?>
-      قیمت روز      طلایاب      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      خرید نهال      نوید      *      +      -      *      -      +      دانلود سریال آواتار 2024      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
همسرداري

همسرداري
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 232
دیروز : 107
افراد آنلاین : 1
همه : 94127
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

چرا همسرم مرا دوست ندارد و چه عواملي باعث اين اتفاق مي شود؟
فراز و نشيب در زندگي همه انسان ها وجود دارد و يك امر عادي است. تلاطم در زندگي نشان مي‌دهد كه شما براي زندگي خود تلاش مي كنيد اما گاهي مشكلاتي در زندگي به وجود مي‌آيد كه راه حلي براي آن نيست و فرد به اين نتيجه مي رسد كه ديگر همسرش را دوست ندارد.
در يك رابطه دو طرفه نبايد نسبت به اين دسته از موضوعات بي تفاوت باشيم و بايد براي حل مشكل تلاش كنيم؟
 چرا همسرم مرا دوست ندارد؟اين سخن به ندرت از زبان زوجين شنيده مي شود زماني كه آن ها مطمئن مي شوند ديگر به طرف مقابل احساسي ندارند آن را در رفتار خود نشان مي دهند، به همين دليل است كه زوجين براي پر كردن جاي عشق به كارهاي ديگري روي مي آورند مثلا به مهماني مي روند، سيگار مي كشند يا تن به روابط ديگر مي دهند.
دوست داشتن چيزي نيست كه يك شبه به وجود بيايد و يك شبه از بين برود، به همين دليل شما به زمان و راهكارهايي براي رفع مشكلات نياز داريد.
كار بيش از حديكي از عواملي كه علاقه زوجين را نسبت به يكديگر كم مي كند كار زياد است. از اين رو از زوجين چه مرد و چه زن خواسته مي شود كه براي اين كه عشق بين خود را تداوم بخشند، زمان بيشتري را در كنار خانواده خود بگذرانند.
عدم گفتگوي حضوريبرخي از زوجين زمان بسيار كمي را براي گفت و گو با همسرشان در نظر مي‌گيرند و بيشتر اوقات با موبايل در حال چت كردن و يا مكالمه هاي تلفني هستند و تمايلي به صحبت با همسر خود ندارند، همين موضوع باعث مي شود كه طرف مقابل فكر كند ديگر براي همسرش اهميتي ندارد و زوجين به مرور زمان نسبت به يكديگر سرد مي شوند.
عدم پيش قدم شدنبرخي از زوجين با وجود اينكه مي بينند از يكديگر دور شده اند تلاشي براي نزديك شدن به يكديگر نمي كنند. ممكن است استدلال آن ها اين باشد كه چرا من پيش قدم بشوم مگر من كار اشتباهي انجام دادم؟


اگر هر كدام از زوجين از انجام اين كار شانه خالي مي‌كنند، اوضاع به مراتب بدتر مي شود.
عدم توجه به اوقات فراغتيكي از علت هاي اساسي كم شدن عشق بين زوجين عدم توجه به اوقات فراغت است، شايد برايتان سوال باشد كه اين موضوع چه ربطي به دوست داشتن دارد، اما يكي از موارد مهم كه در ايران كمتر به آن توجه مي‌شود گذراندن وقت دركنار يكديگر و تفريح است.
در واقع زندگي شهر نشيني و فعاليت هاي اقتصادي، مردم را از تفريح دور كرده است.
رابطه جنسي نامنظمرابطه جنسي يكي از الزامات در هر زندگي است اما برخي از زوجين به دليل مشغله هاي زياد رابطه جنسي منظمي ندارند و شايد ماه ها از آخرين رابطه ي آن ها گذشته باشد، همين موضوع باعث مي‌شود كه بين آن ها فاصله بيفتد.
ضمير ناخودآگاه در ازدواجضمير ناخودآگاه در ازدواج | سندروم بازگشت به خانه راهكارهاي مناسب براي حل مشكلتعيين قرار ملاقاتقرار گذاشتن فقط در دوران نامزدي و آشنايي نيست اگر مي خواهيد رابطه خود را به حالت اول برگردانيد و همسرتان دوباره شما را دوست داشته باشد بايد زماني را براي باهم بودن انتخاب كنيد. همين كه بتوانيد غذايي در رستوران با هم بخوريد يا با هم به تماشاي فيلم بپردازيد نشان مي دهد كه براي او ارزش قائل هستيد.
تعيين زمان براي گفت و گو حتي اگر كار از كار گذشته و همسرتان ديگر به شما علاقه اي ندارد مي‌توانيد با صحبت كردن رابطه را ترميم كنيد. زمان مشخصي را تعيين كنيد و بدون هيچ وسيله ارتباطي مثل تلويزيون، موبايل با همسر خود صحبت كنيد شايد براي شروع سخت باشد اما به تدريج شرايط اين كار را مهيا مي كنيد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-چرا همسرم مرا دوست ندارد


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ] [ ۰۸:۵۸:۳۶ ] [ دكتر غلامي ]

انواع خانواده از ديدگاه مراكز روانشناسي خانواده
خانواده يكي از نخستين بنيان اجتماعي، طبيعي ترين نهاد اجتماعي و همزاد انسان مي باشد و انسان اولين اجتماعي كه وارد مي شود خانواده نام دارد.
خانواده كاركردهاي بسيار براي فرد دارد كه مي توان به نمونه هايي از آن اشاره كرد، به طور مثال كاركرد عاطفي، كاركرد اقتصادي، اعطاي پايگاه اجتماعي، اجتماعي كردن، حمايت و مراقبت از كودكان، رفع نياز جنسي، توليد مثل و غيره نام برد.
خانواده از همه لحاظ مهم مي باشد و يكي از عوامل موثر كه نقش خانواده بسيار اهميت دارد تكوين شخصيت و رفتار فرد مي باشد.
خانواده را مي توان از لحاظ مختلف مورد دسته بندي قرار داد كه در ذيل نمونه هايي از آن را ذكر مي كنيم.
منش و شخصيتالگوي روابط بين فرديروابط برون و درون گروهيشيوه مديريتنحوه رفتار و برخورد با كودكان و نوجوانانايجاد اختلال در رفتار كودكانكاهش مشكلات كودكانانواع خانواده از ديدگاه مراكز روانشناسي خانوادههر كدام از اين خانواده ها داراي ويژگي هايي هستند كه توسط روانشناسان مطرح شده است در ادامه هر كدام از اين ويژگي ها را مطرح مي كنيم.
خانواده سخت گير:در خانواده سخت گير معمولا والدين طوري با فرزندانشان رفتار مي كنند كه در گذشته پدر و مادرشان با آن ها رفتار مي كرد در اين خانواده شرايط سخت گيرانه مي باشد در زير شرايطي كه اين خانواده دارد را ذكر مي كنيم.


معمولا تصميم گيرنده يكي از والدين مي باشد.فقط همان شخص تصميم گيرنده مي تواند نظر بدهد و ديگر اعضاي خانواده حق اظهار نظر ندارند.فرزندان مجبور به اطاعت نظر والدين هستند و اگر خلاف آن را انجام دهند والدين ناراحت و خشمگين مي شوند.والدين كنترل شديدي بر فرزندان خود دارند.نسبت به نظم داشتن بسيار سختگيرانه عمل مي كنند و ارزش افراطي نسبت به آن قائل هستند.نسبت به تصميم هاي فرزندشان ارزش قائل نيستند و مهم نظر والدين مي باشد.با رفتار سختگيرانه خود باعث مي شوند تا نياز عاطفي كودك به درستي ارضا نشود.كودكان در اين خانواده به احتمال زياد دروغگو هستند و عزت نفس پاييني دارند.كودكان بيشتر دوست دارند با گروه هاي خارج از خانواده خود باشند.كودكان دچار اضطراب، افسردگي، وسواس و كمال گرايي مي شوند.خانواده هاي تركيبيخانواده هاي تركيبي يا خانواده ناتني | پيشنهاد مشاور چيست؟خانواده سهل گير:در اين خانواده اعضاي خانواده بيشتر تمايل دارند نيازهاي ارضا نشده خودشان را رفع كنند و به همين دليل به نيازهاي جسماني كودكشان توجه نمي كنند و به امر تربيت كودك توجهي نمي كنند.
در اين خانواده شرايط به صورت زير مي باشد.
هر چه كودكشان مي خواهد انجام مي دهند تا كودكشان را ساكت و خاموش نگه دارند.كودكشان پرتوقع تربيت مي شود.والدين هيچ كنترلي بر كودك خود ندارند و بسيار فرزندشان را آزاد مي گذارند تا هر طور كه تمايل دارد زندگي كند.والدين هيج انتظاري از فرزندشان ندارندبراي استقلال فرزندشان هيچ كاري انجام نمي دهندچون تجربه كافي ندارد زود تسليم مي شود.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-انواع خانواده از ديدگاه مراكز روانشناسي خانواده


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ] [ ۰۷:۴۰:۴۲ ] [ دكتر غلامي ]

برگرداندن عشق به رابطه عاطفي، تكنيك ها و راه هاي براي برگرداندن عشق
بسياري از افراد كه در روابط شان دچار مشكل شده اند و عشقي در رابطه شان باقي نمانده است تصميم مي گيرند با استفاده از روش هاي مختلف عشق را به رابطه عاطفي شان برگردانند.
عجله آن ها باعث مي شود از روش هاي صحيح براي برگرداندن عشق شان استفاده نكنند. توجه داشته باشيد نبود عشق را نبايد ناديده گرفت زيرا از بين رفتن عشق تهديدي براي رابطه عاطفي و ازدواج مي باشد.
براي اين كه عشق به رابطه عاطفي برگردد بايد هر دو طرف براي برگرداندن عشق به رابطه عاطفي تلاش كنند شايد فرد براي برگرداندن عشق به شور و شوق ابتدايي قدم بردارد اما براي اين كه اين مسئله به موفقيت برسد بايد همكاري دو طرفه باشد و هر دو براي برگرداندن عشق به روابط عاطفي شان تلاش كنند.
در اين شرايط مي توانند از مشاور ازدواج كمك بگيرند، مشاور به زوجين كمك مي كند تا سهم خود را در عشق از دست رفته پيدا كنند و براي بازگرداندن آن از روش هاي صحيح و درست استفاده نمايند.
در ادامه اين مقاله به بررسي اين موضوع مي پردازيم و برخي از اشتباهات زوجين و راه هاي صحيح ارتباط با شريك عاطفي را مورد بررسي قرار مي دهيم.
اشتباهات رايج در برگرداندن عشق به رابطه  عاطفياگر چه شروع يك رابطه عاطفي و عاشقانه سخت است اما نگهداري از عشق به وجود آمده و گذر از مشكلات، بسيار سخت تر مي باشد. بسياري از افراد براي رابطه شان تلاش زيادي انجام مي دهند اما باعث دوري آن ها يكديگر از هم مي شوند و هم چنين تكرار رفتارهاي نادرست و اشتباه نتيجه معكوسي در رابطه آن ها مي دهد.
در اين مقاله خطاهاي رايجي كه مانع شكل گيري يك ازدواج مي شود را مورد بررسي قرار مي دهيم، تا به خوبي با آن ها آشنا شويد.
ترميم شكست عاطفيترميم شكست عاطفي چگونه خواهد بود؟پذيرش بي چون و چراي خواسته هاي معشوقبراي بسياري از افراد فاصله به وجود آمده بسيار سخت و دشوار است به طوري كه براي بازگشت به روزهاي اوليه حاضرند هر كاري را انجام دهند و حتي بسياري از آن ها حاضرند به خواسته هاي معشوق شان تن دهند.
اما زماني كه اوضاع به شرايط اوليه برگشت، مشكلات و جر و بحث هاي آن ها دوباره شروع مي شود، زيرا هر كس نيازهاي خودش را دارد و او نمي تواند در رابطه مانند يك برده رفتار كند. رابطه اي سالم است كه نيازهاي هر دو طرف به درستي رفع شود.
در صورتي كه آن چه در توان تان نيست را قبول كنيد تنها شرايط را براي خود دشوارتر كرده ايد و ديگر نمي توانيد خودتان باشيد.


با ايجاد ترحم، عشق بخواهيدبرخي از افراد زماني كه در رابطه دچار مشكل مي شوند، تصور مي كنند كه اگر همسرشان حس و حال بدن شان را ببيند، دلش براي او به رحم مي آيد و به رابطه بر مي گردد. اما اين تصور اشتباه است و باعث مي شود معشوقش فكر كند آن فرد شخص ضعيفي است و يا دلش براي او خواهد سوخت و از سر دلسوزي به رابطه بر مي گردد.
در صورتي كه فرد از سر دلسوزي به رابطه برگردد انگار با اجبار رو به رو شده است و اين رابطه دوامي نخواهد داشت، هم چنين ترحم و دلسوزي در رابطه باعث مي شود سلامت رابطه با خطر روبه رو شود و عشقي كه با ترحم و دلسوزي همراه باشد صادقانه نمي باشد و باعث آسيب رسانده به هر دو مي شود.
استفاده از ترحم براي برگرداندن عشق به رابطه يكي از بدترين روش ها مي باشد و كمك كننده نخواهد بود.
افراط در بيان احساساتبرخي از افراد تصور مي كنند اگر به صورت افراطي احساسات شان را بيان كنند و با شريك عاطفي شان از عشق و علاقه شان بگويند همه چيز به خوبي حل مي شود اما توجه داشته باشيد كه بيان احساسات اگر چه خوب است اما در حالت افراطي براي فرد بسيار خسته كننده است.
هم چنين عشق از دست رفته با عللي همراه مي باشد كه بايد آن علل شناسايي شده و حل گردد در غير اين صورت بيان احساسات به تنهايي موضوع را حل نخواهد كرد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-برگرداندن عشق به رابطه عاطفي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ] [ ۱۰:۲۷:۲۸ ] [ دكتر غلامي ]

درمان اعتياد رفتاري
اعتياد رفتاري چيست و در مورد روش هاي درماني اعتياد رفتاري چه چيزهايي مي دانيد؟ واژه اعتياد افراد را به ياد مواد مخدر مي اندازد اما امروزه خانواده ها و افراد درگير اعتيادهاي جديدي مي شوند كه به اعتياد هاي رفتاري معروف هستند، اعتيادهاي رفتاري شامل اعتياد به قمار، اعتياد به رابطه جنسي، اعتياد به اينترنت و غيره مي شود.


براي درمان اعتياد رفتاري، مي توان از درمان هاي سنتي و شناخته شده در زمينه اعتياد به مواد مخدر، الكل و داروهاي اعتياد آور استفاده كرد، هم چنين براي درمان اعتياد رفتاري روش هاي درماني نويني طراحي شده است كه در ادامه اين مقاله به بررسي آن ها مي پردازيم و مطالعه آن مي تواند براي شما مفيد باشد.
درمان اعتياد رفتاري، قدم اول شناخت اعتياد رفتاريبسياري از افراد اعتياد رفتاري را نمي شناسند و در مورد آن هيچ آگاهي ندارند به همين دليل اين مسئله توسط افراد و خانواده ها ناديده گرفته مي شود. در اين خصوص بايد آگاهي و اطلاعات خود را افزايش دهيد و با علائم و نشانه هاي اعتياد آشنا شويد.
اعتياد رفتاري متنوع است و هر كدام از انواع آن نشانه هاي مخصوص به خودشان را دارند به عنوان مثال علائم اعتياد جنسي با اعتياد به اينترنت متفاوت مي باشد. به طور كلي مهم ترين نشانه هاي اعتياد رفتاري شامل موارد زير مي شود:
درگيري ذهني در مورد رفتارناتواني كنترل بر فعاليت مورد نظرايجاد آسيب هاي مالي و جاني براي خود و اطرافيانعلائم و عوارض اعتياد رفتارياعتياد رفتاري با علائم و عوارضي همراه مي باشد اما شدت و تعداد دفعات اعتياد رفتاري در افراد مختلف، متفاوت است به همين دليل اعتياد رفتاري مانند اعتياد به الكل اختلالاتي در عملكرد زندگي افراد به وجود مي آورد كه برخي از آن ها عبارت اند از:
درگير فكري با فعاليت حتي در صورتي كه آن زمان فعاليت انجام داده نمي شود.دفعات انجام كار افزايش يافته، حتي زمان انجام فعاليت هم ممكن است افزايش يابد.درگير وسواس فكري عملي مي شود و حس اجبار به سراغش مي يابد تا به طور مكرر اين رفتار را انجام دهد.نسبت به دفعات قبلي، افزايش مدت زمان و دفعات صورت مي گيرد.ممكن است فرد مبتلا به اعتياد رفتاري، خانواده و اطرافيانش با خطرات مالي و جاني رو به رو شوند.بدون توجه به خطرات و عوارض آن، اين رفتار به صورت مكرر و افزايشي انجام مي شود.منجر به بروز مشكلاتي در جنبه هاي مختلف زندگي از جمله شغلي، تحصيلي و روابط مي شود.در درمان اعتياد رفتاري موفق نيست و تلاش ها بي نتيجه است.تصميم در خصوص ترك اعتياد مي گيرد اما در قطع يا كاهش آن فعاليت ناتوان است.اگر علائم و نشانه هاي اعتياد را در انجام رفتارهايي نظير قمار، سكس، بازي هاي ويديويي و غيره تجربه مي كنيد براي جلوگيري از پيشرفت و پيشگيري بايد از مشاور و روانشناس كمك بگيريد تا اعتياد را به موقع تشخيص دهند و براي رفع آن اقداماتي را انجام دهيد.

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-درمان اعتياد رفتاري


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ] [ ۱۰:۰۷:۴۹ ] [ دكتر غلامي ]

حمله پانيك؛ علل، علائم و راه درمان اين اختلال، دارو گياهي، تست تشخيصي
حمله پانيك به هجوم ناگهاني ترس و اضطراب گفته مي شود، اين حملات علائمي را به همراه دارد كه در ادامه مقاله به آن پرداخته شده است. ترس و اضطرابي كه در اين حملات تجربه مي شود غيرواقعي مي باشد و با شرايط موجود هنگام حملات پانيك هماهنگي ندارد.
توجه داشته باشيد كه هركسي ممكن است يك بار در طول زندگي حمله پانيك را تجربه كرده ولي اين بدين معني نمي باشد كه نياز به درمان دارد. اين درحالي است كه حملات هميشگي نشانه اضطراب بيش از اندازه مي باشد كه نياز به درمان و مراجعه به متخصص دارد.
حمله پانيك؛ علل، علائم و راه درمان اين اختلالهمان طور كه گفته شد حملات پانيك علائمي را به دنبال دارد كه شامل موارد زير مي باشد:
بي‌حسيناتواني در حركتتنفس سريعتعريقتهوعسرگيجهلرز يا احساس گرماافزايش شديد ضربان قلبترس از مرگترس از غش كردنترس از ديوانه شدنمسخ واقعيتعلائم ذكر شده شباهت زيادي به حملات قلبي يا اختلالات تنفسي دارد و مي تواند براي برخي از افراد ترس از مرگ را نيز به همراه داشته باشد. برخي از افراد ديگر ممكن است زندگيشان به دليل اين حملات كاملا تغيير كند به طور مثال از خانه خارج نشوند يا از كار خود استعفا دهند.
شروع علائم در حمله پانيك ناگهاني و غيرارادي مي باشد البته گاهي اوقات مي تواند به آرامي نيز بروز پيدا كند. در برخي از افراد حملات پانيك آهسته و باعلائم كم تري همراه است، به طوري كلي مي توان گفت كم تر از چهار مورد از علائم بالا را تجربه مي كنند.
بيماري پانيك و علائم آن مي تواند در تمام سنين به شكل هاي مختلف ديده شود، اما در ۲۰ تا ۳۰ از شيوع بيش تري برخوردار است.
زمان حملات پانيك متفاوت است اما به طور كلي حدود پنج تا ۲۰ دقيقه ادامه دارد و در ۱۰ دقيقه به بالاترين حد ممكن يا اوج مي‌رسد. حمله پانيك ممكن است در يك روز يا يك ساعت چند بار رخ دهد يا در طول هفته كلا يك بار ايجاد شود، بنابراين برنامه منظمي ندارد.


خوشبختانه كساني كه به طور مكرر و هميشگي حملات پانيك را تجربه مي كنند ميتوانند موقعيت هايي را تشخيص دهند كه باعث بروز اين حملات مي شود و به مرور از آن ها دوري كنند، اگر اين تشخيص سخت مي باشد روانشناس مي تواند به آن ها در تشخيص موقعيت ها كمك كند.
حمله پانيك؛ علل، علائم و راه درمان اين اختلال،علل حمله پانيك يا وحشت زدگيمتاسفانه علت اين حملات هنوز مشخص نشده است، البته نظريه ها و عقايد گوناگوني در مورد علت آن وجود دارد.  يكي از اين دلايل عدم تعادل مواد شيميايي در مغز مي باشد كه منجر به بروز حملات مي گردد.از دلايل ديگر مي توان به موارد زير اشاره كرد:
موقعيت‌ها و اختلالات متفاوت مانند اضطراب يا افسردگياسترس طولاني مدت و شديد، عوارض جانبي داروهاي پزشكي، مشكلات جسماني و رواني مانند بيماري قلبي، تنفسي، استفاده بيش از حد از الكل، نيكوتين، كافئين و مواد مخدرخاطرات و تجربه دردناك در گذشته ( مانند، مرگ، شكست، سوء استفاده جنسي)تجربيات استرس آور مكرر ( اتفاقاتي مانند ورشكستي، طلاق، تغيير محل زندگي، شكست تحصيلي)ژنتيك ( برخي از افراد بيش تر از ديگران در خطر احتمال ابتلا به پانيك اتك قرار دارند)مصرف زياد قهوه و سيگار در افراد مستعد به پنيك اتك يا بيماري هاي روانشناختي ديگرپركاري تيروئيدقند خون پايينپرولاپس دريچه ميترال

منبع:مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-حمله پانيك | علل | علائم و راه درمان اين اختلال


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ] [ ۱۲:۰۸:۴۹ ] [ دكتر غلامي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب