?>
-      قیمت روز      طلایاب      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      خرید نهال      نوید      *      +      -      *      -      +      دانلود سریال آواتار 2024      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 275
دیروز : 107
افراد آنلاین : 1
همه : 94170
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

براي طي مراحل طلاق چه بايد كرد؟
مراحل طلاق توافقي به چه صورت مي باشد؟ تصميم گيري براي جدايي و طلاق يكي از حساس ترين موقعيت هايي مي باشد كه زوجين با آن رو برو مي شوند، فرآيند طلاق يك پرسه طولاني مي باشد و به خاطر تنش هاي زوجين و عدم سازش نهايي زن و مرد به وجود مي آيد و در طي مراحل طلاق عاطفي، دادخواست طلاق، حضور مرتب در دادگاه و جدايي كامل صورت مي گيرد. طلاق توافقي يكي از انواع طلاق مي باشد كه در طي آن زوجين براي آخرين بار در تمام مراحل طلاق توافقي و رسيدگي به پرونده به تفاهم مي رسند و هم چنين در مورد موضوعاتي مانند مهريه، نفقه، حضانت فرزندان و غيره به توافق رسيده اند و در دادگاه حاضر مي شوند.
در ادامه اين مقاله به بررسي مراحل طلاق توافقي مي پردازيم و به طور خلاصه آن ها را مرور مي كنيم.
طلاق توافقي زن و مردطلاق توافقي در فضايي منطقي بين زوجين به وجود مي آيد و زن و مرد بدون هيچ ناراحتي و با احترام از يكديگر جدا مي شوند، در طلاق توافقي حقوق مادي و معنوي زن و مرد حفظ مي شود و در عمل سعي مي شود تا شرايط طلاق آسان شود و آسيب هاي آن براي هر دو نفر كاسته شود.
در صورتي كه طرفين طلاق، تمايل داشته باشند تا مفاد قرارداد ضمن عقد بازنگري شود، امكان توافق مجدد وجود دارد و توافق بر سر حداقل حقوق اساسي و تغيير مفاد قرارداد ضمن عقد در اين مرحله از اهميت بالايي برخوردار مي باشد.
در صورتي كه دو طرف موافقت نامه شان را اعلام كنند اين موافقت نامه همراه با دادخواست طلاق از سوي مرد يا زن كه داراي حق طلاق مي باشند به دادگاه ارائه مي شود و بقيه اقدامات طلاق توافقي صورت مي گيرد.


مزاياي طلاق توافقي چيست؟اجتناب از صرف هزينه و وقت زياد در فرايندهاي حقوقي و قانونيحفظ احترام و كرامت زن و مردكاهش يافتن صدمات روحي و اجتماعيامكان تحقق درصد نامناسبي از مطالبات زن و مرد در زمان كوتاهداشتن بار مثبت همراه با يادگيري مهارت احترام و انتخاب عاقلانه در زوجينمشكلات و محدوديت هاي طلاق توافقيزماني كه مسئله طلاق توافقي مطرح مي شود لزوم و اجبار براي حضور در دادگاه از طرفين سلب مي شود و اين به اين معني است كه طرفين براي حضور در دادگاه بايد با يكديگر به توافق برسند به عنوان مثال در شرايطي كه شوهر از آمدن به دادگاه سر باز بزند در اين حالت مراحل طلاق توافقي به وضعيتي طولاني مدت و مشكل ساز تبدلي خواهد شد، البته براي حل اين مشكل راه حلي وجود دارد و شما مي توانيد زمان ثبت دادخواست طلاق خود الزام حضور به دادگاه را در تعهدات دو طرف ذكر نماييد تا در ادامه روند طلاق با مشكلي رو به رو نشويد.

منبع:كانون مشاوران ايران-مراحل طلاق توافقي | كاملترين مراحل با توضيحات


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۰۵:۴۷ ] [ دكتر غلامي ]

علائم مصرف ناس چيست؟
ناس ماده مخدري است كه از برگ تنباكو توليد مي شود و جوانان از آن به عنوان جايگزين سيگار استفاده مي كنند و ترغيب به مصرف ناس مي شوند، اين ماده عوارض هاي شديد اجتماعي، جسمي و رواني دارد و فرد مصرف كننده با آسيب هايي رو به رو مي شود، از اصلي ترين دليلي كه مانع ترك از اعتياد مي شود مي توان به وابستگي هاي روحي و رواني اشاره نمود.
متخصصان بهداشت و روان براي اين كه آسيب هاي ناشي از اعتياد به اين مواد را كاهش دهند سعي دارند تا عوارض و نشانه هاي اعتياد به ناس را به افراد بشناسند و اگاهي هاي لازم را در اختيار افراد جامعه قرار دهند، در اين مقاله در مورد علائم و نشانه هاي اعتياد به ناس مواردي را بيان مي كنيم و در مورد روش هاي ترك آن صحبت خواهيم كرد.
ناس چيست؟ناس يا نسوار يك نوع مواد مخدر سبزرنگي مي باشد كه در دسته مواد اعتياد آور قرار دارد اين ماده از برگ خشك شده تنباكو در سايه ساخته مي شود و در بعضي از مناطق ايران به رنگ قهوه اي مي باشد كه در اصلاح به آن تمباك مي گويند.
مركز اصلي توليد كننده آن در كشور افغانستان قرار دارد، ناس رنگ و بوي بسيار تندي دارد و امروزه براي ترغيب به مصرف از مواد طعم دهنده و خوشبو كننده هاي مختلف تركيب مي كنند.
طريقه استفاده از ناس به شكل جويدني و مكيدني مي باشد كه فرد زماني كه به او حالت خوشي دست داد از دهانش بيرون مي آورد، اخيرا ماده جديدي به نام پان پراگ وارد كشور شده است كه به طور مختصر به آن پان مي گويند اين ماده را با عنوان هاي ديگري مانند ناس خارجي و يا ملوان زبل به شكل هاي آدامس، پاستيل و خوشبو كننده دهان در بازار كشور به فروش مي رسد و عوارض اين ماده مشابه نسوار مي باشد.
علائم مصرف ناسناس نوعي از مواد مخدر مي باشد كه فرد با مصرف آن توان كاري او افزايش مي يابد، شخصي كه نسوار مصرف مي كند دچار توهم، هذيان و يا خطر روان پريشي نمي شود و تنها عامل تحرك و سرخوشي محسوب مي شود، ناس باعث قرمز شدن آب دهان مي شود و به واسطه افزايش ميزان ترشح بزاق فرد مجبور مي شود تا در دفعات زياد محتويات دهانش را بيرون بريزد.


عوارض اعتياد به ناسآهك موجود در نسوار باعث مي شود تا به واسطه اثر خوردگي، آسيب شديد بافتي در دهان ايجاد شود و باعث پوسيدگي دندان ها و زخم هاي لثه مي شود و در صورتي كه اين ماده به طور مداوم مصرف شود باعث به وجود آمدن عفونت در دهان مي شود و هم چنين بافت هاي دهاني به صورت مكرر تحريك شده و يكي از عوامل سرطان در حفره هاي دهاني مي باشد.
در اين شرايط جذب نيكوتين و ساير سموم و آلودگي ها توسط بافت هاي آسيب ديده دهاني به شدت زياد مي شود و زماني كه مصرف كننده ها محتويات دهاني شان را بيرون مي ريزند باعث انتقال آلودگي هاي ميكروبي و ويروسي در ميان افراد به خصوص بيماري هاي تنفسي به محيط مي شود، اين مواد ممكن است به انواع ميكروب ها، فلزات سنگين مانند سرب و سمومي مانند آرسنيك آلوده باشد.
عوارض كوتاه مدتسرگيجهسردردتهوعاز دست دادن تعادل حركتي و رفتاريايجاد حركات غير طبيعي در چشمدندان قروچهاختلال در خوابوابستگي روحي و روانيلرزشتغييرات فشار خون و ضربان قلب

منبع:كانون مشاوران ايران-علائم ناس | نشانه ها و عوارض و ترك اعتياد به ناس


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۵۳:۲۹ ] [ دكتر غلامي ]

تقسيم وظايف در خانه چگونه است؟ آيا شوهر خوب كارهاي تعمير خانه را انجام مي دهد و همسر خوب لباس هاي كثيف را مي شويد؟ يا برعكس. زن بايد كار خانه كند و مرد بايد خارج خانه كند؟ اين باور مخرب زماني به وجود مي آيد كه از همسر خود توقع داريم كه تمام كارهاي خانه را انجام بدهد يا از شوهر خود توقع داريم كه تمام كارهاي تعميرات و كارهاي بيرون را انجام دهد
تقسيم وظايف در خانهاين باورها مخرب زناشويي معمولا از تعصبات قديمي ناشي مي شوند كه بين نقش زن و مرد در خانه خط قرمزي مي كشد وآن ها را از يكديگر جدا مي كند. متاسفانه افراد زيادي باور دارند كه كساني كه به اين وظايف عمل نمي كنند به تعهدات زناشويي خود پايبند نيستند.
امروزه بحث ها و كانون هاي زيادي براي برابري حقوق و از بين بردن تصورات جنسي اشتباه به وجود آمده است با اين وجود هنوز هم تعداد زيادي از زنان و مردان اين فرمول نادرست را در زندگي شخصي خود به كار مي برند.
شايد به نظر برسد كه اين تعصبات صدمه اي به رابطه افراد نمي زند و اهميتي ندارد. اگر اينگونه فكر مي كنيد بهتر است مثال هاي زير را مطالعه كنيد.
تقسيم كار خانه بين زن و شوهرسينا يك وكيل 36 ساله موفق بود كه براي كمك به زندگي مشتركش با همسرش پيش من آمده بوند. سينا به شدت در كارهاي فني مهارت داشت و مي توانست هر چيزي را تعمير كند، او و همسرش شيوا در يك خانه بزرگ و مجلل زندگي مي كردند كه به دلايلي در سقف آن شكاف به وجود آمده بود و مجبور بودند زير آن ظرفي بگذارند تا آب به فرش هاي با ارزششان آسيب نزند، درخت هاي خانه هم نياز به هرس داشت ولي سينا اجازه نمي داد تا به كسي براي اين كارها پول بدهند از طرفي هم به شدت مشغول كارش بود و وقتي براي اين كار ها پيدا نمي كرد.
من به سينا يك ماه وقت دادم تا به اين كارها رسيدگي كند اما اگر نتوانست يا وقت نكرد بايد با شركت خدماتي تماس بگيرد و از او خواستم تا روي يك برگه اين را بنويسد و امضا كند. 
پس از يك ماه سينا فقط توانست سقف خانه را درست كند و شيوا هم براي هرس درختان با شركت خدماتي تماس گرفت.تقسيم وظايف در خانه  نظافت كردن با مرد و تعمير وسايل با زن؟اين كار باعث نشد كه سينا ديگر تصميم به انجام كارهاي خانه نگيرد برعكس باعث شده بود كه به انجام كارها بيش تر ترغيب شود.
تقسيم وظايف در زندگي مشتركشايان و سيما دو سال پيش براي مشكل خود به من مراجعه كردند، شايان در محل كار خود مسئول كارهاي زيادي بود و از انجام دادن كارش لذت مي برد. 
سيما هم معلم بود و ساعات زيادي را به تدريس مي گذراند.
 پس از اين كه آن ها بچه دار شدند سيما تصميم گرفت كه كار خود را رها كند و به تربيت كودك خود بپردازد تا مادر خوبي باشد. به نظر او شوهر خوب كسي نبود كه اخر هفته ها را به تفريح بپردازد، درحالي كه شايان پس از يك هفته كار سنگين تنها مي خواست اندكي استراحت كند.

منبع:كانون مشاوران ايران-تقسيم وظايف در خانه | نظافت كردن با مرد و تعمير وسايل با زن؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳ دى ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۴۸:۲۷ ] [ دكتر غلامي ]

آيا علل و پيامدهاي فرار دختران از خانه را مي شناسيد؟ يكي از آسيب هاي اجتماعي فرار دختران كم سن و سال از خانواده به دلايل مختلف مي باشد، اين اتفاق پيامدهاي منفي براي دختران دارد و براي پيشگيري از اين اتفاق ناگوار بايد اقداماتي صورت گيرد.
افرادي كه نظاره گر اين اتفاق هستند هر كدام از ديد خودشان دلايلي براي اين اتفاق مي آورند اما به طور معمول اين دلايل با سوگيري هاي شخصي و برخاسته از گمانه هاي اجتماعي قالب بر شرايط جامعه مي باشد.
اگر به فكر فرار از خانه مي باشيد و يا خانواده شما با چنين مشكلي رو به رو هستند بايد پيش از هر اقدامي از مشاور خانواده كمك بگيريد، در ادامه اين مقاله به توضيحات بيشتري در مورد علل و پيامدهاي فرار دختران از خانه مي پردازيم و دلايل آن را مورد بررسي قرار مي دهيم.
فرار دختران از خانهدختران فراري معمولا سن آن ها زير 18 سال مي باشد و عموما بدون رضايت والدين و بدون اطلاع آن ها به مدت نامعلومي خانه را ترك كرده اند، در زماني كه كلمه دختران فراري شنيده مي شود تفكرات قالبي بر روي ذهن عموم شكل مي گيرد  كه بر گرفته از اعتياد، بي بند و باري، فحشا و فقر مي باشد.
با توجه به اين مسائل فرار دختران از خانه احتمال دارد به خاطر عوامل مختلفي ايجاد شود اما آن چه مشخص مي باشد وجود اختلافات و مشكلات خانوادگي در زندگي اين افراد مي باشد.


پيامدهاي فرار دختران از خانهاز جمله مهم ترين آسيب هايي كه دختران بعد از فرار از خانه با آن دست و پنجه نرم مي كنند مي توان به موارد زير اشاره كرد:
پيامدهاي فرار دختران از خانه، مصرف موادمصرف مواد مخدر در دختران امري شايع مي باشد و فرار دختران به دلايلي مانند مصرف مواد مخدر افزايش مي يابد. از اين دلايل مي توان به قرار گرفتن در جمع مصرف كنندگان، آسيب پذيري روحي – رواني و ابتلا به اختلالات افسردگي و دو قطبي اشاره كرد.
تن فروشي و فحشا به همراه فرار دختران از خانهيكي از مهم ترين پيامدهاي فرار دختران از خانه تن فروشي و فحشا مي باشد، وقتي فردي زمان زيادي را صرف مصرف مواد مخدر كند ديگر توان انجام فعاليت شغلي و كسب در آمد را ندارد و به دنبال راهي ساده براي كسب درآمد مي باشد كه از آن مي توان به تن فروشي اشاره نمود.
به عبارتي دختران فراري به دلايلي مانند جا و مكان نداشتن براي زندگي، نداشتن شغل براي امرار معاش و وجود مشكلات روحي بسياري مانند افسردگي، به طور خواسته و ناخواسته به سمت تن فروشي و فحشا مي روند.

منبع:كانون مشاوران ايران-پيامدهاي فرار دختران از خانه + راه هاي پيشگيري


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۳۹:۰۳ ] [ دكتر غلامي ]

قطع ناگهاني رابطه عاطفي چه دليلي دارد؟
قطع و تمام كردن رابطه عاطفي اين روزها خيلي زياد اتفاق مي افتد و يكدفعه طرف شما غيب مي شود و ديگر هيچ رد و نشاني از خودش به جا نمي گذارد، در صورتي كه اين ترك ناگهاني رابطه عاطفي به وجود آيد چطور بايد برخورد كرد؟
حتما شنيده ايد كه دو نفر رابطه اي را شروع مي كنند و بعد از مدتي يكي از آن ها به طور ناگهاني يارش را ترك مي كند البته توجه داشته باشيد كه منظور از رفتن، جدايي موقت بر حسب توافق نمي باشد.
بلكه بدين معني است كه يكي از طرفين به طور ناگهاني و يكدفعه رابطه را تمام مي كند در صورتي كه كه با اين مشكل رو به رو شده ايد بهتر است سردرگم نشود و سعي كنيد آرامش خودتان را حفظ كنيد و هم چنين آگاهي خودتان را در مورد قطع ناگهاني رابطه افزايش دهيد. در اين صورت راحت تر خواهيد توانست با اين اتفاق كنار بياييد.
سوالات خود در زمينه هاي زير را به صورت رايگان در انتهاي مطلب بيان كنيد:
وقتي مردي بخواهد رابطه را تمام كنددليل تغيير رفتار ناگهاني زنانچرا پسران عشقشان را ترك ميكننددلايل مردان براي ترك رابطهعلت ترك ناگهاني رابطهفرق قطع رابطه با پايان رابطهوقتي مردي شما را ترك ميكندمشكلات رابطه عاطفيقطع ناگهاني رابطه عاطفي: واقعا چرا؟دليل قطع رابطه ناگهاني و دانستن اين كه چطور بايد يك رابطه را به پايان برسانيم يك نوع مهارتي است كه بايد كسب كرد و از بلوغ فكري نشات مي گيرد و توجه داشته باشيد كه قطع ناگهاني رابطه دلايل مختلفي دارد و زماني كه فرد ترك شده نسبت به اين موضوع آگاهي و اطلاعات نسبي داشته باشد بهتر مي تواند با اين موضوع كنار بيايد.
در ادامه اين مقاله به بررسي اين موضوع مي پردازيم و دلايل قطع ناگهاني رابطه را در بيان مي كنيم و هم چنين اصولا چه افرادي با چه ويژگي هايي دست به اين كار مي زنند را مورد بررسي قرار مي دهيم.
مي خواهند جدا شوند اما شهامت ندارنددر بسياري از اوقات فرد به دلايل مختلف نمي تواند با شريك عاطفي اش رو به رو شود و درباره جدايي با او صحبت كند و حرف دلش را بزند و او شهامت برخورد مستقيم و صحبت كردن از ترك رابطه را ندارد اين وضعيت به وجود آمده دلايل متفاوتي مي تواند داشته باشد.


به عنوان مثال گاهي اوقات فرد به اين نتيجه مي رسد كه بايد از شريك عاطفي اش جدا شود اما از به وجود آمدن تنش هاي عاطفي مي ترسد و به خاطر دوري از تنش هاي فكري و عاطفي به طور ناگهاني غيب مي شود و يا رابطه را خيلي قاطعانه تمام مي كند، اگر چه اين اتفاق تلخ مي باشد اما به شما درس  مي دهد كه چه رابطه هايي را بايد ادامه دهيد.
براي شريك عاطفي خود ارزش قائل نيستيدگاهي اوقات افراد براي شريك عاطفي شان هيچ ارزش و احترامي قائل نيستند اين افراد هر وقت كه تمايل داشته باشند مي توانند به راحتي رابطه عاطفي شان را پايان دهند.
به طور كلي آن چيزي كه جدايي را سخت مي كند، اهميت و ارزشي است كه دو طرف رابطه براي يكديگر قائل هستند در صورتي كه يكي از آن ها براي طرف مقابلش هيچ ارزش و احترامي قائل نباشد به راحتي مي تواند طرف مقابلش را ناديده بگيرد و ديگر به او توجه نكند و پيدايش نشود اين افراد هر زمان كه تمايل داشته باشند به طور ناگهاني رابطه شان را قطع مي كنند.

منبع:كانون مشاوران ايران-قطع ناگهاني رابطه عاطفي ، واقعا چرا؟ چه كنم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ] [ ۰۵:۰۶:۰۶ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب