوهش هاي مختلف بسياري از عواملي كه باعث ديرآموزي كودكان هستند شناسايي شده است كه هر كدام از آن ها به طور اختصار بيان شده اند:
عوامل ژنتيكي:بر اساس تحقيقات انجام شده در خانواده هايي كه عضوي دچار اختلال يادگيري است احتمال بروز چنين اختلالي بسيار بيشتر مي باشد.


عوامل فيزيولوژيكي و بيوشيمي:در صورت ابتلا به بيماري و يا صدمه ممكن است به مغز آسيب وارد شود و اين مسئله باعث اختلال در يادگيري يا ديرآموزي كودك شود. اين آسيب ها ممكن است در دوران جنيني يا بعد از زايمان به وجود آيد.
عوامل آموزشي:عوامل ديگر محيطي مانند نداشتن فعاليت هاي محرك، تخصص ناكافي معلم در شيوه هاي آموزشي پايه، توقعات بسيار بالا يا پايين  معلمان از دانش آموزان، تدريس ناكافي به دانش آموزان در عقب ماندگي كودكان نقش دارند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-رفتار با كودكان دير آموز


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ فروردين ۱۴۰۱ ] [ ۰۹:۰۳:۲۴ ] [ دكتر غلامي ]

اشتباهاتي كه به طلاق و جدايي ختم مي شوند
اگر در مورد اشتباهاتي كه به طلاق ختم مي شوند آگاهي داشته باشيد مي توانيد تا حدودي پيشگيري هاي لازم را انجام دهيد كه طلاقي صورت نگيرد.
يكي از مهم ترين مراحل در زندگي همه افراد، ازدواج كردن مي باشد، براي اين كه فرد ازدواج موفق و عشق ماندگاري داشته باشد بايد زوجين تلاش كنند تا به اهداف مشترك شان برسند و در زندگي تفاهم داشته باشند.
در صورتي كه در مورد اصول اساسي در زندگي مشترك آگاهي داشته باشيد مي توانيد از اشتباهاتي كه منجر به طلاق مي شود پرهيز كنيد و سعي كنيد تا رابطه عاشقانه تان در مسير سرازيري قرار نگيرد.
رابطه زناشويي تا حد زيادي به درك متقابل و واكنش طرفين بستگي دارد، در اين مقاله ۵ مورد از اشتباهاتي كه منجر به طلاق مي شود را بيان مي كنيم و در مورد آن توضيحاتي مي دهيم و هم چنين با راهكارهايي براي مقابله با اين اشتباهات مفيد مي باشند آشنا مي شويم.
عوامل طلاق و جداييعوامل بسياري وجود دارد كه ممكن است زندگي زناشويي را تا ورطه طلاق و جدايي ببرد، با اين حال برخي از اين اشتباهات از عموميت بيشتري برخوردار مي باشند كه در ادامه به بررسي آن ها مي پردازيم.
برگشت بعد از طلاقبرگشت بعد از طلاق | رعايت نكاتي براي آشتي و بازگشت بعد از طلاقاشتباهاتي كه به طلاق ختم مي شوند، تصميمات شتاب زدهبسياري از دختران و پسران در اوايل ازدواج به صورت ديوانه وار عاشق هم هستند اما اين احساسات آتشين در بسياري از مواقع به سرعت فروكش مي شود و بعد از ازدواج اختلاف نظرهايي در ميان آن ها به وجود مي آيد.


در اين شرايط گرفتن تصميمات شتاب زده و از روي احساسات، مشورت نكردن با همسر و عدم بررسي منطقي مشكلات باعث دامن زدن به تنش هايي در ميان زوجين مي شود.
راه حل:ازدواج كردن آغاز زندگي دو نفره و پيمودن مسير  مشترك توسط زوجين مي باشد و در اين مسير چالش ها و سختي هاي بسياري وجود دارد.
براي حل اين مشكلات بايد برنامه ريزي هاي صورت گيرد و راهي براي حل اين مشكلات در نظر گرفته شود هم چنين مديريت و برنامه ريزي بايد به درستي انجام گيرد.
در فرصت مناسب با همسرتان در مورد مشكلات و دغدغه هاي زندگي تان مشورت كنيد اين كار باعث بارش فكري مي شود و به اين وسيله مي توانيد بهترين راهكار را پيدا كنيد.
اشتباهاتي كه به طلاق و جدايي ختم مي شوند، قوانين سفت و سخت در مورد امور منزل يكي ديگر از قوانين طلاق مي تواند حاكم بودن قوانين سخت و انعطاف ناپذير در امور منزل باشد، چنين اشتباهي در زندگي مشترك باعث مي شود خانه به جاي اين كه محيط امن و پر از آرامش باشد به يك اردوگاه اجباري براي زوجين تبديل شده است.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-اشتباهات مهلك كه به طلاق و جدايي ختم مي شوند


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ فروردين ۱۴۰۱ ] [ ۰۸:۵۷:۲۴ ] [ دكتر غلامي ]

مشاوره دوستي و دوستي با جنس مخالف
اين مقاله به بررسي ارتباط و دوستي با جنس مخالف مي پردازد.
مشاوره دوستي و ارتباط، دغدغه اساسي انسان از ابتداي آفرينش تا لحظه ي اكنون بوده و هست، و علارغم پيشرفت وسايل ارتباطي و تكنولوژي همواره موضوع ارتباط چالش بسياري از خانواده ها، جامعه شناسان و روانشناسان مي باشد.
از اين ميان ارتباط و دوستي بين پسر و دختر بيشتر از هر نوع ارتباطي پرحاشيه و چالش برانگيز بوده.
برخلاف گذشته كه ارتباط با جنس مخالف با شروع مراسم عقد و ازدواج شكل مي گرفته،
امروزه قبل از ازدواج  به ترتيب مراحل دوستي، آشنايي، نامزدي و ازدواج مطرح مي گردد.
در حال حاضر با وجود امكان قرار گرفتن دختر و پسر در مكان هاي مشترك، دانشگاه، محل كار و…
همچنين امكان آشنايي به طور گسترده، راحت، و مخفيانه ي دو جنس در فضاي مجازي، اين موضوع يعني دوستي با جنس مخالف بيشتر به چشم مي آيد.
مشاوره دوستي با جنس مخالفاما آيا داشتن اين روابط و دوستي با جنس مخالف بدون مشكل و مجاز است؟
اين نوع آشنايي ها و دوستي به شناخت بيشتر قبل از ازدواج مي انجامد؟
آيا والدين بايد در خصوص ارتباط فرزندشان با جنس مخالف سخت گيري نموده و اين موضوع آن ها را نگران سازد؟
دوستي با جنس مخالف كه اكنون در سنين نوجواني و قبل از نوجواني بسيار شايع مي باشد، برقراري رابطه جهت آشنايي و به قصد ازدواج نمي باشد.
نوجوان امروز با انگيزه هاي مختلف از جمله، رفع تنهايي، پر كردن اوقات فراغت، رفع كنجكاوي، تقليد از ساير همسالان و فشار دوستان سعي در برقراري رابطه و دوستي با جنس مخالف دارد.
مسلما آگاه سازي و حمايت عاطفي والدين در اين بين بسيار موثرتر از كنترل خودكامه و اجباري آن هاست.
مشاوره دوستي و شناخت دوست واقعي و كسي كه مي توانند همسر آينده شما باشد در ادامه مطلب…


انتخاب دوست در نوجوانيانتخاب دوست در نوجواني، چگونه در انتخاب دوست به نوجوان خود كمك كنيم؟0 ديدگاه/ژانويه 10, 2021ادامه مطلبمعناي دقيق دوستي با جنس مخالفاز نظر مشاوره دوستي : دوستي با جنس مخالف به ارتباطي عاطفي و احساسي ميان دختر و پسر گفته مي شود كه با هدف ازدواج، آشنايي يا عقد و نامزدي صورت نمي گيرد.
همچنين ارتباط از رابطه ي فاميلي، هم محلي يا فاميل متمايز بوده و صميميت عاطفي در آن بارز بوده و اغلب به دور از چشم ديگران و مخفيانه صورت مي گيرد.
شايد بتوان پنهاني بودن را ويژگي اصلي ارتباط ميان دو جنس عنوان نمود، اين ارتباط پنهاني كه بعد از ازدواج به شكل گيري عميق ترين نوع ارتباط  و قبل از ازدواج منجر به شكل گيري پرخطرترين ارتباط مي گردد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-مشاوره دوستي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۴ فروردين ۱۴۰۱ ] [ ۰۹:۳۳:۰۳ ] [ دكتر غلامي ]

عوارض خوردن الكل طبي، چرا نبايد الكل سفيد را خورد؟
عوارض خوردن الكل طبي چه مي تواند باشد؟ امروزه بيماري هاي واگيردار زياد شده است و بسياري از مردان از الكل طبي استفاده مي كنند در صورتي كه اين الكل تنها براي ضدعفوني كردن مورد استفاده قرار مي گيرد و اگر به صورت خوراكي استفاده شود عوارض جبران ناپذيري به همراه خواهد داشت.
از جمله آسيب هايي كه الكل طبي وارد مي كند مي توان به آسيب هاي شبكيه، كوري و مرگ اشاره نمود و در صورتي كه آگاهي خود را نسبت به آسيب ها افزايش دهيد تصميم بهتري در مورد مصرف و عدم مصرف آن خواهيد گرفت.
در ادامه اين مقاله به توضيحات بيشتري در مورد اين موضوع مي پردازيم و براي اين اطلاعات خود را افزايش دهيد تا انتهاي مطلب را مورد مطالعه قرار دهيد.
الكل طبي چيست؟الكل طبي چيستبسياري از مردم در مورد تفاوت هاي الكل ها اطلاعي ندارند و انواع مختلف آن را به جاي يكديگر استفاده مي كنند در حالي كه الكل هاي مختلفي وجود دارد و هر كدام از آن ها ساختار شيميايي متفاوتي دارند كه به طور كلي الكل ها شامل اتانول، متانول و اتيلن گيلول مي باشند.
الكل هاي طبي معمولا شامل ۶۰ درصد اتانول به همراه مواد شيميايي ديگري هستند كه باعث شده اين الكل غيرخوراكي شود و در صورتي كه افراد آن را استفاده كنند به عوارض شديدي دچار خواهند شد، در ادامه اين مقاله به عوارض خوردن الكل طبي اشاره مي كنيم.
الكل هاي ديگر مانند متانول و اتيلن گليكول به عنوان الكل صنعتي شناخته مي شوند و اين مواد بسيار سمي هستند و مصرف خوراكي آن باعث مسموميت بسيار شديدي در افراد مي شود و افراد ممكن است با استنشاق اتيلن گليكول با علائم مسموميت حاد رو به رو شوند و سلامتي آن ها به خطر بيفتد.
عوارض خوردن الكل طبياتانول يا همان الكل سفيد ماده اي است كه توسط برخي از افراد مورد استفاده قرار گرفته و آن را به صورت خوراكي مصرف كرده اند.
اما توليدكنندگان الكل هاي طبي براي جلوگيري از مصرف خوراكي آن ماده اي شيميايي به نام دتانيوم بنزوات را به آن اضافه مي كنند كه اتانول به ماده اي غيرخوراكي تبديل شود و براي مصارف ضد عفوني از آن استفاده كنند.


برخي از افراد ممكن است الكل صنعتي را كه خوردن آن بسيار خطرناك است به الكل طبي اضافه كرده و آن را مصرف كنند. اين مسئله باعث مي شود بسياري از افراد كه آگاهي كافي ندارند آن را به صورت خوراكي مصرف كنند و دچار عوارض بسيار جدي شوند كه از جمله عوارض خوردن الكل طبي مي توان به موارد زير اشاره نمود:
اعتياد به قمار و اضطراباعتياد به قمار و اضطراب| تمرينات خودياري براي از بين بردن اضطراب ميل به قماراختلالات بيناييعوارض الكل طبييكي  از عوارض رايجي كه در هنگام مصرف الكل هاي طبي ديده مي شود به وجود آمدن مشكلات بينايي مي باشد كه باعث آسيب ديدن شديد شبكيه و كوري مي شود اين مشكل به خاطر وجود مقداري متانول در محلول طبي به وجود مي آيد و متاسفانه عوارض آن برگشت ناپذير است و فرد تا آخر عمر درگير آن خواهد بود.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-عوارض خوردن الكل طبي | چرا نبايد الكل سفيد را خورد؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ فروردين ۱۴۰۱ ] [ ۰۸:۳۰:۲۷ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب