?>
گلی شی      دانلود فیلم دوبله فارسی      نوید      ویپ چی      روز ۱۰۰      سازندگی و توسعه      هفت ستاره      روز 100      تیترفا      سینما برتر      ماه 360      -      -      قیمت روز      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      *      +      -      *      +      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 149
دیروز : 150
افراد آنلاین : 1
همه : 98603
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

جنبه هاي مختلف رشد در ۱۴ سالگي و از نظر روانشناسي نوجوان ۱۴ ساله – زمان مطالعه ۵ دقيقه
روانشناسي نوجوان ۱۴ سالهچهارده سالگي سني محوري مي باشد. در حالي كه برخي از كودكان ۱۴ ساله شروع به حركت در مسير رسيدن به فردي مسئول مي كنند، برخي ديگر شروع به طغيان مي كنند و با گروه هاي مشكل دار آميخته مي شوند.
اين سن زماني مهم براي اطمينان از راهنمايي هاي كافي به فرزندتان و كمك به او براي به دست آوردن مهارت هاي مورد نياز براي آينده موفق است.

روانشناسي نوجوان 14 سالهروانشناسي دختر ۱۴ سالهدر سن ۱۴ سالگي، دختران ممكن است اين ويژگي ها را داشته باشند:  چالش هاي شخصي، تلاش براي مستقل بودن، خجالت زده شدن توسط خانواده، مشتاق پذيرفته شدن توسط همسالان و دوستان، بدخلق، تكانشي و خود محوري.
سال‌هاي نوجواني مي‌تواند براي والدين و كودك دوران سختي باشد. دختر در سن ۱۴ سالگي، در تلاش است تا هويت، عادات و علايق خود را كشف كند. چند راه متداول براي برخورد با دختر ۱۴ ساله شامل موارد زير مي باشد:
به او فضا بدهيد و به حريم خصوصي او احترام بگذاريد. اغلب، نوجوانان براي آرام شدن و كنار آمدن با هورمون ها، تغييرات بدن و احساسات خود به زمان و مكان نياز دارند.
مي‌توانيد با علاقه‌مند شدن به چيزي كه به آن علاقه دارد، با او ارتباط برقرار كنيد. با هم ناهار بخوريد يا به سالن برويد و خودتان را نوازش كنيد.
به موسيقي كه دوست دارد گوش دهيد و ببينيد آيا مي توانيد يك برنامه تلويزيوني پيدا كنيد كه هر دوي شما بخواهيد با هم آن را تماشا كنيد.


نظر او را در مورد مسائل اخير روز، مانند گرم شدن زمين (هر موضوعي كه راحت در مورد آن صحبت مي كند) بپرسيد.
فعاليتي را پيدا كنيد كه مي توانيد با هم انجام دهيد، مانند رفتن به كنسرت يا اسكي. اگر اين كار باعث راحتي دخترتان مي شود، مي توانيد اين كار را با مادر و دختران انجام دهيد.
با او در مورد توليد مثل انسان، اهميت رابطه جنسي ايمن و استفاده از داروهاي ضدبارداري صحبت كنيد.
همچنين ممكن است لازم باشد با او در مورد مواد مخدر، اعتياد و اينكه چگونه مي توانند بر بدن و ذهن آن ها تأثير بگذارند نيز صحبت كنيد.
به آن ها در مورد تغذيه مناسب و عواقب رژيم غذايي شديد يا پرخوري نيز بياموزيد زيرا نوجوانان از اختلالات وزن نگران هستند.

منبع:كانون مشاوران ايران-روانشناسي نوجوان ۱۴ ساله


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۷:۴۸ ] [ دكتر غلامي ]

آيا مي دانيد چه معيارهايي براي ازدواج موفق لازم است؟ انتخاب همسر يكي از دغدغه هاي مهم در زندگي هر فرد مي باشد، زيرا اين معيارها كل زندگي فرد را تحت تاثير قرار مي دهد و باعث مي شود فرد انتخاب سرنوشت سازي داشته باشد.
آمادگي براي ازدواج و آگاهي از معيارهاي ازدواج موفق در خوشبختي زوجين نقش بسيار مهمي دارد و باعث به وجود آمدن رابطه اي پايدار مي شود، توجه داشته باشيد كه آمادگي براي ازدواج تنها به وضعيت مالي و اقتصادي مربوط نمي شود بلكه فرد بايد از لحاظ احساسي و فكري براي شروع زندگي مشترك آمادگي لازم داشته باشد تا بتواند ازدواج موفقي را تجربه كند.
در واقع زماني كه تصميم به ازدواج مي گيريد بايد آمادگي لازم براي ازدواج داشته باشيد و هم چنين طرف مقابل آمادگي لازم براي ازدواج را داشته باشد و معيارهاي صحيح ازدواج را به درستي بشناسيد، هم چنين مي توانيد از مشاور خانواده كمك بگيريد تا در انتخاب و پايه ريزي يك زندگي موفق به شما كمك كنند و راهنمايي هاي لازم را در اختيار شما قرار دهند.
پيشنهاد مشاور: روانشناسي ازدواج چه كمكي به ما مي كند؟
تعريف ازدواج موفقازدواج موفقي به ازدواجي مي گويند كه زوجين با شناخت از يكديگر ازدواج كنند و ويژگي هاي زير را در زندگي مشترك شان مورد توجه قرار دهند.


در ازدواج موفق زوجين پذيراي يكديگر هستند و به يكديگر احترام مي گذارند و احترام و صداقت در زندگي مشترك پايه و اساس ازدواج شان مي باشد.هر سه ضلع مثلث عشق استرنبرگ كه شامل صميميت، تعهد و رابطه جنسي مي شود در زندگي شان وجود دارد.افراد شناخت كاملي از نقاط ضعف و قوت يكديگر دارند.رابطه زوجين با از خودگذشتگي و توقعات واقع بينانه همراه مي باشد و انتظارات غيرمنطقي در زندگي زناشويي آن ها هيچ جايگاهي ندارد.زوجين روياها و توهمات دوران كودكي شان را رها مي كنند و نسبت به ازدواج ديدي عميق و دقيق دارند.در ازدواج موفق افراد براي يكديگر وقت مي گذازند و كيفيت زندگي در ازدواج موفق بسيار بالا مي باشد.زوجين در عين حال كه براي يكديگر وقت مي گذارند و زمان هايي را به خود اختصاص مي دهند اما به نيازهاي همسرشان توجه مي كنند.
ازدواج موفق، معيارهاي ازدواج موفق چيست؟سن ازدواج موفقبر اساس مطالعات جديدي كه صورت گرفته است سن ازدواج موفق بين 28تا 30 سال مي باشد اگر چه در اين خصوص تفاوت هايي وجود دارد، اما در صورتي كه ازدواج در اواخر دهه بيست تا اوايل دهه سي صورت گيرد به دليل اين كه افراد به بلوغ كافي رسيده اند و تحت تاثير هورمون ها قرار نمي گيرند مي توانند در مورد آينده شان منطقي تصميم بگيرند، زيرا ميزان سازش، تفاهم و افزايش مسئوليت پذيري در اين سن بيشتر مي باشد.

منبع:كانون مشاوران ايران-معيارهاي ازدواج موفق براساس تحقيقات جهاني


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۹:۱۶ ] [ دكتر غلامي ]

صحبت در مورد مسائل مالي با همسر، چرا و چگونه
صحبت كردن در مورد مسائل مالي براي بسياري از زوجين سخت مي باشد و آن ها نمي دانند چطور بدون بحث و دعوا مشكلات مالي خودشان را حل كنند، مسائل مالي در زندگي نقش بسيار مهمي دارد و به همين دليل بسيار لازم و ضروري مي باشد كه زوجين در مورد مسائل مالي با يكديگر به تفاهم برسند.
اين مسئله مانند هر مشكل ديگري راه حل هاي خاص خودش را دارد و شما بايد مهارت گفتگوي موثر را ياد بگيريد.
در ادامه اين مقاله به توضيحات بيشتري در مورد حل مشكلات مالي و حرف زدن با همسر در اين باره مي پردازيم كه مطالعه آن مي تواند براي شما مفيد باشد و آگاهي شما را در اين خصوص افزايش دهد، هم چنين براي اين كه در زندگي مشترك به تعادل برسيد بايد از مشاور خانواده كمك بگيريد.
صحبت در مورد مسائل مالي با همسر: خودداري از گفتگوبراي بسياري از زوجين مشكلات مالي در زندگي زناشويي از جمله مسائل مهم و حساسي مي باشد كه صحبت كردن در مورد آن ها سختي هاي بسياري براي آن ايجاد مي كنند، علت اين موضوع باورهاي غلطي مي باشد كه بسياري از افراد در اين زمبنه دارند.
به طور مثال بسياري از افراد صحبت كردن در مورد مسائل مالي را مناسب نمي دانند و صحبت كردن در مورد مسائل مالي را نشان دهنده اين است كه آن ها انسان هاي مادي گرايي مي باشند.
به همين دليل ممكن است آن ها دچار نشخوار هاي ذهني و خطاهاي شناختي مانند ذهن خواني شوند و در صورتي كه در مورد مسائل مالي حرف بزنند همسرشان درباره آن ها چه فكرهاي مي كنند.
لازم است كه بدانيد كه مشكلاتي كه در زندگي مشترك به وجود مي آيند بهتر است زوجين با گفتگوي سالم به حل آن بپردازند و در صورتي كه زوجين از مهارت هاي ارتباط كلامي مناسبي برخوردار باشند سوء تفاهم اين چيني براي آن ها كمتر به وجود مي آيد و در اين باره نگراني هايي براي آن ها وجود نخواهد داشت.


پيش از هر چيزي بايد سعي كنيد تا مهارت هاي ارتباط كلامي را در خودتان تقويت نماييد
چگونه در مورد مسائل مالي با همسر خود صحبت كنيم؟براي اين كه بتوانيد مشكلات مالي را در زندگي مشتركتان را به خوبي مديريت كنيد و با يكديگر گفتگوي سالم و مثبت و سازنده اي داشته باشيد بايد برخي از نكات ضروري را رعايت كنيد كه در ادامه به برخي از آن ها اشاره مي كنيم:
شريك بودن در عين استقلال را ياد بگيريدپس از اين كه به زندگي مشترك تان وارد شديد بايد ياد بگيريد كه در مسائل مختلف با همسرتان شريك باشيد زيرا اين زندگي و اين خانواده متعلق به هر دوي شما مي باشد و در نتيجه هر تصميمي كه گرفته باشيد نيازمند به نظرات هر دو شما مي باشد.
يكي از اين مسائل مهم، مسائل مالي و اقتصادي مي باشند كه در زندگي زناشويي از اهميت بسياري برخوردار هستند و به تصميم هر دو طرف نياز دارند، به طور مثال استقلال مالي زنان يكي از مسائلي مي باشد كه باعث به وجود آمدن اختلاف مي شود.
به طور مثال هر كدام از شما مي توانيد به سركار برويد و در مورد خرج كردن پول به استقلال مالي برسيد.
اما چون مسائل مالي به كيفيت زندگي خانوادگي شما مربوط مي شود بايد تا جايي كه امكان دارد به نظرات يكديگر احترام بگذاريد و در صورتي كه قرار است اقدامات مالي مهمي را انجام دهيد بايد پيش از آن كه تصميم خودتان را عملي مي كنيد از نظر همسرتان جويا شويد و به آن ها احترام بگذاريد.
در مورد اين مسائل با همسرتان مشورت كنيد و با هم فكري به نتيجه صحيحي برسيد.

منبع:كانون مشاوران ايران-صحبت در مورد مسائل مالي با همسر |چرا و چگونه؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۰۲:۳۹ ] [ دكتر غلامي ]

يك رابطه خانوادگي مي تواند به عنوان هر تركيبي از روابط والديني و فرزندي و روابط ازدواجي تعريف شود كه دو فرد را به صورت مستقيم يا از طريق يك فرد سوم به هم مرتبط مي كند.
در اين حوزه، روابط ازدواجي يا زناشويي به عنوان زندگي غيررسمي در كنار همراه هم تعريف مي شود، بنابراين يك موردي مستقل از وضعيت ازدواجي قانوني مي باشد.

برخي از افراد بر اين باورند كه خانواده يكي از مهمترين بخش هاي زندگي هر فردي مي باشد، ولي بايد بررسي شود كه منظور از خانواده چيست.
شما از طريق مطالعه كردن ادامه اين مقاله و ساير مقالات انتشار يافته در سايت مشاورانه مي توانيد نسبت به تعريف علمي خانواده و روش هاي مربوط به آگاهي يافتن بيشتر از خانواده تان آشنا شويد و همچنين نسبت به چند مورد از ساختارهاي خانوادگي اطلاع كسب كنيد.
تعريف خانواده براي كودكانزمانيكه شما متولد مي شويد، بلافاصله بخشي از يك گروه از افرادي مي شويد كه به عنوان خانواده شما شناخته مي شوند.
تعاريف مختلفي از خانواده وجود دارد؛ برخي از اين تعاريف خانواده را به عنوان “يك گروه اجتماعي بنيادي در جامعه كه از يك يا دو سرپرست و خانواده آنها تشكيل شده است.
” يا “يك گروه تشكيل شده از دو يا چند نفر كه از طريق خوني، فرزند پذيري، ازدواج، ناخواندگي يا شيردهي به هم مرتبط مي شوند و معمولا در يك خانه يكساني زندگي مي كنند” تعريف كرده اند.
يكي از اولين چيزهايي كه شما مي توانيد در اين دنيا به دست بياوريد، عبارت از خانواده مي باشد.
شما به طرق مختلف مي توانيد با ساير افراد رابطه داشته باشيد. در برخي مواقع شما يك رابطه بيولوژيكي با يك فرد ديگري داريد.
براي مثال، در صورتيكه شما يك برادر يا خواهري داشته باشيد و حداقل داراي يك سرپرست يكساني باشيد، شما يك رابطه بيولوژيكي با يكديگر خواهيد داشت.
عموزاده ها، عمه زاده ها، خاله زاده ها، دايي زاده ها، والدين و پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها عبارت از ساير افرادي مي باشند كه شما با آنها رابطه بيولوژيكي داريد.
در برخي مواقع شما يك رابطه قانوني با يك فرد ديگري پيدا مي كنيد. براي مثال در صورتيكه شما به فرزند خواندگي پذيرفته شويد، در اين صورت يك رابطه قانوني با والدين خودتان خواهيد داشت.
فرزند خواندگي در زماني صورت مي گيرد كه والدين واقعي كودك قادر به تامين هزينه هايشان نباشند و فرزندشان با يك خانواده ديگري زندگي كند و بخشي از خانواده آنها باشد


زمانيكه دو نفر تصميم مي گيرند كه با هم ازدواج كنند، يك رابطه ازدواجي با يكديگر پيدا مي كنند.
اين امكان وجود دارد كه خانواده شما به چندين نسل تعلق داشته باشد. يك نسل عبارت از يك گروه از افرادي مي باشد كه در يك زمان يكساني متولد مي شوند و زندگي مي كنند.
بنابراين شما و برادران و خواهرانتان در يك نسل هستيد. والدين شما به يك نسل ديگري تعلق دارند.
نسل مربوط به پدربزرگ ها و مادربزرگ هاي شما هم يك نسل متفاوتي است.
اين امكان وجود دارد كه شما با يكي از افراد مهم، همانند آبراهام لينكولن، هريت تابمن يا حتي جاستين بيبر رابطه داشته باشيد. تا زمانيكه در اين مورد تحقيق نكنيد، نسبت به اين ارتباطات خودتان اطلاع نخواهيد يافت.

منبع:كانون مشاوران ايران-تعريف خانواده از ديدگاه روانشناسي براي كودكان و بزرگسالان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۱۹:۱۱ ] [ دكتر غلامي ]

آشنايي با انواع خيانت | آيا مي دانيد خيانت فقط به رابطه جنسي و معاشقانه ختم نمي شود. گاه زوجين مي تواند با آموزش هاي مناسب و آگاهي از نشانه هاي خيانت از بروز روابط فرازناشويي و دگرخواهي جلوگيري كنند. گاهي صحبت هاي جنسي با غير همسر سبب مي شود تا شما در آغاز خيانت واقع شويد و توجيه رفتارتان سبب شكلگيري پايان تلخي براي شما شود.
انواع خيانتانواع خيانت همسر به طور كلي شامل موارد زير است:
۱- رفتاريكه يكي از همسران به صورت رفتاري و با ارتباط برقرار كردن با شخصي خارج از سيستم خانواده به همسرش خيانت كند. ۱۰ نشانه رفتاري با نشانه هاي زير بروز مي كند.
اگر همسر شما به طور ناگهاني شروع به ورزش كردن و تغذيه سالم‌تر كرد، اين مي‌تواند نشانه‌اي از اين باشد كه سعي مي‌كنند براي كسي جذاب‌تر به نظر برسنداگر تلفن و لپ تاپ شريك زندگيتان قبلاً هرگز به رمز عبور نياز نداشتند و اكنون نياز به رمز عبور دارند، اين نشانه خوبي نيست. اگر همسرتان به طور ناگهاني شروع به حذف متون و پاك كردن تاريخچه مرورگر خود به صورت روزانه كرد، اين نشانه خوبي نيست. اگر شريك زندگي شما هرگز از داشتن تلفن خود صرف نظر نمي كند، حتي آن را هنگام دوش گرفتن به حمام مي برد، اين نشانه خوبي نيست.اگر كمتر به تماس هاي شما پاسخ مي دهد و به پيامك هاي شما پاسخ مي دهد. ممكن است بهانه‌هاي موجهي بشنويد، مثل اينكه در يك جلسه بودند، رانندگي مي‌كردند، در «منطقه كور» بودند و نمي‌دانستند كه مي‌خواهيد با هم تماس بگيريد. اگر شريك زندگي شما در حين كار يا در يك سفر كاري غيرقابل دسترس است، اين نشانه بدي است.كاهش و افزايش سطح فعاليت جنسي در رابطه شما مي تواند نشانه خيانت باشد. رابطه جنسي كمتري اتفاق مي افتد زيرا همسر شما روي شخص ديگري متمركز است.شما هيچ تغييري نكرديد و همسرتان شما را سرزنش مي كند كه ديگر مثل قبل نيستيد. اگر همسر شما هرگز در يك سفر كاري دور نبوده است و به طور ناگهاني نياز به سفر براي كار پيدا مي كند، اين مي تواند نشانه اي باشد كه آنها تعطيلات آخر هفته را با يك شريك زندگي مشترك دارند. پنچر شدن لاستيك‌ها، شارژ باتري، ترافيك، گذراندن وقت اضافي در باشگاه و بهانه‌هاي مشابه براي دير يا غيبت كامل نيز ممكن است نشانه خيانت باشد.دوستان همسر خيانتكار اغلب از همان ابتدا از خيانت خبر دارند و با حرف هايي نكاتي را به شما گوش زد مي كنند.اگر هزينه هاي عجيب و غريبي روي كارت هاي اعتباري شريك زندگي شما وجود دارد، يا به طور ناگهاني پول كمتري در حساب هاي بانكي، حساب هاي بازنشستگي ، حساب هاي سرمايه گذاري و غيره شما يا شريك زندگي تان وجود دارد، اين نشانه احتمالي خيانت است.2- كلامي كه مرد يا زن در اين مرحله به صورت تلفني يا اينترنتي در موقعيت هاي فراهم شده با همديگر صحبت مي كنند.


چت كردن با غير همسر و داشتن معاشقانه كلامي ممكن است از نظر قانون خيانت نباشد ولي از نظر روانشناسي، آغاز يك فعاليت هدف دار كه منجر به خيانت مي شود را خيانت ارزيابي مي كنيم.
در نهايت، اين به افراد درون رابطه بستگي دارد كه بايد تصميم بگيرند. برخي از زوج ها ممكن است معاشقه را فقط يك سرگرمي بي ضرر بدانند. ديگران آن را توهين آميز و خيانت جدي به رابطه مي دانند. اگر مجبوريد اين سوال را بپرسيد كه “آيا با ارسال پيام به اين شخص خيانت مي كنم؟”، شايد وقت آن رسيده كه نگاهي به نحوه ارسال پيامك خود و خود رابطه تان بيندازيد.
راه سنجش خيانت كلامي بسيار آسان است. به اين روش كه آيا همسرتان تمامي متن هايي و ويس هايي كه به طرف مقابل ارسال كرده است را در اختيار شما قرار مي دهد و شما هيچ ناراحت نمي شويد. اگر غير اين رخ دهد و برخي پيام ها را پاك كند يا شما با ديدن پيام ها به هم ميريزيد، رابطه فرازناشويي در حال شكل گيري است.

منبع:كانون مشاوران ايران-انواع خيانت در روابط فرازناشويي| با دهان خيانت كردم


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۱۲:۳۷ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب