?>
گلی شی      دانلود فیلم دوبله فارسی      نوید      ویپ چی      روز ۱۰۰      سازندگی و توسعه      هفت ستاره      روز 100      تیترفا      سینما برتر      ماه 360      -      -      قیمت روز      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      *      +      -      *      +      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 196
دیروز : 150
افراد آنلاین : 1
همه : 98650
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

ترس از ازدواج در زنان، همه دلايل به همراه راه حل
ترس از ازدواج در بسياري از زنان ديده مي شود، به طور معمول تمامي انسان ها ترس از ازدواج را تجربه مي كنند اما اين مسئله زماني به چالش و مشكل تبديل مي شود كه زندگي فرد را به شكل چشمگيري تحت تاثير قرار مي دهد.
زنان به خاطر ترس شان از ازدواج فرار مي كنند و آن را به تعويق مي اندازند. بسياري از افراد به دليل توهمات واهي و برخي ديگر به دليل اختلالات رواني ممكن است دچار ترس از ازدواج شوند.
در اين شرايط بايد از مشاوره متخصص در حوزه خانواده و ازدواج كمك بگيريد تا در جهت تعديل تنش هاي رواني و كنترل ترس از ازدواج، راهكارهاي موثري را ارائه دهد.
دلايل ترس از ازدواج در زنانفرد در زماني كه به ترس شديد از ازدواج يا گاموفوبيا دچار مي شود تنش و اضطراب بسياري را تحمل مي كند.
به طور معمول افراد روابط عاطفي آتشيني برقرار مي كنند و با طرف رفتار عاشقانه اي دارند اما زماني كه به طور جدي وارد بحث ازدواج مي شوند به يكباره رابطه را قطع مي كنند و سعي مي كنند از فرد دوري كنند.
اين اختلال ريشه در تجربيات تلخ و رشد در محيط هاي پر تنش زناشويي دارد، البته اين نوع ترس در افراد مختلف متفاوت است و در بعضي مواقع شديد و در برخي از مواقع ضعيف است.
نكته اي اكه در اين جا مهم است و فرد بايد به آن توجه كند اين است كه ازدواج تصميمي شخصي مي باشد و تا حد زيادي به وضعيت فردي و خانوادگي شما بستگي دارد به همين دليل ممكن است دلايل شما براي تعويق انداختن ازدواج با ديگران متفاوت باشد.
بنابراين براي اين كه خودتان را بهتر بشناسيد و با ويژگي هاي دروني خود آشنا شويد بهتر است از مشاور متخصص كمك بگيريد تا در اين خصوص شما را راهنمايي كند.
شخصيت اجتنابيزناني كه داراي اختلال شخصيت اجتنابي هستند به دليل ترس از مسخره شدن و مورد محبت قرار نگرفتن ترجيح مي دهند روابط محدودي داشته باشند و از كارهاي جديد خودداري مي كنند آن ها از ازدواج را رابطه گسترده و جديدي مي بينند و به همين دليل از آن فرار مي كنند.
زيرا استرس بسياري به آن ها وارد مي شود يكي از اركان مهم در ازدواج، بهداشت رواني مي باشد كه تضمين كننده آرامش و سعادت در زندگي زناشويي مي باشد.
انتظار براي گزينه هاي بهتربرخي از دختران با وجود اين كه خواستگارهاي خوب و مناسبي دارند اما آن ها را رد مي كنند و فكر مي كنند كه ممكن است موردهاي ايده آل تري را براي ازدواج پيدا كنند.
اين يك نوع تفكر وسواسي است و ريشه در كمبود اعتماد به نفس دارد كه فرد بايد به روانشناس مراجعه كند تا مورد درمان قرار گيرد.


زناني كه اعتماد به نفس بالايي دارند در چنين شرايطي رفتار منطقي تري دارند و واقع بينانه به ازدواج و زندگي مشترك نگاه مي كنند به همين دليل سعي مي كنند به خوبي موقعيت هاي مورد نظر را بسنجند.
ترس از مسئوليت پذيري يا ازدواجبرخي از افراد به خاطر ترس از تعهد و مسئوليت پذيري از ازدواج مي ترسند، زيرا در زندگي مشترك مسئوليت پذيري و تعهد اهميت زيادي دارد.
براي افراد راحت طلب كه از مسئوليت فراري هستند مسئوليت پذيري دشوار مي باشد براي همين از پذيرش مسئوليت مي ترسند و نگران هستند كه از پس آن برنيايند.
در اين شرايط كمك گرفتن از روانشناس اهميت بسياري دارد و فرد مي تواند از اين طريق توانمندي خود را براي افزايش مسئوليت پذيري تقويت كند تا با اطمينان بيشتري براي ازدواج اقدام نمايد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-ترس از ازدواج در زنان با راه حل هاي معجزه آسا


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ] [ ۰۷:۴۵:۳۵ ] [ دكتر غلامي ]

روش هاي جديد زايمان، انواع و بهترين نوع زايمان كدام است؟
مادران از زماني كه باردار مي شوند براي ديدن فرزندشان لحظه شماري مي كنند و تمايل دارند انواع زايمان را بشناسند و اطلاعاتي در مورد آن كسب كنند تا بهترين نوع را انتخاب كنند به همين دليل سوالات بسياري در مورد زايمان از پزشك مي پرسند.
در زمان گذشته زايمان تنها به صورت طبيعي انجام مي شد اما امروزه با توجه به پيشرفت علم، روش هاي جديد و گوناگوني براي زايمان وجود دارد كه عوارض آن كمتر است و باعث مي شود مادر درد كمتري را تحمل كند.
مادران باردار بايد قبل و بعد از زايمان توسط پزشك به طور كامل مورد معاينه قرار گيرند تا مشكلات موقع زايمان به حداقل برسد و خطري مادر و فرزند را تهديد نكند.
هم چنين توجه داشته باشيد هر روش زايمان معايب و مزاياي خاص خودش را دارد، در اين خصوص بايد با پزشك مشورت كنيد تا بهترين روش را انتخاب نماييد. در اين مقاله روش هاي مختلفي از زايمان را مورد بررسي قرار مي دهيم و اطلاعات جامع و كاملي در مورد زايمان بيان مي شود.
هم چنين مي توانيد از مشاور روانشناس و متخصص كمك بگيريد تا آگاهي شما را در مورد مراقبت هاي رواني بارداري، زايمان و مراقبت از نوزاد افزايش دهد و در اين خصوص اطلاعات كاملي داشته باشيد.
روش هاي جديد زايمانكدام زايمان بهتر است؟به طور كلي زايمان به دو روش صورت مي گيرد، زايمان طبيعي و زايمان سزارين.


اگر چه در گذشته زايمان طبيعي براي بسياري از زنان دردناك بود اما امروزه با استفاده از روش هاي نوين، زايمان طبيعي با سهولت بيشتري انجام مي شود و آمار مرگ و مير و بروز خطر جدي در حين آن در بسياري از كشورها بسيار كاهش يافته است و امر شايعي نمي باشد.
اما برخي از زنان از زايمان طبيعي مي ترسند و تنها به عمل سزارين فكر مي كنند.
استفاده از روش هايي مانند زايمان در آب و القاي زايمان باعث آسان تر شدن زايمان طبيعي شده است.
در صورتي كه مي خواهيد ميان زايمان طبيعي و سزارين يكي را انتخاب كنيد بهتر است آگاهي خود را در مورد انواع زايمان و روش هاي نوين آن افزايش دهيد و بعد با توجه به وضعيت بدني و تشخيص پزشك تصميم درستي در اين خصوص بگيريد.
كمك و مشاوره گرفتن از پزشك در اين زمينه از اهميت بسياري برخوردار است، زيرا برخي از زنان با مشكلاتي رو به رو هستند و توانايي زايمان طبيعي را ندارند در اين شرايط بهتر است از عمل سزارين استفاده شود.
انجام مراقبت هاي بهداشتي كافي در طول بارداري به شما كمك مي كند تا انتخاب درستي در زمينه زايمان داشته باشيد و زايمان را با سهولت پشت سر بگذاريد.
زايمان طبيعيصفر تا صد روند زايمان طبيعيروش هاي جديد زايمانامروزه روش هاي جديدي براي آسان تر شدن فرايند زايمان و كاهش خطرات آن وجود دارد كه باعث مي شود بسياري از زنان از زايمان طبيعي استقبال كنند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-روش هاي جديد زايمان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ] [ ۰۷:۴۲:۳۶ ] [ دكتر غلامي ]

سن ازدواج، بهترين سن ازدواج چه زماني است؟
بعضي افراد از روي سن تشخيص مي دهند كه وقت ازدواج رسيده است و يا نه و اين سن نشان دهنده آمادگي فرد براي ازدواج مي باشد.
اين طرز فكر در گذشته بسيار متداول بوده است، اما امروزه مطالعات عميق و گسترده روانشناختي و روحيات متفاوت انسان هاي عصر حاضر در اين زمينه به نتايج مختلفي رسيده است.
بهترين سن ازدواج
در واقع سن ازدواج مجموعه اي از نشانه هاي آمادگي براي ازدواج مي باشد اما براي رسيدن به آن نياز به شناخت و خود آگاهي مي باشد و فرد بايد به شناخت خود برسد و معيارهاي خود را براي ازدواج مشخص كند.
در برخي از مواقع افراد در مورد روحيات خود با مشكلاتي رو به رو مي شوند كه نشات گرفته از عدم آگاهي و شناخت آن ها مي باشد.


در چنين شرايطي فرد بايد به روانشناس و مشاور خانواده مراجعه كند تا با استفاده از راهكارهاي موثر بتواند آگاهي خود را در اين زمينه افزايش دهد و تصميم گيري صحيح و درستي داشته باشد.
بلوغ هيجاني و اجتماعي مهم تر از سن ازدواجبراي ازدواج كردن تنها بلوغ جنسي در پسران و دختران كافي نمي باشد و فرد بايد به بلوغ عاطفي، هيجاني و رواني برسد منظور از بلوغ رواني تغيير نگاه او به زندگي است يعني نگاه او به زندگي با نگاه يك كودك يا نوجوان به زندگي فرق داشته باشد.
خود فرد متوجه اين موضوع نمي شود و بيشتر اطرافيان متوجه تغيير رفتار او خواهند شد، از جمله ويژگي ها و مشخصه هاي بلوغ عاطفي، هيجاني و اجتماعي مي توان به موارد زير اشاره نمود:
اعتماد به نفس و عزت نفس دارد.مي تواند تكيه گاه باشد.مي تواند عادت هاي غلط خود را ترك كرده و قادر به تغيير رفتار و اصلاح آن باشد.درك بالا دارد و مي تواند با تغييرات و مشكلات سازگار شود. و براي حل آن ها تلاش كند.بتواند به خوبي احساسات و هيجانات خود را كنترل كند.آينده نگر و هدفمند است.توانايي مديريت خود و خانواده را دارد.مسئوليت پذير است.مي تواند نيازهاي مالي، علمي و بهداشتي خانواده را تامين كند.توانمند و پخته بوده و به خودباوري رسيده است.مستقل است يا براي مستقل بودن تلاش مي كند.توانايي درك جنس مخالف و انسان هاي ديگر را دارد و متعصب و لجباز نيست.تلاش گر، پر انرژي و داراي خلق متعادل است.با وجدان و با اخلاق است و به منافع جمع احترام مي گذارد و تنها به منافع خود فكر نمي كند.از چيزي نمي ترسد و براي هر شكست و مشكلي، برنامه دارد.نمي توان به آساني تشخيص داد كه آيا آن فرد به بلوغ رواني و اجتماعي رسيده است يا نه، در اين زمينه مشاوره گرفتن از روانشناس مي تواند به فرد بسيار كمك كند تا بهتر خود و شرايطش را بشناسد و زندگي خوبي را براي خود رقم بزند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-بهترين سن ازدواج


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ] [ ۰۷:۳۹:۲۲ ] [ دكتر غلامي ]

استقلال طلبي در نوجوان، برآورده كردن نياز به استقلال در نوجوانان
استقلال طلبي در نوجوان يكي از موضوعات مهمي است كه ممكن است به چالش و تنش جدي در زندگي تبديل شود. در سنين نوجواني افراد نياز دارند تا هويت شان را پيدا كرده و به عنوان يك بزرگسال شخصيت شان را پيدا كنند. همين مسئله باعث مي شود تا به دنبال كشف محيط اطرافشان باشند و از والدين شان فاصله بگيرند.
والديني كه در مورد دوران نوجواني و مسائل مرتبط با آن دوران آگاهي ندارند اين مسئله منجر به نگراني آن ها   مي شود.
در اين شرايط بايد آگاهي خود را در مورد ماهيت استقلال طلبي در نوجوانان و نحوه برخورد با آن ها افزايش دهيد تا بتوانيد بهترين ارتباط را با نوجوانتان داشته باشيد و به او كمك كنيد اين دوره را به بهترين نحوه ممكن پشت سر بگذارد.
همچنين مي توانيد از مشاور روانشناس كمك بگيريد تا در اين خصوص به شما كمك كند و عملكردتان بهبود يابد.
استقلال طلبي در نوجوان، چرا فرزندان از والدين فاصله مي گيرند؟استقلال طلبي در نوجوان مي تواند نگراني هايي براي والدين به دنبال داشته باشد و اين مسئله تنش هايي ميان والدين و فرزندانشان به وجود آورد،
بسياري از والدين توقع دارند كه نوجوانشان مانند دوران كودكي مطيع آن ها باشند و بيشتر اوقات روز را با پدر و مادر سپري كنند.
اين در حالي است كه دوره نوجواني يك دوره بسيار مهم مي باشد و افراد در اين دوران نمي توانند تنها بر اساس انتظارات والدين خود زندگي كنند بلكه آن ها تمايل دارند درك دقيق تري از خود به دست آورند و در واقع به هويت شخصي برسند.
نوجوانان تمايل دارند به هويت يابي مستقل برسند و همين امر باعث فاصله گرفتن آن ها از والدين شان مي شود و با اين رفتار به پدر و مادرشان نشان مي دهند كه بزرگ شده اند.
آن ها در اين زمان بيش از هر زمان ديگري نياز دارند تا با هم سن و سال خود باشند و به گروه  هاي مورد علاقه شان بپيوندند، زيرا آن ها احساس مي كنند اگر به گروه خاصي تعلق داشته باشند مي توانند به شكل گيري هويت آن ها كمك شود.
در اين دوران اگر والدين با شرايط اين چنين رو به رو شوند نبايد براي آن ها عجيب باشد زيرا فرزندان در دوران نوجواني اشتياقي بسياري به پيوستن به گروه دوستان دارند.
در اين شرايط والدين به جاي محدود كردن فرزندشان يا نگراني زياد، بهتر است نحوه نظارت غير مستقيم را ياد بگيرند و به اين ترتيب نوجوان را به طور نامحسوس در مسير سالمي قرار دهند.
زندگي مستقلزندگي مستقلاستقلال طلبي در نوجوان، نكاتي براي والدينبر اساس مطالبي كه بيان شده است نياز به استقلال از خانواده در دوران نوجواني امري طبيعي مي باشد و براي رشد رواني اجتماعي فرزندان بسيار ضروري است، در اين شرايط آن چيزي كه اهميت دارد چگونگي مديريت اين نياز، توسط والدين است.


در اين مقاله نكاتي را بيان مي كنيم كه به پدر و مادرها كمك مي كند تا در برخورد با اين موضوع رفتار سالم و مناسبي داشته باشند. در زير نمونه هايي از آن را بيان مي كنيم:
در برخورد با استقلال طلبي در نوجوان از واكنش هاي شديد بپرهيزيدبسيار اهميت دارد كه در اين زمان بتوانيد واكنش خودتان را به درستي مديريت كنيد و با فرزندتان با صبوري، متانت و آرامش بيشتري برخورد نماييد.
والديني كه در برخورد با فرزندانشان كه تمايل دارد با دوستانش به بيرون برود و اوقاتي را بيرون از خانه سپري كند واكنش تندي نشان مي دهند به طور ناخواسته فرزندانشان را از خود دور مي كنند.
در حقيقت نوجواناني كه والدين شان اين طور رفتار مي كنند تمايلات بسيار شديد و غيرواقع بينانه اي در مورد استقلال طلبي آن ها شكل مي گيرد و اين مسئله اوضاع را دشوارتر مي كند.
، در اين حالت بايد والدين روي رفتار و واكنش خودشان كار كنند تا بتوانند خشم، عصبانيت و كنترل گري كمتري نسبت به فرزندشان داشته باشند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-استقلال طلبي در نوجوان | برآورده كردن نياز به استقلال در نوجوانان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ] [ ۰۶:۱۶:۴۹ ] [ دكتر غلامي ]

عوارض سيگار كشيدن، مضرات سيگار بر پوست و ساير اندام ها
برخي از افراد با وجود اين كه از عوارض سيگار كشيدن اطلاع دارند و در اين خصوص آگاهي آن ها زياد است اما نمي توانند آن را كنار بگذارند. مصرف سيگار و عوارض آن يكي از مشكلات عمده نسل حاضر شده است.
عوارض سيگار كشيدن
بر اساس بررسي هايي كه در اين خصوص انجام شده است مصرف دخانيات باعث شده تا خطر مرگ زودرس افزايش يابد و يكي از عوامل اصلي در ايجاد بسياري از بيماري هاي مزمن مانند بيماري هاي قلبي – عروقي، سرطان ريه، دهان و غيره مي باشد.
سيگار كشيدن علاوه بر فرد بر روي اطرافيان اثر مي گذارد و آسيب هايي به همراه دارد. با اين اوصاف چرا اين ماده نسبت به ساير مواد رواج بيشتري داشته است؟ چرا افراد به راحتي تن به اعتياد به اين ماده دخاني مي دهند؟
عوارض سيگار كشيدنسيگار مانند ساير مواد مخدر و دخاني عوارض و آسيب هاي بسياري به همراه دارد كه در ادامه به اين موارد اشاره مي كنيم:
ترك سيگارروش هاي ترك سيگارعوارض سيگار كشيدن براي قلبعوارض سيگار كشيدن براي قلب
يكي از مشكلات گرايش به سيگار مربوط به قلب مي باشد كه به طور خلاصه مي توان به موارد زير اشاره نمود:
تشديد تصلب شرايين ( تنگ شدن عروق)كاهش كلسترول HDLيا كلسترول خوب بدنافزايش فشار خونكاهش خون رسانيكاهش اكسيژن خونبر اساس تحقيقاتي كه در اين خصوص انجام شده است افرادي كه در معرض دود سيگار هستند سيگاري هاي دسته دوم به حساب مي آيند زيرا درگير برخي از اين عوارض مي شوند.
به همين دليل فرد سيگاري احتمال خطر قلبي عروقي را علاوه بر خود براي اطرافيان هم ايجاد مي كند و آن ها با مشكلاتي رو به رو مي شوند.


عوارض سيگار كشيدن براي معدهسيگار عوارض بسياري دارد و مضرات جسماني آن بي پايان مي باشد و بهترين راه درمان اين آسيب ها ترك سيگار مي باشد. سيگار بعد از قلب بر روي معده اثر مي گذارد و باعث به وجود آمدن مشكلات مربوط به معده مي شود.
در اين خصوص تحقيقات بسياري انجام شده است، آسيب هايي كه سيگار براي معده به همراه دارد عبارت اند:
افزايش اسيد معدهكاهش بي كربناتزخم اثني عشراثر دارو زخم معده را كاهش مي دهد.زخم معده و سرطان معدهمشكلات كبد، كيسه صفرابيماري كرونعوارض سيگار كشيدن
عوارض سيگار كشيدن براي سلامت روانمصرف سيگار بر روي روان فرد اثر مي گذارد و تاثير منفي زيادي براي او به همراه خواهد داشت، مشكلات زير در نتيجه مصرف سيگار ايجاد مي شوند:
اقدام به خودكشي و افكار خودكشياختلال رواني مانند افسردگي و اضطرابمصرف الكل و مواد توهم زاهر يك از مسائل بيان شده به تنهايي مي تواند سلامت روان فرد را با خطراتي رو به رو كند، اگر اين مسائل با مصرف سيگار همراه شود شرايط را براي فرد سخت تر و دشوارتر خواهد كرد.
توجه داشته باشيد افرادي كه درگير مشكل سلامت رواني دارند و در كنار آن سيگار مصرف مي كنند. به احتمال زيادي درگير مشكلات رواني و جسماني خواهند شد.
سيگار از نظر رواني تاثيرات منفي بسياري زيادي بر روي افراد مي گذارد به طوري كه بعد از ترك سيگار، احتمال افسردگي براي آن ها به وجود مي آيد.
به همين دليل پيشنهاد مي شود كه در اين شرايط از متخصص سلامت روان مانند روانشناس با تجربه كمك بگيريد تا راهكارها و آگاهي لازم را در اختيار شما قرار دهند.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-عوارض سيگار كشيدن | مضرات سيگار بر پوست و ساير اندام ها


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ] [ ۱۰:۳۹:۱۰ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب